Lillafüred czyli luksusowy kurort w Miszkolcu (Węgry)

Lillafüred jest popularnym kurortem turystycznym. Oficjalnie jest częścią miasta Miszkolc, ale w rzeczywistości leży w odległości 12 km od miasta w Górach Bukowych. Decyzja o budowie tego kompleksu wypoczynkowego zapadła pod koniec XIX wieku. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był hrabia András Bethlen, a cała miejscowość została nazwana na cześć jego żony Lilli. Ekskluzywny hotel który stoi w Lillafüred do dnia dzisiejszego został wybudowany w latach od 1927 do 1930 roku.

Na rzece obok hotelu zbudowany został najwyższy w Węgrzech wodospad, którego wysokość wynosi 20 m. Znajduje się on w okolicy zbudowanych przy hotelu wiszących ogrodów. Oprócz ogrodów wokół budynku znajdziemy również park leśny z unikatowymi okazami egzotycznych krzewów i drzew.

Do dyspozycji zwiedzających są też jaskinie znajdujące się również w bliskiej okolicy hotelu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Do Lillafüred można wybrać się przy pomocy kolejki spalinowej która jeździ przez Góry Bukowe z Miszkolca.

Jeżeli wybierzemy się do tego miejsca autem bądźmy przygotowani na małą liczbę płatnych parkingów. Godzina parkowania kosztuje 300 HUF. W sezonie może być bardzo tłoczno na parkingach.

Oprócz wizyty w hotelu polecamy także wizytę w wiszących ogrodach które dla zwiedzających dostępne są całą dobę. Obok hotelu znajduje się też dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci.

Z okolicy hotelu zaczyna się wiele szlaków pieszych prowadzących w Góry Bukowe.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA GALERII PONIŻEJ!:

MAPKA Z LOKALIZACJĄ:

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Miejsce z duszą, jedynie banery reklamowe szpecą i naruszają klimat miejsca:(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *