Spanie na lotnisku – Madryt Barajas

Czego się spodziewać po przylocie na Barajas?

Lotnisko w Madrycie jest bardzo duże w stosunku do polskich lotnisk, jednak stosunkowo małe porównując do Londyńskiego Heathrow czy Frankfurtu. Przy lądowaniu samolot czasem musi pokręcić się wokół lotniska nim wyląduje. Lotnisko posiada 4 terminale. Port lotniczy w Madrycie jest bardzo nowoczesny, cały czas odnawiany i doskonalony. Przejście między samolotem, a budynkiem odbywa się przez rękawy mocowane do drzwi samolotu. Lotnisko otwarte jest 24h na dobę, co sprzyja podróżującym oczekującym w nocy na poranny lot. Port lotniczy zaopatrzony jest także w wiele sklepów i automatów z napojami oraz przekąskami, co ułatwia przetrwać noc na lotnisku.


na fotografii widać rękaw montowany bezpośrednio do samolotu

Nasza ocena:  4/5


Minusy i plusy:

Za minus można uznać połączenie lotniska z centrum Madrytu. Wydostanie się z Barajas do miasta może nas słono kosztować. Za taksówkę zapłacimy 18 Euro, a za metro ponad 5 Euro.
Jednak plusem wydaje się być wszechobecny zasięg WI-FI.

Nasza ocena: 4/5


Najlepsze, sprawdzone miejsce do spania przez ekipę turysta.org:

Najwygodniejszym miejscem do spania jest terminal 4 między 153 a 130 punktem nadawania bagażu. Znajdują się tam krzesła, na których człowiek jest w stanie się wyspać, aczkolwiek bardziej polecamy podłogę, jeżeli posiadacie ze sobą śpiwór lub jakiś kocyk. Warto pamiętać o tym, że dokumenty i pieniądze należy mieć zawsze przy sobie, najlepiej na szyi a plecak lub torbę, która jest naszym bagażem pod głową w ten sposób gdy ktoś będzie chciał nas okraść szybciej się zorientujemy jak będzie nam chciał wyciągnąć plecak spod głowy.
Jednak są tego także złe strony jak to w większości  przypadków. Miejsce, które uznaliśmy jako najbardziej sprzyjające do spania na Bajaras jest cały czas oświetlone. Gdy ktoś jest bardzo wrażliwy na światło ciężko będzie mu zasnąć.


Nasza ocena: 4/5


Dostępność toalet:

Lotnisko jest także bardzo dobrze zaopatrzone w toalety, które są oznaczone i widać je na każdym kroku. Tolalety są duże i regularnie sprzątane co jest dużą wygodą, gdy chcemy umyć zęby i odświeżyć się rano.

Nasza ocena: 5/5


Dostępność do prądu:

Dostęp do prądu jest dosyć mocno ograniczony. Na lotnisku jest mało gniazdek, a jak już są, to zajęte. Warto więc zaopatrzyć się w powerbanka , który zaspokoi nasze wymagania.

Nasza ocena: 3/5

Warto też mieć na uwadzę to, że na lotnisku jest ochrona, która dba o porządek na każdym terminalu. Może się zdarzyć tak, że w nocy ochroniarze poproszą nas o pokazanie biletu lotniczego na poranny lot a gdy go nie mamy mogą nas wyprosić, jednak zdarza się to bardzo rzadko.

Port lotniczy Madryt Barajas jest nowoczesnym lotniskiem przy, którym jest kilka hoteli jednak ich ceny są dosyć wysokie i zaczynają się od 25 euro. Jest to nie opłacalne naszym zdaniem.


Podsumowując:

Lotnisko jest bardzo duże. Najlepsze miejsce na nocleg jest terminal 4 między 153 a 130 punktem nadawania bagażu. Warto zaopatrzyć się w śpiwór lub jakiś kocyk, gdy zdecydujemy się spędzić noc na ziemi. Krzesła są dosyć twarde. Zarówno w hali przylotów jak i odlotów.

Nasza ocena sumaryczna: 4/5

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. spałem na T1 – po przylocie należy przez tranzyt wejść na hale odlotów – warunki takie same jak na zdjęciach . gniazdka do znalezienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *