Krakowskie Malediwy oraz Smoczy Skwer przy Parku Lotników

Park Lotników Polskich i niedawno powstały tu plac zabaw w kształcie smoka, ze względu na rekreacyjny charakter chętnie jest uczęszczany przez krakowskie rodziny. Znajduje się tu sporo atrakcji tj. place zabaw, szerokie alejki dostosowane do wózków, ławki, zachwycające stawy, plaża, a także fontanny, które o zmroku świecą na kolorowo. Podsumowując Park Lotników Polskich w Krakowie zdecydowanie nakłania do spędzania w nim czasu wolnego i cały czas się rozwija.

Wszystko na miejscu jest nowiutkie i wykonane w wysokim standardzie. Przyjechaliśmy tu koło godziny 12, oprócz nas było już dużo innych rodzin i par. Po godzinie 12 parking pod galerią M1 był pełny, auta stały we wszystkich możliwych miejscach.

Atrakcje jakie czekają na nas w okolicy Parku Lotników w Krakowie:

  • Plac zabaw Smoczy Skwer to wspaniałe miejsce do zabaw ogólnorozwojowych. Na smoka trzeba się wdrapać, można go przejść, na końcu zejść po drabince na ziemię, czy zjechać na zjeżdżalni. Świetnie będą się tu bawiły roczne dzieci, jak i kilkulatki. Cały plac zabaw znajduje się na piasku, w lecie możemy poczuć się jak na plaży. Warto ze sobą zabrać wiaderka i łopatki do zabawy. Elementy placu zabaw wykonane są z naturalnych materiałów, głównie drewna i lin. W drugiej części placu zabaw znajdują się m.in. huśtawki, miejsce do wspinaczki, zjeżdżalnia, równoważnia, tyrolka, domek.
  • Pomiędzy jednym a drugim placem zabaw znajduje się siłownia na świeżym powietrzu
  • Stawy w Parku Lotników (tzw. Krakowskie Malediwy) z niewielką plażą. Bardzo przyjemne miejsce na odpoczynek, sporo ludzi ale miejsca dużo by odpocząć, czy to na kocyku czy ławce. Jedyny minus to mało cienia.

Dojazd i adres:

Krakowskie Malediwy oraz plac zabaw Smoczy Skwer zlokalizowane się pomiędzy Tauron Areną a Ogrodem Doświadczeń im. Stanisława Lema. Dokładna lokalizacja znajduje się na mapce poniżej.

Możliwy jest tu dojazd samochodem lub komunikacją miejską – tramwajem (linie: 1, 11, 14, 20, 22, 24, 62). Najbliższy przystanek to M1 al. Pokoju

Mapka:

Parking:

  • Polecamy bezpłatny parking przy centrum handlowym M1 ul. Czynny we wszystkie dni tygodnia, również w niedziele niehandlowe.

Cennik:

  • Wejście na teren Parku Lotników jest bezpłatne.

Godziny otwarcia:

  • Teren Parku Lotników otwarty jest cały czas. Nie ma ograniczeń czasowych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *