Okazje i promocje

Czy Black Friday zostanie w Polsce na stałe?

Artykuł sponsorowany

Jest taki dzień, na który wszyscy czekamy. Dzień, który wywołuje wiele emocji i pragnień – chodzi tu oczywiście o Black Friday. To wydarzenie jest zapowiedzią wielkich zakupów dla łowców niskich cen i entuzjastów obniżek oraz przeróżnych okazji. Black Friday wpisał się już w polskie praktyki handlowe i nawyki klientów.

Black Friday – skąd wziął się ten zwyczaj?

Zakupy są wpisane w naszą codzienność i dla wielu z nas są dużą dawką przyjemności. Wszyscy chcemy kupować dużo po możliwie jak najniższych cenach. Handlowcy, wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom, wprowadzają specjalnie zachęcające okazje. Ukoronowaniem tych wyprzedaży jest Black Friday – święto zarówno sprzedawców, jak i kupujących.
Czarny piątek przybył do Europy, w tym i do Polski, z USA. Zgodnie ze zwyczajem amerykańskim wielkie wyprzedaże przypadają na dzień po Święcie Dziękczynienia. Szansa zdobycia towarów po znacznie niższych cenach jest kusząca i bardzo realna, gdyż ceny wielu ofert posiadają rabat 50% czy nawet 70%. Szaleństwo zakupowe za oceanem sięga korzeniami 1952 roku, a nazwa czarny piątek pochodzi od ożywionego ruchu na drogach i w sklepach, który nastąpił po wolnym czwartku. Fala wzmożonej aktywności przeniosła się na sprzedaż i każdego roku zwiększa swoje zasięgi.

Pochłania prawie wszystkie branże detaliczne, zaczynając od spożywczej i gastronomicznej, poprzez odzieżową, sportową, AGD, motoryzacyjną oraz wszelką elektronikę – a wszystko w doskonałych cenach z okazji Black Friday 2022

Czy czarny piątek jest oczekiwany w Polsce?

Tego roku czarny piątek w Polsce przypada 25 listopada. Przyjmuje on wiele form i może obejmować nie tylko piątek, ale też cały weekend wielkich promocji w sklepach stacjonarnych i internetowych. Warto korzystać z tego handlowego święta, gdyż rozpoczyna to czas zakupów przedświątecznych. A nic tak nie rozgrzewa naszych emocji jak gorączka przygotowywania bożonarodzeniowych prezentów. Wyprzedaże w czarny piątek stają się doskonałą okazją, by to realizować, korzystając z ogromnych promocji. Reklamy w telewizji również przypominają o pojawiających się okazjach, a w skrzynkach pocztowych zalegają codziennie nowe gazetki oferujące promocje w poszczególnych sklepach.

Czy promocje z okazji czarnego piątku opłacają się Polakom? Zależy, na co polują i jakiego sprzętu szukają. Wymarzone sprzęty AGD i RTV w wyjątkowo atrakcyjnej cenie wabią wielu klientów. Trudno jest oprzeć się takim ofertom. Według obietnic sprzedażowych żaden dzień w roku nie ma tak wysokich rabatów jak Black Friday. Galerie handlowe i poszczególne mniejsze sklepy pozostają otwarte dłużej lub proponują darmową dostawę. Wszystko po to, by pomóc klientowi podjąć decyzję zakupową.

Za co tak polubiliśmy dzień wyprzedaży?

Rozmaite badania rynkowe potwierdzają generowanie dużych zysków w tym szczególnym dniu, a to oznacza, że chętnie sięgamy do portfela, by spokojnie wejść w okres świąteczny. Korzystając z promocji, nie musimy ściskać się w tłumie. Jeżeli czas pozwala, idziemy do sklepu, lecz gdy chcemy uniknąć kolejek i marnowania czasu, można na spokojnie dokonać zakupów na stronie internetowej sklepu, szukając hasła w rodzaju Black Friday 2022. Na bieżąco są tam aktualizowane promocje i rabaty. 

Dużą popularność zyskały artykuły RTV, AGD i multimedia, gdyż na wiele kosztownych sprzętów podczas wyprzedaży pojawiają się gigantyczne obniżki. Czy Back Friday zostanie w Polsce na stałe? Z pewnością tak. Wszyscy chętnie korzystają z niskich cen – kto z nas nie lubi robić okazyjnych zakupów? Wykorzystując szaleństwo Black Friday, możemy zapomnieć o oszczędzaniu i zadbać o świąteczne upominki w postaci ciekawych gadżetów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *