Fonyód nad węgierskim jeziorem Balaton

Fonyód i okolice są doskonałym miejscem do wypoczynku nad węgierskim jeziorem Balaton. Zadbane i długie plaże, piękne widoki i punkty gastronomiczne z lokalnym jedzeniem. Jeśli wybierasz się nad Balaton to właśnie miasteczko Fonyod może być jedną z najciekawszych opcji wypoczynkowych.

W miasteczku znajduje się długa trawiasta plaża, wolna od opłat, z bardzo dobrym wejściem do jeziora i przebieralniami, zadbana i czysta, o czym pisaliśmy w artykule o naszych odczuciach związanymi z Balatonem.

Port w Fonyod

Miejsce, które najczęściej jest odwiedzane w Fonyod to tamtejszy port oraz molo o długości 464 metrów (najdłuższe na wybrzeżu Balatonu). Z tego też miejsca rozciąga się moim zdaniem jeden z najładniejszych widoków na węgierskie jezioro, skąd możemy zobaczyć, obok jeziora, między innymi przepiękne wzgórze balatońskie w blasku zachodzącego słońca.

W głównym punkcie Fonyod, tuż przy Balatonie i wspomnianego wcześniej mola, znajduje się sporo barów i restauracji, gdzie zjemy przepysznego węgierskiego langosza, podawanego na wiele sposobów, czy to z serem i śmietanką czy też nieco ekstrawagancko z serem i keczupem. Rzecz jasna,nie tylko langosza można tam nabyć, ale również inne potrawy węgierskie czy nadal popularne danie kuchni świata – kebaba.

Galeria:

Mapa:

Rafik

Swój wolny czas uwielbiam spędzać na łonie natury, w Beskidach i Tatrach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *