Wydarzenia

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) – 2023

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największa i najważniejsza impreza promująca projekty realizowane dzięki wsparciu unijnemu w Polsce. W tym roku DOFE odbędzie się po raz dziesiąty, w dniach 12-14 maja 2023 r., i będzie obfitować w wiele ciekawych atrakcji dla wszystkich zainteresowanych.

DOFE to okazja, aby poznać z bliska, jak Fundusze Europejskie zmieniają nasz kraj na lepsze, poprawiając jakość życia obywateli, rozwijając gospodarkę, ochronę środowiska, edukację, kulturę i wiele innych obszarów. To także szansa, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i sukcesami z innymi beneficjentami oraz zyskać profesjonalną promocję swojego projektu w mediach krajowych i europejskich.

Jakie atrakcje są zaplanowane na Dni Otwarte Funduszy Europejskich?

W ramach DOFE 2023 zaplanowano ponad 1000 wydarzeń w całej Polsce, organizowanych przez różne instytucje i podmioty zajmujące się Funduszami Europejskimi. Będzie można zwiedzać obiekty i miejsca, które powstały lub zostały zmodernizowane dzięki dotacjom unijnym, takie jak szkoły, muzea, parki, drogi, mosty czy laboratoria. Będzie można także uczestniczyć w warsztatach, konferencjach, pokazach, grach i zabawach edukacyjnych, konkursach i wystawach związanych z tematyką Funduszy Europejskich.

Gdzie szukać informacji o atrakcjach?

DOFE 2023 to nie tylko wydarzenia na żywo, ale także aktywność w Internecie. Na stronie https://dniotwarte.eu/ można znaleźć mapę i kalendarz wszystkich zaplanowanych atrakcji oraz zgłosić swój projekt do udziału w akcji. Na stronie Komisji Europejskiej https://europa.eu/inmyregion/ można zapoznać się z projektem europejskim i dowiedzieć się więcej o kampanii #EUinmyregion, której częścią jest DOFE. Można także śledzić profile społecznościowe DOFE na Facebooku, Twitterze i Instagramie oraz udostępniać swoje zdjęcia i opinie z hashtagiem #DOFE2023.

Dla kogo przeznaczone są Dni Otwarte Funduszy Europejskich?

W tym roku, Dni Otwarte Funduszy Europejskich będą pełne różnorodnych atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci i młodzież będą miały okazję uczestniczyć w interaktywnych warsztatach edukacyjnych, gdzie będą mogły eksperymentować, rozwijać swoje zdolności artystyczne i naukowe, oraz poznawać zasady zrównoważonego rozwoju. Dorośli będą mieli możliwość spotkać się z ekspertami i przedstawicielami projektów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanych z Funduszami

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w DOFE 2023 i do odkrywania korzyści płynących z Funduszy Europejskich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *