Najpiękniejsze plaże w Turcji – musisz je zobaczyć

Dzięki swoim wybrzeżom na Morzu Egejskim i Śródziemnym, w Turcji znajdują się jedne z piękniejszych plaż na świecie. Właściwie może lepiej powiedzieć, że te wybrzeża mają doskonałą linię, która łączy biały piasek na plaży i turkusowe wody. Powodów na wakacje na plaży w Turcji jest nieskończenie wiele. Nic dziwnego, że co roku miliony miłośników plaż gromadzą się w Turcji, aby rozkoszować się słońcem, piaskiem i morzem.

Na naszym portalu powstało już kilka poradników o Turcji, m. in. ceny w Turcji czy produkty, jakie warto kupić będąc w Turcji, a teraz przyszedł czas na kolejny – stworzyliśmy listę, która zawiera najpiękniejsze plaże w Turcji.

No to zaczynamy!

Plaża Lara, Antalya

Zacznijmy od turystycznego raju Turcji, Antalyi! To bajeczne miasto rozciągające się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego ma setki plaż. Ale jeśli chcesz być blisko centrum miasta słynącego z życia nocnego, sklepów, tętniących życiem kawiarni, Lara Beach jest właśnie dla Ciebie! Tutaj można również uprawiać sporty wodne lub dołączyć do siatkówki plażowej, ciesząc się ciepłymi wodami i złotymi piaskami. Możesz również łatwo do niego dotrzeć z międzynarodowego lotniska w Antalyi ze względu na jego centralne położenie. Teraz wystarczy wybrać najlepszy spośród niezliczonych hoteli w Antalyi, które oferują razem luksus i komfort!

Plaża Kaputas, Kas

Plaża Kaputaş w pobliżu Kalkan może być jedną z najpiękniejszych na tej liście. Zapierający dech w piersiach widok i naturalne piękno zdobią okładki słynnych na całym świecie broszur turystycznych. Znajduje się pomiędzy dwoma stromymi i zalesionymi klifami. Aby dotrzeć na plażę musisz zejść po dość długich schodach. Możesz też dotrzeć na plażę łodzią, zorganizowaną wycieczką z Kalkan lub Kas. Jasny piasek i turkusowa woda sprawiają wyjątkową atmosferę.

Dolina Motyli, Oludeniz (Butterfly Valley)

Dolina Motyli na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego, jak sama nazwa wskazuje, jest plażą, która jest domem dla wielu gatunków motyli. Jednocześnie odwiedzają go również ludzie, którzy czują się wolni jak motyle. Większość odwiedzających to obozowicze i turyści z plecakami. Ale tutaj jest miejsca wystarczająco dużo dla każdego, kto chce głęboko doświadczyć natury. Zobaczymy tu przepiękną zatokę z błękitną wodą, białym piaskiem, otoczoną stromymi skałami. Można się tu dostać łodzią przypływającą z Ölüdeniz, Fethiye. Można tu także odkrywać ukryte wodospady wzdłuż szlaków turystycznych i robić mnóstwo zdjęć, które są tak imponujące, jak zdjęcia z pocztówki.

Plaża İçmeler, Marmaris

Plaża İçmeler znajduje się zaledwie 8 kilometrów od Marmaris, to cenne wybrzeże, na którym można spędzić zarówne pełne życia jak i spokojne wakacje. Otoczenie sosnowych drzew na całej linii brzegowej dodaje mu świeżej atmosfery. Słynie również ze złocistych, miękkich piasków i czystych wód. Wyobraź sobie, że rozkoszujesz się słońcem na drobnym piasku i zanurzasz się w turkusowych wodach. Brzmi ekscytująco, prawda? Jeśli pragniesz bardziej tętniących życiem wakacji, nie martw się. Można tu także spędzić dzień, uprawiając sporty wodne, takie jak parasailing, narty wodne, nurkowanie lub spędzając czas w wielu restauracjach i barach na plaży.

Plaża Kleopatra, Alanya

Kolejna trasa prowadzi nas na Plażę Kleopatry znajdującą się u podnóża gór Taurus! Jeśli planujesz bardziej tętniące życiem wakacje, zachwyci Cię ta plaża w centrum Alanyi! Legenda głosi, że jej nazwa pochodzi od królowej Kleopatry, ponieważ tak bardzo kochała tę zatokę i przyjeżdżała tu pływać podczas swoich śródziemnomorskich rejsów. Niezależnie od tego, czy historia jest prawdziwa, czy nie, faktem jest, że jest to spektakularne miejsce na wakacje. Z drobnym białym piaskiem i przejrzystą, błękitną wodą, hipnotyzuje odwiedzających. Oprócz opalania czy pływania jest można tu uprawiać sporty wodne oraz spędzić czas w barach na plaży.

Plaża Cirali, Kemer

Na plażę Çıralı można dotrzeć z Antalyi w około godzinę jazdy samochodem. Dostęp do tego miejsca jest trochę trudny ze względu na górzysty charakter regionu, co oznacza, że jest jednocześnie mniej zatłoczony. Ta niesamowita plaża to w rzeczywistości znacznie więcej niż klasyka słońca, piasku, morza! Daje nie tylko radosną okazję do odpoczynku, ale także zapowiada mitologiczne przeżycie. Wieczny płomień zwany Chimerą i Starożytne Miasto Olimpu, w którym znajdują się ruiny cywilizacji licyjskiej, to obowiązkowe miejsca w pobliżu. To wybrzeże słynie również jako obszar rozrodu żółwi morskich gatunku Caretta Caretta. Jeśli pójdziesz na plażę bardzo wcześnie rano, możesz nawet być świadkiem wykluwania się żółwi!

Plaża Iztuzu, Mugla

Kolejnym miejscem lęgowym żółwi jest plaża İztuzu. Ta plaża, która znajduje się w Muğla w Dalyan, jest oczywistym dowodem hojności natury! Ma wyjątkową urodę, obejmując z jednej strony słodkowodną deltę rzeki, a z drugiej Morze Śródziemne, wybrzeże sięga 4,5 kilometra długości. Dzięki miękkim, złotym piaskom i płytkiej wodzie zdecydowanie zasługuje na to, by znaleźć się na Twojej liście trasy po Turcji. Tutaj możesz wybrać się na wycieczkę łodzią po ujściu rzeki, aby odkryć starożytne ruiny archeologiczne.

Błękitna Laguna, Oludeniz

Przywitaj się z jedną z najpiękniejszych plaż Morza Egejskiego. Plaża Ölüdeniz, znana również jako Błękitna Laguna, z otaczającymi ją imponującymi zatoczkami, jest prawdziwym skarbem natury! Do tego skarbu można dotrzeć samochodem z dzielnicy Fethiye. Patrząc na powyższe zdjęcie najlepszą rzeczą do zrobienia tutaj wydaje się natychmiastowe wynajęcie leżaka, cieszenie się słońcem i spokojną wodą. Ale zajęć tutaj jest znacznie więcej. Możesz wypożyczyć deskę surfingową z wiosłem (paddleboard), uprawiać paralotniarstwo, obserwować jachty poruszające się po morzu lub odwiedzać bary. Wybór należy do Ciebie!

Źródło: https://www.goturkiye.com/best-beaches-in-turkiye

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *