Jak tanio podróżować po Europie? Rzeczy, o których warto pamiętać

W jaki sposób podróżować po Europie, gdy kursy walut nie są najkorzystniejsze? Istnieje kilka sposobów, które mogą przynieść Ci znaczne oszczędności. Dzięki nim uda Ci się wydać mniej pieniędzy podczas każdego wyjazdu i zgromadzić euro na kolejne city breaki i dłuższe wakacje.

Regularnie sprawdzaj kursy walut i gromadź środki na podróże

Podstawą taniego podróżowania jest systematyczne gromadzenie pieniędzy. Regularnie sprawdzaj notowania walut i orientuj się, jakie ceny są korzystne. Kupuj mniejsze kwoty, gdy tylko będziesz miał taką możliwość. Korzystaj też z chwilowych spadków cen walut, zbierając zapasy na przyszłość.

Samodzielne odwiedzanie co kilka dni stacjonarnego kantoru czy strony banku jest męczące. Na szczęście łatwo możesz tego uniknąć. Pomoże Ci w tym platforma wymiany walut Walutomat. Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ znajdziesz aktualne kursy walut, aktualizowane co kilka sekund. Co więcej, w serwisie znajdziesz ogłoszenia dotyczące wymiany środków, wystawione przez zwykłych użytkowników. Dzięki temu często możesz trafić tam na bardzo konkurencyjne ceny euro.

Zawsze, gdy będziesz kupować euro lub inne waluty, zapisuj kurs transakcji. Gdy nadejdzie czas wyjazdu, sprawdź aktualne notowania walut. Jeśli będą korzystniejsze od tych, z których korzystałeś wcześniej, możesz ponownie dokupić nieco obcej waluty. Te „droższe” środki wykorzystasz, gdy kurs znowu ulegnie zmianie. W ten sposób zawsze będziesz dysponować „najtańszymi” pieniędzmi na rynku.

Korzystaj z płatności kartą i kontroluj swoje wydatki w euro

Druga, złota zasada, to całkowita kontrola nad budżetem. Dobrze sprawdza się tu wykonywanie płatności kartą, bo to pozwala na dokładne policzenie każdego wydanego centa.

Pamiętaj jednak, by euro czy inne waluty trzymać na koncie walutowym i to do niego mieć podpiętą kartę. Dlaczego to tak ważne? Wiele banków pobiera dodatkowe opłaty i prowizje za transakcje międzynarodowe z rachunku w PLN. Często są to dość wysokie kwoty, które mogą zaprzepaścić Twoje oszczędności zgromadzone na poszukiwaniu najlepszych kursów walut.

Druga zaleta korzystania z konta walutowego to fakt, że trzymasz na nim euro kupione po okazyjnej cenie, np. w Walutomacie. W praktyce więc zawsze będziesz mieć możliwość przeliczenia, czy dany zakup jest dla Ciebie opłacalny. Przy płaceniu z polskiego konta przy użyciu złotówek, przewalutowanie realizowane jest po aktualnym kursie walut. Jak zapewne się domyślasz, w praktyce jest on bardzo często o wiele mniej korzystny niż ten znaleziony z wyprzedzeniem.

Sprawdzaj aktualny kurs euro i kupuj waluty, gdy to opłacalne

Sprawdzoną praktyką, pozwalającą na tanie podróże, jest obserwowanie cen euro, nawet będąc za granicą. Aktualny kurs euro śledzić możesz na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Gdy tylko pojawi się ogłoszenie ze stawką niższą niż ta, po której kupiłeś obce pieniądze, możesz dokonać wymiany. Dzięki temu w Twoim portfelu zawsze będą wyłącznie pieniądze kupione po najlepszych cenach.

Ta taktyka ma jeszcze dwie inne zalety – szybkość realizacji i wygodę. W Walutomacie możesz włączyć powiadomienia, które same wyślą Ci wiadomość, gdy pojawi się dobra oferta. W praktyce więc „polowanie na okazję” nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku. Co więcej, wymienione środki trafiają prosto na wskazane konto bankowe. Nie musisz więc szukać banków, bankomatów czy kantorów w obcym kraju. Możesz skupić się w pełni na zwiedzaniu i cieszeniu urlopem.

Zdjęcie główne: freepik.com

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *