Park Jordanowski z placem zabaw i miasteczkiem rowerowym – Dębica

Dębica to niewielkie miasteczko w województwie podkarpackim, które słynie przede wszystkim z fabryki opon Dębica, którą to markę wszyscy znamy. Jest to idealne miejsce aby odwiedzić go przy okazji po drodze lub też obrać za cel jednodniowej wycieczki. Zróżnicowane atrakcje pozwolą na to, aby cała rodzina była zadowolona z takiego wyjazdu.

Inne artykuły na naszej stronie o atrakcjach w Dębicy i okolicy:

Uzdrowisko Latoszyn Zdrój
Plac zabaw i park miejski im. Włodzimierza Skarbka-Borowskiego

Park Jordanowski w Dębicy

W jedną sierpniową niedzielę wybraliśmy się na spacer i odpoczynek do Dębicy, a dokładnie naszym celem stał się Park Jordanowski. To teren zielony znajdujący się w bliskiej odległości dworca PKP.

Znajdują się tutaj:

  • plac zabaw,
  • miasteczko rowerowe
  • siłownia plenerowa
  • strefa sportowa – street workout

Park możemy obrać również jako cel krótkiego spaceru. Do parku można przyjść poćwiczyć lub pobiegać. Dla osób biegających fajnym urozmaiceniem będą schody po których można biegać góra-dół.

Jakie atrakcje znajdziemy w Parku Jordanowskim w Dębicy?

Plac zabaw

Najważniejszą atrakcją, która nas tu przyciągnęła to coś dla dzieciaków – czyli plac zabaw o zróżnicowanej infrastrukturze wraz z miasteczkiem rowerowym. Na placu zabaw znajdziemy m.in. huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie, karuzele, tablice do rysowania, tyrolkę.

Plusem tego placu zabaw w lecie jest duża ilość cienia. Można z niego korzystać nawet w czasie upałów i nie jest to uciążliwe. Na placu zabaw znajdują się również sprzęty do zabawy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Plac zabaw jest dedykowany dla dzieci w różnym wieku. Dobrze bawić się będą na nim zarówno maluszki (1-2 lata) jak i starszaki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla maluszków jest duża piaskownica oraz huśtawki.

Miasteczko rowerowe

Miasteczko rowerowe to idealne miejsce, aby nauczyć nasze dzieci nawyku bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, poruszania się po drogach i chodnikach. Zapoznać ze znakami drogowymi i podczas zabawy wyrobić dobre nawyki. Miasteczko rowerowe jest sporych rozmiarów i posiada urozmaicony układ ścieżek.

Siłownia plenerowa oraz Strefa sportowa – street workout

W parku znajduje się także strefa sportowa – street workout oraz siłownia plenerowa, gdzie można na świeżym powietrzu poćwiczyć i skorzystać z dostępnego sprzętu: tj: urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha, steper, twister potrójny, sternik, rowerek.

Jak dojechać do Parku Jordanowskiego w Dębicy?

Dębica zlokalizowana jest w odległości około 40 km od Tarnowa i 120 km z Krakowa. Do Parku Jordanowskiego najlepiej dojechać kierując się na dworzec PKP lub Zespół Szkół nr 4. Później należy szukać ulicy Żeromskiego lub Głowackiego. Dojazd na miejsce nie sprawił nam żadnego problemu. Nawigacja z mapy Google idealnie doprowadziła do miejsca docelowego.

Mapka z lokalizacją

Jakie są współrzędne Parku Jordanowskiego w Dębicy?

Współrzędne GPS parkingu przy parku miejskim: 50.0538909622784, 21.40947237418709

➡ Z Tarnowa dojazd zajmuje około 30 – 40 min, w zależności z której części miasta.
➡ Z Krakowa dojazd zajmuje około 80 – 90 min, w zależności z której części miasta.

Gdzie zaparkować przy Parku Jordanowskim w Dębicy?

Auto najlepiej zaparkować wzdłuż ulicy Żeromskiego w zatoczce lub w zatoczce przy ulicy Głowackiego ewentualnie przy ulicy Strumskiego. Parkowanie na ulicy Żeromskiego w tygodniu w godzinach od 9 do 18 będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia opłaty.

Czy w Parku Jordanowskim znajdują się toalety?

Niestety na terenie Parku Jordanowskiego nie znaleźliśmy toalet.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *