Malownicze miasto Tapolca nad Balatonem (Węgry)

Do tego malowniczego miasta możemy udać się podczas pobytu nad Balatonem. Leży ono około 15 km na północ od północno zachodniego brzegu jeziora. Nazwa miasta nawiązuje do gorących źródeł znajdujących się na jego terenie. Do największych atrakcji należy Malom-tó (Staw Młyński), Główny Plac oraz kościół parafialny z XIII wieku. Główny Plac miasta znajduje się na poniższym zdjęciu.

Miasto urzekło nas zabytkową zabudową oraz super miejscem do relaksu w okolicy Stawu Młyńskiego oraz małej rzeki która wypływa z jeziora. Nad jeziorem znajdują się restauracje w których można skosztować regionalnej kuchni oraz muzeum wina św. Antoniego. Podczas relaksu nad jeziorem można także nakarmić ryby pływające w jeziorze.

Polecamy odwiedzić również jaskinię (Barlangok) w której można poruszać się przy pomocy łódki. Więcej na temat jaskini do przeczytania pod linkiem.

Z dziećmi można się wybrać także do „Muzeum Szkolnego” zlokalizowanego w dawnej szkole znajdującej się przy kościele parafialnym w bezpośredniej okolicy jeziora.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zwiedzenia wszystkich ciekawych lokalizacji znajdujących się w mieście zajmie 1-2 godzin. Mapka znajduje się poniżej. Jest ona dostępna w informacji turystycznej zlokalizowanej przy głównym placu w mieście.

Powyższą mapkę polecam pobrać i wydrukować. Ułatwi to poruszanie po mieście. Aby pobrać mapkę w pełnej rozdzielczości należy najpierw ją kliknąć a potem prawym przyciskiem dać opcję zapisz obraz.

Parkowanie w samym centrum miasta jest płatne. Koszt parkingu wynosi 300 HUF za godzinę. Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku od godziny od 8 do 16, a w sobotę od 8 do 13. W niedziele zaparkujemy wszędzie za darmo.

W mieście znajduje się też jeden bezpłatny parking przy ulicy Batsányi János. Z tego miejsca do centrum miasta jest od 500 do 800 m. W zależności od tego gdzie chcemy dojść.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA GALERII PONIŻEJ!:

MAPKA Z LOKALIZACJĄ:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *