Co warto przywieźć z Włoch? Co się opłaca kupić we Włoszech?

Włochy to jedno z najbardziej znanych i popularnych miejsc turystycznych w Europie. Nie powinno dziwić, że jest domem dla niesamowitego jedzenia, bajecznego wina, mnóstwa starożytnych ruin i malowniczych krajobrazów.

Wspomnienia i doświadczenia są ważniejsze niż rzeczy, ale podczas podróży fajnie jest robić zakupy i zobaczyć, jakie są lokalne specjały. Jeśli szukacie pamiątek z Włoch, oto co powinniście kupić – produkty regionalne, tradycyjne są znacznie lepsze niż przeciętny magnes na lodówkę.

Włoskie pamiątki i produkty, na które warto zwrócić uwagę:

1. Limoncello

Wytwarzany w południowych Włoszech, ten włoski likier z cytryn jest słodkim zakończeniem posiłku. Jeśli macie ochotę i miejsce w walizce, warto zabrać do domu.

2. Wino

Podobnie jak makaron, wino we Włoszech jest naprawdę najlepsze. Jeśli zabierasz butelkę do domu, upewnij się, że jest owinięta w jakiś wyściełany worek na wino, aby uniknąć stłuczenia. Łyk włoskiego wina przeniesie Cię z powrotem na wycieczkę, pozwalając jednocześnie przyjaciołom i rodzinie zasmakować.

3. Suchy makaron

Nawet lokalny makaron pakowany ze sklepów spożywczych jest niesamowity. Najlepszy makaron zjesz we Włoszech – a kiedy wrócisz do domu i porównasz go z przeciętnym makaronem ze sklepu spożywczego, naprawdę poczujesz różnicę.

4. Produkty ze skóry

Jednym z produktów, z których słyną Włochy, jest skóra – można znaleźć targowiska, sklepy i domy towarowe z różnymi rodzajami odzieży i obuwia skórzanego. Najczęściej spotkamy skórzane kurtki, buty, a nawet torebki i portfele. Włoskie produkty skórzane są wysokiej jakości i będą służyć przez długi czas.

5. Buty

Włosi naprawdę wiedzą, czym są wysokiej jakości i wygodne buty. Będąc we Włoszech warto zaglądnąć na sklepowe półki z butami.

6. Porcelana

W sklepach lub na targach we Włoszech zobaczysz ceramikę porcelanową, zwłaszcza naczynia. Niezależnie od tego, czy jest to kubek do kawy, czy korek do butelki wina, w kuchni będziesz mieć w domu kawałek Włoch.

7. Szkło

Wenecja słynie z ręcznie robionego szkła Murano. Znajdziecie tu wiele sklepów i straganów, które je sprzedają – od biżuterii po dekoracyjne figurki.

8. Oliwa z oliwek

Jedzenie we Włoszech jest fantastyczne, a Włochy to kulinarna stolica Europy. Na tej liście nie może zabraknąć oliwy z oliwek i nawet jeśli możesz kupić ją w Polsce, prawdopodobnie nie będzie ona nawet równać się z prawdziwą. A więc tak, zdecydowanie warto przywieźć butelkę oliwy z oliwek z Włoch.

9. Pocztówki

Pocztówki to lekkie pamiątki zajmujące niewiele miejsca. Możesz wysłać je swoim bliskim lub zachować do oprawienia lub wyeksponowania w domu. Włóż je do czegoś takiego jak książka lub torba na laptopa aby zapobiec zginaniu.

Na koniec ważna wskazówka: koniecznie przejrzyj witrynę internetową rządu, aby uzyskać informacje na temat ilości przewożenia produktów spożywczych z danego kraju. Szkoda byłoby przewozić dużą ilość określonego produktu tylko po to by zostawić go na lotnisku!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *