Opłaty za wstęp do Wenecji dla jednodniowych turystów


Wenecja jako jedyne miasto na całym świecie ma zamiar uruchomić elektroniczny system rezerwacji i opłat za wstęp do miasta. Wprowadzoną opłatę tłumaczą zbyt dużą ilością turystów, szczególnie w sezonie letnim. Opłata ma na celu zmniejszenie tłoku. Odwiedzający będą musieli uiścić opłatę w wysokości do 10 euro.

Od kiedy obowiązuje opłata za zwiedzanie Wenecji?

Opłata miała zostać wprowadzona od czerwca 2022 roku, jednak decyzja została przesunięta. Z obecnych informacji z Włoszech opłata będzie obowiązywała od stycznia 2023 roku. UWAGA: Wprowadzenie opłat zostało znowu przesunięte. Najprawdopodobniej opłaty zostaną wprowadzone przed sezonem letnim po zamontowaniu bramek ograniczających dostęp do miasta. Źródło: https://www.qualitytravel.it/accesso-a-venezia-dal-2022-ingressi-a-numero-chiuso-e-a-pagamento-ecco-quanto-costera/99166

Ile dokładnie kosztuje opłata za wejście do Wenecji? Cennik opłat za zwiedzanie Wenecji

Wysokość opłaty waha się od 3 do 10 euro (14,20 zł – 47,32 zł). Cena uzależniona jest m.in. od terminu przyjazdu, obecnego natłoku w mieście oraz od posiadanej rezerwacji. Po dokonaniu opłaty dostaniemy kod QR, który należy okazać na miejscu. Bez dokonanej wpłaty dostaniemy karę w wysokości maksymalnej 300 euro (1419,57 zł).

Kto jest zwolniony z opłaty?

Z opłaty za zwiedzenie Wenecji zwolnione są:

  • osoby, które pozostają w mieście na nocleg lub dłużej, gdyż oni płacą podatek miejski wynoszący 1-5 euro (4,73 zł – 23,66 zł)
  • dzieci do 6 roku życia,
  • niepełnosprawni,
  • właściciele nieruchomości w Wenecji lub ich rodzina płacąca podatki w mieście.

Komentarze

Komentarze do wpisu

2 komentarze

    1. Termin nie został dotrzymany. Planowane wprowadzenie opłat zostało ponownie przesunięte. Opłaty pojawią się najprawdopodobniej przed sezonem letnim. Aktualnie nie jest przygotowana infrastruktura ograniczająca dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *