Czy podróżowanie drogą lotniczą może być tanie?

Artykuł sponsorowany

Obecnie podróżowanie samolotem, zarówno na trasach międzynarodowych, jak i po kraju, cieszy się sporą popularnością wśród naszych rodaków. Niezależnie od tego, czy podróżuje się służbowo, czy też prywatnie, wszystkim zależy na tym, aby było sprawnie, bezpiecznie i nie za drogo. Czy jednak tanie połączenia lotnicze są nadal możliwe, a jeśli tak, to gdzie szukać biletów w niskich cenach? Sprawdzamy!

Czy podróżowanie drogą lotniczą może być tanie?

Bardzo łatwo obecnie o zorganizowanie podróży, dlatego szkoda nie skorzystać z takiej możliwości. Coraz więcej osób przekonuje się do tego, że jednym z najlepszych sposobów na oderwanie się od codzienności i nabranie do niej dystansu, jest właśnie podróżowanie. Mogą to być zarówno dłuższe wyjazdy, jak i kilkudniowe wycieczki, np. w konwencji city breaku. Niezależnie od kierunku podróży, jej celu czy zaplanowanych atrakcji, jedną z kluczowych kwestii jest wybór środka transportu. Wielu podróżnych zastanawia się wówczas nad tym, czy latanie samolotem jest drogie i jak można zmniejszyć koszty? 

Podróżowanie samolotem – ile kosztuje?

Jak się okazuje, podróż samolotem nie musi być kosztowna, szczególnie jeśli wiemy, jak oraz gdzie szukać sprawdzonych okazji. Oczywiście, wydatek związany z zakupem biletu lotniczego w dwie strony to nadal jeden z głównych kosztów każdej wycieczki, ale nie musi on od razu znacząco nadwyrężać naszego budżetu. Wbrew pozorom podróż samolotem, w przeciwieństwie do innych form transportu, pozwala na zaoszczędzenie sporej kwoty oraz czasu, a jednocześnie jest o wiele bardziej komfortowa i bezpieczna. Tym bardziej, że w przewoźnicy robią wszystko, co w ich mocy, aby zachęcić do siebie podróżnych. W związku z tym, co rusz pojawiają się liczne rabaty oraz dodatkowe udogodnienia.

Jak zaoszczędzić na biletach lotniczych? 

Jeżeli zależy nam na tanich połączeniach lotniczych, warto trzymać się kilku zasad, dzięki którym znacząco ograniczymy koszty takiej podróży. Bilety najlepiej zarezerwować nawet kilka miesięcy przed planowanym wylotem. Najtaniej kupimy je w okresie jesiennym (październik-listopad), wczesną wiosną (marzec-kwiecień), a więc poza sezonem, a także poza weekendami i świętami. Poszukując połączenia do dużego miasta, sprawdźmy peryferyjne lotniska, ponieważ może okazać się, że przelot oraz ewentualny transport z lotniska do hotelu będzie tańszy niż sam lot do głównego portu. Bardzo często, wiele okazji pojawia się z czasem, dlatego warto zachować elastyczność co do terminu podróży, jak i lotniska, z którego mamy wylecieć. Korzystna jest też opcja lotów łączonych, która sprawdza się przede wszystkim przy długich trasach.

Tanie połączenia lotnicze – gdzie znaleźć?

Przed rozpoczęciem poszukiwań biletów lotniczych warto dokładnie określić, dokąd chcemy polecieć i kiedy. Następnie nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z dostępnych narzędzi online, dzięki którym znalezienie najlepszych połączeń jest szybkie i prostsze, niż kiedykolwiek. Mowa tutaj m.in. o wyszukiwarce eSky.pl, gdzie dostępne są połączenia wszystkich linii lotniczych działających w Polsce. Wystarczy wejść na https://www.esky.pl/tanie-loty i określić kryteria wyszukiwania, biorąc pod uwagę własne potrzeby, a system wskaże najkorzystniejsze opcje lotów. Podróżni mogą też sprawdzić zakładki Okazje, Wakacje czy City Break, z gotowymi ofertami podróży w zależności od okazji. Najlepiej zapisać się do newslettera lub co jakiś czas sprawdzać pojawiające się opcje. Wszystko to wymaga sporej cierpliwości, ale najczęściej się ona opłaca w postaci biletów lotniczych za niewielką cenę.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *