Najpopularniejsze targi świąteczne w Europie

W dzisiejszym wpisie postaram się przedstawić przegląd najpopularniejszych jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie. Zapraszam do lektury.

KRAKÓW

Niesamowity krakowski Rynek Główny ożywiany  tysiącami światełek wprowadzając obecne tam osoby w  Bożonarodzeniowy nastrój. W okresie od końca listopada do 27 grudnia co roku na rynku obecne są kramy obfitujące w polską żywność i grzane wino. Dodatkowo w czasie kiermaszu można kupić urocze ręcznie robione ozdoby i cieszyć ciepłą domową atmosferą robiąc na przeciw polskiej zimowej pogodzie. Podczas zakupów można podziwiać zabytki obecne wokół Rynku, które są tam obecne w niezmienionym kształcie od 1257 roku.

BUDAPESZT

Ponad 100 rozświetlonych kramów na placu Vörösmartyego ożywia Budapeszt. Podczas targów obecne są także: koncerty świąteczne, pokazy laserowe, spektakle baletowe i lodowisko. Będąc na kiermaszu nie możemy nie kupić: słodyczy, tradycyjnego kołacza węgierskiego, mięs pieczonych, smażonych kiełbasek, świeżo upieczonych strudli i pieczonych kasztanów. Targi z okazji Bożego Narodzenia w Budapeszcie trwają od końca listopada do początku stycznia.

 KOLONIA

Ponad 160 bajkowo oświetlonych drewnianych kramów i jedna ogromna choinka. Tradycyjny jarmark z okazji Bożego Narodzenia został wybrany jako najlepsze miejsce do zakupów ozdób świątecznych. Przez jego bramy przechodzą miliony turystów z całego świata, aby nabyć  unikatowe towary wystawione na sprzedaż w oryginalnie zaprojektowanych kramach. Targi Bożonarodzeniowe w Kolonii trwają od końca listopada do 23 grudnia.

KOPENHAGA

Jeżeli mamy ochotę doświadczyć bajkowego klimatu Bożego Narodzenia to polecam ziemię po której stąpał Hans Christian Andersen. Zanurz się w magiczną atmosferę Kopenhagi. Odwiedzaj stragany, popijaj Glögg (tradycyjne grzane czerwone wino) i zafunduj sobie tradycyjne duńskie naleśniki z jabłkami Æbleskiver.  Na targach z okazji Bożego Narodzenia w Kopenhadze możemy dokonać zakupów od końca listopada do 23 grudnia.

BRUKSELA

Stragany pełne śnieżnych kuli, świecy zapachowych i apetycznych czekoladek rozciągają się na przestrzeni dwóch kilometrów. Targ odbywający się z okazji Bożego Narodzenia zapewnia ludziom rozrywkę, a także możliwość zakupu wyrobów rękodzieła z całej Europy. Bruksela to zdecydowanie nie tylko ośrodek polityki europejskiej! Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brukseli trwa od końca listopada do 1 stycznia.

dsc_3170
TARG BOŻONARODZENIOWY W KRAKOWIE

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *