Kąpielisko Zakrzówek w Krakowie – informacje praktyczne

Kąpielisko na Zalewie Zakrzówek jest jedną z wielu atrakcji dostępnych na terenie nowo powstałego Parku Zakrzówek. Wstęp na teren parku i kąpieliska jest bezpłatny. Teren został uratowany od zabudowy i przekazany mieszkańcom jako miejsce do rekreacji. Z nowego parku najbardziej ucieszą się mieszkańcy Ruczaju. Aktualnie wszystkie prace budowlane nie zostały zakończone. Prace toczą się przy Centrum Sportów Wodnych, które już za moment stanie się bazą dla nurków oraz profesjonalistów.

Jakie inne atrakcje poza kąpieliskiem w Parku Zakrzówek?

 • ścieżki spacerowe oraz oznakowane ścieżki biegowe
 • pitniki
 • strefy workout
 • stoły do ping-ponga
 • ściany wspinaczkowe
 • punkty obserwacyjne
 • huśtawki
 • strefa grillowa
 • miejsce piknikowe
 • strefa kąpieli dla psów (dostępna w późniejszym terminie)

Informacje praktyczne o kąpielisku

Baseny pływające zlokalizowane w tak zwanym małym zbiorniku pomieszczą 1000 osób, gwarantując im bezpieczną kąpiel. Limit dostępu do całego obiektu ma na celu ochronę jego kameralnego charakteru oraz czystości wody, a także ochronę przyrody.

Na kąpielisko składa się pięć niecek basenowych o różnej głębokości, strzeżonych przez ratowników:

 • niecka nr 1 o głębokości 350 cm – strefa dla umiejących pływać
 • niecka nr 2 o głębokości 80 cm – strefa dla nieumiejących pływać
 • niecka nr 3 o głębokości 40 cm – strefa dla nieumiejących pływać, z wyznaczonym przy pomocy białych boi brodzikiem dla najmłodszych dzieci
 • niecka nr 4 o głębokości 120 cm – strefa dla nieumiejących pływać
 • niecka nr 5 o głębokości 350 cm – strefa dla umiejących pływać

Dno niecek basenowych przynajmniej tych płytszych wykonane zostało z płyt PTFE.

W dniu 25.06.2023r – temperatura wody wynosiła 21oC. Jak na Polskę całkiem nieźle:) Dało się wejść do wody nie będąc morsem:)

W budynku wejściowym na basen zostanie uruchomiona kawiarnia.

Na kąpielisko są dwa wejścia od ulicy Wyłom. Jedno znajduje się przy food truckach i lodach (tylko schody), a drugie przy budynku wejściowym na baseny (winda dla osób niepełnosprawnych i schody).

Limit miejsc na kąpielisku

Od soboty 8 lipca wprowadzony zostaje limit osób jednoczenie przebywających na terenie kąpieliska. Limit został ustalony na 1000 osób. Z uwagi na duże zainteresowanie został on podniesiony z 600 osób.

Przy wejściach przed bramkami w namiotach obsługi otrzymacie opaskę uprawniającą do wejścia na kąpielisko. Osoby z obsługi będą obecne również przy samym kąpielisku i będą weryfikować posiadanie opaski.

Przy wyjściu z kąpieliska opaska będzie zrywana, co w przypadku zapełnienia wszystkich miejsc, umożliwi wejście kolejnym osobom.

Regulamin korzystania z kąpieliska

Pełny regulamin korzystania z obiektu dostępny jest pod linkiem: https://zzm.krakow.pl/

Główne punkty:

 • Zaleca się stosowanie obuwia plażowego (z uwagi na pomosty zrobione z naturalnych desek – niebezpieczeństwo wbicia drzazgi)
 • Wprowadzanie psów i innych zwierząt na teren kąpieliska jest zabroniony. Za wyjątkiem psów przewodników i pomagających osobom niepełnosprawnym.
 • Zabronione jest także palenie i spożywanie alkoholu.
 • Z uwagi na strome schody nie zaleca się również wnoszenia na teren kąpieliska rowerów.

Mapa sytuacyjna:

Na kąpielisko można dotrzeć od ulicy Wyłom, od skrzyżowania z ulicą Norymberską.

Dojazd i adres:

Adres: Ul. Wyłom; 30-364 Kraków

GPS: 50.0331616 19.9103013

Rower:

Na kąpielisko można wygodnie dotrzeć na rowerze. Należy kierować się na ulicę Wyłom. Na miejscu znajduje się duża ilość stojaków na rowery.

Komunikacja miejska:

Linie autobusowe: 578, 662. Najlepiej wysiąść na przystanku Norymberska.
Linie tramwajowe: 11, 17, 18, 52, 62. Najlepiej wysiąść na przystanku Norymberska.
Póżniej należy kierować się na wejście do parku zlokalizowane przy początku ulicy Wyłom.

Samochód:

Park znajduje się pomiędzy ulicami Norymberską, Wyłom, Salezjańską i Zielną.

Mapka z lokalizacją:

Parkingi:

Przy parku nie ma wiele miejsc parkingowych – 77 miejsc. Dlatego lepiej wybrać się do parku i na kąpielisko rowerem lub komunikacją miejską. Samochód można zostawić wzdłuż ulicy Norymberskiej. Na parkingach przy ulicy Norymberskiej i Wyłom. Aktualnie nie można dojechać na parking zlokalizowany przy budynku wejściowym na baseny od ulicy Norymberskiej – zakaz wjazdu.

Samochód można zostawić też przy sklepie Kaufland na ulicy Norymberskiej 1 gdzie pierwsze 2h parking jest za darmo. Później 4 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Darmowa sesja parkowania dostępna co 4 godziny. Miejsc postojowych jest 160. Parking czynny jest 7 dni w tygodniu. Szczegóły pod linkiem: https://www.apcoa.pl/parking-w/krakow/kaufland-krakow-ul-norymberska-1/

Cennik:

Korzystanie z kąpieliska bezpłatne.

Godziny otwarcia:

Park Zakrzówek otwarty jest całą dobę. Teren kąpieliska (pomosty) otwarty jest od 8:00 do 22:00 ze względów bezpieczeństwa. Kąpać można się codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00 z wyjątkiem poniedziałku (prace serwisowe). Wtedy na terenie kąpieliska pojawiają się ratownicy i można bezpiecznie korzystać z niecek basenowych. Poza godzinami otwarcia kąpiel tylko na własną odpowiedzialność. Kąpielisko w 2023 roku będzie czynne do 3 września.

Toalety:

Toalety zlokalizowane są przy kąpielisku w budynku wejściowym na baseny. Skorzystanie z toalet jest bezpłatne.

Przebieralnie:

Osoby chcące skorzystać z kąpieliska mogą się przebrać. Przebieralnie zostały zlokalizowane przy budynku wejściowym na baseny. W budynku znajdują się również prysznice gdzie można się umyć przed skorzystaniem z kąpieliska.

Czy kąpielisko jest dostępne dla osób niepełnosprawnych i dzieci w wózkach?

Kąpielisko jest dostępne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. O uruchomienie specjalnych wind należy poprosić osobę z ochrony obiektu, która ma swoje biuro w budynku wejścia na basen. Do pokonania jest 3 specjalne windy.

Gorzej jest jeżeli na kąpielisko chcemy wybrać się z maluchem, który porusza się wózkiem spacerowym lub takim z gondolą. Wtedy musimy znieść wózek samodzielnie po schodach pokonując kilka serii schodów. Na kąpielisko idzie się lepiej niż wraca:)

Nasze wrażenia:

Na kąpielisko na terenie Parku Zakrzówek wybraliśmy się 25.06.2023r. Samochód zostawiliśmy pod Kauflandem na ul. Norymberskiej. Byliśmy tu po godzinie 10, miejsc wolnych było sporo (około godziny 12-13 parking był pełny). Na basenach ludzi było dużo, jednak każdy miał miejsce dla siebie. Ogółem miejsce robi niesamowite wrażenie, począwszy od turkusowej wody, która w Polsce jest mało spotykana, przez baseny i całe otoczenie przyrody. Na miejscu do dyspozycji są przebieralnie, prysznice i toalety. Na minus: brak cienia oraz brak zjazdu dla wózków. Podsumowując jest to świetne miejsce na rodzinny relaks w centrum Krakowa, choć teraz -zaraz po otwarciu mocno oblegane. Będziemy tu z chęcią wracali.

Galeria zdjęć:

Film

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

 1. Z tym zamknięciem w poniedziałek to chyba różnie bywa. Dzisiaj (poniedziałek) wygląda, że kąpielisko jest otwarte.

 2. Komuś chyba płacili za ten artykuł. Woda to była czysta i turkusowa, zanim wybudowali tam to coś… Do tego limity które sobie nagle wprowadzili i kilkugodzinna walka w kolejce. Zepsuli piękne naturalne miejsce za nasze pieniądze, blokując tym samym dostęp większości osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *