Jak korzystać z obszarów offline Mapy Google? Jak pobrać i dodać do ulubionych miejsce?

Krótki poradnik o tym, jak można w podróży wykorzystać niezawodne Mapy Google w wersji offline, czyli takie, które nie wymagają połączenia do internetu. W prosty sposób pokażę jak można zapisać na dysku dany obszar mapy Google, by móc korzystać z niego bez połączenia do internetu oraz to jak dodać do ulubionych dane miejsce i oznaczyć je na mapie.

Warto zauważyć, że smartfony zaopatrzone w system GPS nie wymagają połączenia do internetu, by znaleźć sygnał, dzięki czemu posiadając mapę offline, mamy możliwość w prosty sposób sprawdzenie swojej pozycji.

Zapewne większość z Was, posiadających smartfony, ma na swoim zainstalowaną aplikację Map Google, jeśli nie, to można ją pobrać tutaj:

Jak pobrać obszar offline w Mapach Google?

Mając w planach podróż do kraju, w którym nie zamierzamy korzystać z mobilnego internetu warto rozważyć pobranie mapy na swoją kartę SD i używanie obszarów offline. Jak to zrobić w Google Maps? Jest to niezwykle proste! Zobacz jak:

  1. Uruchomienie aplikacji Google Maps i wybranie przycisku menu:


  2. Wybranie z listy „Obszary offline”:


  3. Kliknięcie „WYBIERZ SWÓJ OBSZAR”:


  4. Zaznaczenie obszaru, który chcemy pobrać, a następnie kliknięcie „POBIERZ”:

Obszar będzie się nam pobierał pewną chwilę (długość pobierania zależy od zajmowanego miejsca na dysku). Po tym czasie będziemy mogli cieszyć się mapami Google w wersji bez internetu. Pobrane obszary można sprawdzić klikając Menu >> Obszary Offline.

Jak dodać do ulubionych miejsce, do którego zmierzamy?

Inna ciekawą opcją, która może się przydać w podróży jest zaznaczenie miejsca docelowego na mapach Google, dzięki czemu w prosty sposób możemy np. wcześniej mając dostęp do internetu odszukać nasz nocleg, restaurację czy atrakcję turystyczną, którą chcemy zobaczyć.

  1. Wyszukanie miejsca poprzez wyszukiwarkę lub wybranie go na mapie, a następnie kliknięcie na nazwę lub współrzędne (zaznaczone na rysunku) w celu pokazania opcji dla danego miejsca:


  2. Kliknięcie przycisku „ZAPISZ”:


  3. Wybranie do której listy ma należeć miejsce i jaką ikonkę ma mieć na mapie:


  4. Od tego momentu miejsce będzie widoczne na mapie:

źródła obrazków: Google Maps

Rafik

Swój wolny czas uwielbiam spędzać na łonie natury, w Beskidach i Tatrach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *