Zalew Nowohucki w Krakowie – tężnia, plac zabaw i inne formy rekreacji

Zalew w Nowej Hucie znajduje się pomiędzy ulicą Bulwarową, a aleją Solidarności. Teren jest po remoncie i dobudowie nowych atrakcji, dzięki którym otrzymał drugie życie i tym życiem tętni. Na miejscu znajduje się wiele ciekawych atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi, osób dorosłych czy starszych, gdzie można super spędzić kilka godzin. Są tutaj alejki, ławki, plac zabaw, plaża, molo, można pooddychać solankowym powietrzem i wiele, wiele innych atrakcji. Widać, że krakowianie spędzają tu chętnie popołudnia i weekendy, z reguły jest tu tłoczno.

Atrakcje jakie czekają na nas nad Zalewem Nowohuckim w Krakowie:

 • Tężnia przy Nowohuckim Zalewie działa od kwietnia do końca października, od godziny 7:00 do 18:00/19:00. Wejście jest całkowicie bezpłatne. Głównymi wskazaniami do korzystania z tężni solankowych są częste infekcje górnych dróg oddechowych, obniżona odporność, nadciśnienie, bóle stawów, choroby tarczycy czy przemęczenie. Tężnia to także świetne miejsce, gdzie w upalne dni można się ochłodzić.
 • Plac zabaw dla dzieci nad zalewem jest bardzo duży, nowoczesny i w całości ogrodzony. Powstał on głównie z naturalnych komponentów. Podłoże pod konstrukcjami do zabawy wyłożone jest korom lub piaskiem, na pozostałej części rośnie trawa. Plusem tego miejsca jest też to, że część placu zabaw znajduje się w cieniu drzew. Znajduje się tu dużo atrakcji dla dzieci w różnych grupach wiekowych: tyrolka, huśtawki, zjeżdżalnie, jest sporo atrakcji do wspinania, drewniany domek, trampolina, tor przeszkód, a dla rodziców hamaki i ławeczki.
 • Plaża i miejsce do odpoczynku. W okolicy tężni i placu zabaw znajduje się niewielka plaża- super atrakcja dla najmłodszych! Należy pamiętać, że w zalewnie jest zakaz kąpieli. Przy plaży powstały również drewniane leżaki z widokiem na zalew.
 • Siłownia na świeżym powietrzu
 • FlowPark – miejsce do ćwiczeń
 • Boiska do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną, koszykówkę
 • Wybieg z torem przeszkód dla psów
 • Strefa relaksu, leżaki
 • Food trucki, lody
 • Kajaki, rowerki wodne
 • Tańczące fontanny, którymi można sterować
 • Zalew, to także raj dla wędkarzy

Informacje praktyczne:

Dojazd i parking:

Zalew Nowohucki znajduje się pomiędzy ul. Bulwarową, a al. Solidarności.

Komunikacją miejską w Krakowie: Można tu dotrzeć tramwajem nr 22 oraz 4 (przystanek: Struga) lub autobusami nr 163, 174, 193 i 501 (przystanek: Bulwarowa).

Dojazd samochodem możliwy jest na parking zlokalizowany wzdłuż ul. Bulwarowej (blisko Domu Wędkarza). Na miejscu znajduje się duża ilość miejsc postojowych po jednej i drugiej stronie ulicy. Jeżeli tam nie uda się Wam zaparkować, można spróbować na ul. Wojciechowskiego – kolejna ulica po skręcie w lewo jadąc od strony al. Solidarności.

Współrzędne GPS Nowohuckiego Zalewu w Krakowie:

50.081288, 20.052243

Lokalizacja parkingu znajduje się na mapie poniżej:

Cennik i bilety:

Zalew Nowohucki jest otwarty, nie są pobierane opłaty. Na tężnię również wstęp jest bezpłatny.

Wypożyczenie kajaku dwuosobowego, 30 minut za 20 zł (cena aktualna w dniu 20 maj 2022)

Toalety:

Bezpłatne toalety typu Toitoi znajdują się w okolicy placu zabaw oraz tężni.

Płatna toaleta, na monety znajduje się w okolicy sterownika tańczących fontann.

Galeria zdjęć:

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

 1. dlaczego rowerki wodne nie są dostępne i nikt kolo nich nie stoi. Byłam w weekend i pytałam od kiedy do kiedy są otwarci. Powiedzieli ze od 12 do 20. przyszłam razem z dzieckiem we wtorek chwilę przed 12 i czekaliśmy ponad godzinę i nikt się nie zjawił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *