Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka – Noc Muzeów 13 maja 2022

Wieliczka – Noc Muzeów pełna mocy

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Noc Muzeów 13 maja 2022 r. w godzinach 19.00-24.00 do Zamku Żupnego i ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Motto tegorocznej imprezy brzmi „Moc Muzeów”. W związku z tym przygotowano sześć atrakcyjnych „mocnych” bloków tematycznych.

W programie „Moc Wystawy” zaproponowano m.in. oprowadzanie po nowej wystawie czasowej „Ze snu czy z ducha? Fantastyczne malarstwo Teofila Ociepki”, z kuratorką Sonią Wilk z Muzeum Śląskiego w Katowicach.  Kolejnym punktem będzie „Moc Muzyki Romantyzmu”, czyli koncert uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce. „Moc Światła” to pokazy laserowe, które będą oświetlać po zmroku Zamek Żupny.

„Moc Zwiedzania” to również możliwość zobaczenia wraz z przewodnikiem podziemnej ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Obowiązują nowe zasady pozyskania wejściówek, szczegóły znajdują się na stronie internetowej. Najmłodszych uczestników Muzeum zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjnych „Moc Soli”, czyli w warsztatach tworzenia soli kąpielowej.

Całe rodziny mogą wziąć udział w grze terenowej „Górnicza czy romantyczna – Wieliczka pamięta o romantykach”. Warto zaznaczyć, że rok 2022 jest poświęcony romantykom.

Wstęp na Noc Muzeów: 1 zł 

W trakcie wydarzenia będzie prowadzona przez Caritas zbiórka finansowa na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Program:

Zamek Żupny:

  • 19.00-24.00 „Moc Wystawy” – zwiedzanie stałej i czasowej ekspozycji Muzeum w Zamku Żupnym. Instalacja światło i dźwięk nawiązująca do tytułu imprezy – Moc Muzeów dla Ukrainy.
  • 19.15 zwiedzanie wystawy czasowej „Ze snu  czy z ducha? Fantastyczne malarstwo Teofila Ociepki” – oprowadza kurator wystawy
  • 19.00-22.00 „Moc Soli” – zajęcia edukacyjne dla dzieci
  • 19.00-22.00 „Moc Gry” – gra terenowa dla rodzin „Górnicza czy romantyczna – Wieliczka pamięta o romantykach”
  • 20.00 „Moc Muzyki Romantyzmu” – koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce
  • 22.00 „Moc Światła” – pokaz laserowy
  • 22.30 „Moc Zabawy Loteryjnej” – losowanie nagród

Trasa Muzeum w kopalni [wymagane wejściówki]:

Zwiedzanie Trasy Muzeum orazwystawy czasowej: „Zapomniana kopalnia srebra – historia odkrycia w 2005 roku kopalni Amalia w Srebrnej Górze”.

Odbiór wejściówek i zbiórka grup odbędzie się przed sklepem muzealnym – w Zamku Żupnym, wejście od strony alei Jana Pawła II.
 
Dojazd do Wieliczki z Krakowa:
Koleje Małopolskie, MPK 204, 244, 304, nocny 904.

źródło: https://muzeum.wieliczka.pl/

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *