Jest wiele ciekawych rodzajów sportów wodnych, niektóre jak kitesurfing czy wakeboarding to propozycje dla miłośników adrenaliny, z kolei rekreacje takie jak snorkeling czy pływanie na SUP to propozycja z gatunku chill out.
Zanurkuj w podwodny świat snorkelingu
Pływanie z maską, fajką i płetwami to rodzinny sport często uprawiany na wakacjach w ciepłych krajach. Snorkeling jest bardzo popularny, ponieważ jest to rodzaj mało wymagającej rekreacji, która pozwala na kontakt z wodą i odkrywanie morskich światów z góry. Pływanie na powierzchni i obserwowanie podmorskiego życia rozwija ciekawość u dzieci i sprzyja nauce pływania czy oswajania się z wodą na otwartych akwenach np. w morzu.
Żeby w pełni cieszyć się doświadczeniem ze snorkelingu, potrzebne jest zaledwie kilka rzeczy: maska do patrzenia w wodzie, rurka do oddychania oraz płetwy, które znacznie ułatwiają przemieszczanie się i dzięki nim nawet ktoś o bardzo podstawowych umiejętnościach pływackich może cieszyć się dobrą zabawą w wodzie.
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tą aktywnością i nie wiesz, jak samodzielnie skompletować wyposażenie, możesz wybrać kompletny zestaw do snorkelingu na Sportano lub na innej z podobnych firm. Jest wiele specjalistycznych sklepów sportowych, gdzie łatwo znajdziesz niezbędne akcesoria. Zakupy przez Internet są w dzisiejszych czasach niezwykle wygodne, bo nie trzeba nawet ruszać się z domu, aby szybko i bez problemu porównać produkty różnych producentów.
Diving: czyli nurkowanie z tlenem
Jeśli lubisz snorkeling, ale masz wrażenie, że maska i fajka ograniczają Twoje możliwości, może czas pomyśleć nad bardziej wymagającą rekreacją, jaką jest diving, czyli nurkowanie z butlą z tlenem i automatem podającym powietrze?
Co prawda, aby móc nurkować w taki sposób, potrzebne jest odpowiednie przeszkolenie potwierdzone certyfikatem. Nie można uprawiać divingu bez ukończenia specjalnego kursu i uzyskania certyfikatu oraz licencji nurkowej od jednej z dwóch najpopularniejszych światowych organizacji zrzeszających płetwonurków: PADI lub CMAS.
Do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt: butla z tlenem, automat do podawania powietrza zwany potocznie octopusem, pianka, maska do nurkowania. Warto spróbować swoich sił w tej aktywności, bo wrażenia z nurkowania i eksploracji podwodnego świata, zwłaszcza w egzotycznych rejonach świata, są nieporównywalne do niczego innego.

Deski foil elektryczne — surfing przyszłości
Masz duszę kalifornijskiego surfera lub surferki i marzysz o zabawie na grzbietach morskich fal i desce? Surfing jest trudnym sportem, który wymaga wiele praktyki, a do tego potrzebne są fale i wiatr. Jest jednak sposób na to, aby cieszyć się surfingiem w praktycznie dowolnym miejscu i to bez obawy o pogodę. Deski foil elektryczne to propozycja dla osób, które lubią czuć wiatr we włosach, ale równocześnie są skłonne zapłacić niemałe pieniądze za wolność i niezależność.
Deska elektryczna kontra klasyczny surfing
Elektryczne deski surfingowe nie należą do najtańszych, ale największą zaletą jest tutaj fakt, że taką deską można pływać nie tylko po morskich falach, ale także po jeziorze, zalewie, rzece czy innym akwenie.
Nie ma wiatru? Nie ma problemu. Elektryczna deska foil ma własny napęd elektryczny, dzięki któremu unosi się nad powierzchnią wody. Z daleka może to w ogóle wyglądać, jakby latała! Zabawa z deską elektryczną foil to propozycja dla kogoś, kto lubi surferski klimat i do tego ceni sobie niezależność.
Deskę możesz zabrać ze sobą do samochodu na weekendowy wypad za miasto czy na wakacje i cieszyć się surfingiem w każdych warunkach. Jeśli zainteresował Cię ten temat, możesz poczytać więcej o deskach elektrycznych foil na https://sportano.pl/deski-foil-elektryczne, gdzie łatwo podejrzysz różne modele produktów lub skorzystać z innych podobnych stron internetowych.

Surfing, windsurfing, kitesurfing – czym się różnią?
Sport z deską w wodzie może mieć wiele twarzy. Bardzo dobrze znany klasyczny surfing, czyli pływanie na wąskiej i długiej desce bez żagla czy wioseł, który polega jedynie na balansowaniu na morskich falach. Najlepsi surferzy na świecie potrafią wykorzystać potężną siłę nawet kilkudziesięciometrowych fal i poruszać się z naprawdę zawrotną prędkością. Surfing w tym wydaniu to zdecydowanie sport dla tych, którzy potrzebują adrenaliny i ryzyka.
Inną odmianą pływania na desce w wodzie jest windsurfing. Tutaj również potrzebny jest wiatr, ale fale są już niepotrzebne, a mogą raczej nawet przeszkadzać. W windsurfingu deska jest podobna do tej w klasycznej odmianie tego sportu, z tą zasadniczą różnicą, że dodatkowo konstrukcja jest też wyposażona w żagiel. Pływanie na windsurfingu wymaga równowagi i umiejętności dostosowywania się do wiatru. Jest to mniej ekstremalny sport od surfingu na falach, ale prędkości również mogą być zawrotne.
Istnieje także kitesurfing, który podobnie jak surfing można zaliczyć do sportów o podwyższonych ryzyku. Deska jest krótka i pozwala na wykonywanie różnych akrobacji w powietrzu. Pływa się na desce przypiętej do nóg, a kitesurfera ciągnie do przodu latawiec.
Kitesurfing łączy w sobie także elementy z innych sportów takich jak snowboard czy jazda na deskorolce. Jest to dziedzina dla miłośników akrobatyki, którzy dodatkowo kochają wiatr i morskie fale. W każdej z tych dyscyplin potrzebne jest odpowiednie wyposażenie, przy długim kontakcie z wodą i słońcem przydatna jest zwłaszcza funkcjonalna odzież. Oferta koszulek neoprenowych w sklepach sportowych to wiele propozycji dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Takie koszulki szybko schną, chronią przed wychłodzeniem i wiatrem, a dodatkowo zapewniają ochronę przed słońcem.
Jaki sport wodny wybrać?
Jak widać, jest wiele ciekawych sportów wodnych. Większość tutaj przedstawionych to różne wariacje deski do pływania, ale dużo przyjemności daje także snorkeling, nurkowanie, żeglarstwo, pływanie czy wodny aerobik. Próbując różnych rzeczy, możesz przekonać się, co najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj też o dobrym wyposażeniu i niezbędnych akcesoriach. Sprzęt do rekreacji i odzież najlepiej kupić w profesjonalnym sklepie sportowym. Dzięki temu masz gwarancję produktów wysokiej jakości.
Artykuł sponsorowany