Hajdúszoboszló – kompleks basenów termalnych na Węgrzech

Wybierając się za granicę warto wcześniej dowiedzieć się dlaczego tak na prawdę warto odwiedzić dane miejsce. Turyści bardzo często szukają miejsc, które bez względu na pogodę, porę dnia czy roku dadzą im taka samą rozrywkę. Miejsce do rekreacji, w którym nie będziemy się nudzić może być kluczowym punktem podczas wyboru miejsca na spędzenie urlopu. Bardzo ciekawym i coraz częściej odwiedzanym przez turystów jest Hajdúszoboszló. Węgierskie miasto nazywane stolicą rekreacji jest idealnym miejscem do odpoczynku.

Co warto wiedzieć wybierając się do węgierskiego uzdrowiska?

Hajduszoboszlo znajduje się w północno-wschodniej części Węgier, tuż przy granicy z Rumunią, nieopodal Debreczyna. Pomimo odległości ok. 450 kilometrów od Krakowa trasę pokonuje się dość szybko, ok. 6 godzin.

Hajdúszoboszló jest idealne zarówno dla osób, które preferują wypoczynek typowo aktywny jak i bierny. Dlatego, uzdrowiskowa miejscowość jest świetnym miejscem na spędzenie wakacji w gronie całej rodziny jak i z przyjaciółmi.

Baseny termalne – Hajdúszobószló Gyogyfürdö

Adres: Hajdúszoboszló, József Attila u. 5, 4200 Węgry
WWW: https://www.hungarospa.hu/pl/
Cennik (ceny podane w forintach, 1000 HUF = ~15 PLN)

Aktualny cennik i źródło: https://www.hungarospa.hu/pl/hungarospa-ceny/cennik-pla-owy

Godziny otwarcia:

Aktualne godziny otwarcia i źródło: https://www.hungarospa.hu/pl/Godzina-otwarcia

Parking: można skorzystać z miejskich parkingów, koszt to 600 forintów
Szafki: z przestrzennych szafek (kabin) można skorzystać po opłaceniu 1000 forintów (ok. 15zł)

Miasto i jego uzdrowiskowy charakter są doskonałym miejscem na oderwanie się od codziennego pośpiechu i zgiełku dużych miast. Znajdziemy tam pełen kompleks kąpielowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Są tam słynne baseny, aquaparki, spa. Od 8 lat kompleks daje turystom możliwość rozrywki nie tylko latem, ale również zimą czy jesienią.

Rosnąca popularność samego uzdrowiska sprawiła, znaczne rozwinięcie się biznesu hotelarskiego w Hajdúszoboszló. Powiększyła się nie tylko ilość hoteli, z których oferty możemy skorzystać, ale również znacznie wzrosła jakość już istniejących. Dzięki temu można z powodzeniem dopasować do swoich potrzeb zarówno pokój hotelowy jak i ofertę gastronomiczną.
Inne możliwości rekreacyjne

Hajdúszoboszló to nie tylko baseny i uzdrowiska. Znajdziemy tam szeroką ofertę odnowy biologicznej, sportowych programów, i możliwość do uprawiania wielu sportów we własnym zakresie. Poza sportową ofertą można spędzić czas w środowisku kulturalnym.

Częste i najróżniejsze festiwale, wystawy cieszą się ogromnym powodzeniem. Przebywając w uzdrowisku poza sezonem letnim można liczyć na spokojną atmosferę, która daje możliwość do podziwiania architektury i zwiedzania najciekawszych atrakcji.

Hajdúszoboszló jest bardzo dobrym miejscem na wakacyjny odpoczynek. Różnorodność, którą oferuje to miejsce, trudno będzie znaleźć w każdym innym miasteczku.

Galeria:

Rafik

Swój wolny czas uwielbiam spędzać na łonie natury, w Beskidach i Tatrach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *