Opłaty za wstęp do Wenecji dla jednodniowych turystów

Wenecja jako jedyne miasto na całym świecie ma zamiar uruchomić elektroniczny system rezerwacji i opłat za wstęp do miasta. Wprowadzoną opłatę tłumaczą zbyt dużą ilością turystów, szczególnie w sezonie letnim. Opłata ma na celu zmniejszenie tłoku. Odwiedzający będą musieli uiścić opłatę w wysokości do 10 euro.

Od kiedy obowiązuje opłata za zwiedzanie Wenecji?

Opłata miała zostać wprowadzona od czerwca 2022 roku, jednak decyzja została przesunięta. Z obecnych informacji z Włoszech opłata będzie obowiązywała od stycznia 2023 roku. UWAGA: Wprowadzenie opłat zostało znowu przesunięte. Najprawdopodobniej opłaty zostaną wprowadzone przed sezonem letnim po zamontowaniu bramek ograniczających dostęp do miasta. Źródło: https://www.qualitytravel.it/accesso-a-venezia-dal-2022-ingressi-a-numero-chiuso-e-a-pagamento-ecco-quanto-costera/99166

Ile dokładnie kosztuje opłata za wejście do Wenecji? Cennik opłat za zwiedzanie Wenecji

Wysokość opłaty waha się od 3 do 10 euro (14,20 zł – 47,32 zł). Cena uzależniona jest m.in. od terminu przyjazdu, obecnego natłoku w mieście oraz od posiadanej rezerwacji. Po dokonaniu opłaty dostaniemy kod QR, który należy okazać na miejscu. Bez dokonanej wpłaty dostaniemy karę w wysokości maksymalnej 300 euro (1419,57 zł).

Kto jest zwolniony z opłaty?

Z opłaty za zwiedzenie Wenecji zwolnione są:

  • osoby, które pozostają w mieście na nocleg lub dłużej, gdyż oni płacą podatek miejski wynoszący 1-5 euro (4,73 zł – 23,66 zł)
  • dzieci do 6 roku życia,
  • niepełnosprawni,
  • właściciele nieruchomości w Wenecji lub ich rodzina płacąca podatki w mieście.

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

  1. no ale gdzie to opłacić >> jest jakaś strona do rejestracji wjazdu ??

    1. Termin nie został dotrzymany. Planowane wprowadzenie opłat zostało ponownie przesunięte. Opłaty pojawią się najprawdopodobniej przed sezonem letnim. Aktualnie nie jest przygotowana infrastruktura ograniczająca dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *