Park Rozrywki Rabkoland – relacja z pobytu oraz informacje praktyczne

Rabkoland, czyli Rodzinny Park Rozrywki położony w przepięknej miejscowości Rabka-Zdrój. Dedykowany jest dla rodzin z dziećmi w wieku od 2 do 10 lat. Choć według nas znajdą tam atrakcje dla siebie również rodzice, głównie korzystając z atrakcji z dziećmi oraz młodzież. W 2019 roku Rabkoland obchodził już 30 lat swojej działalności. Park jest ciągle modernizowany, co roku pojawiają się nowe atrakcje lub unowocześnione zostają już istniejące.

Kiedy byliśmy tu kilka lat temu, było tu zupełnie inaczej. Największą różnicę zauważyliśmy w atrakcjach dla najmłodszych. Jest ich po prostu duuuuuuuuuuużo więcej. Chwilę zastanawialiśmy się czy nasza wymagająca, prawie 4- letnia córka znajdzie tu coś dla siebie i czy jest w ogóle sens tu przychodzić. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni jak wiele atrakcji jest dostosowanych dla tak małych dzieci. Nasza córka bawiła się świetnie! Na konikach, koparkach, autkach, karuzelach, oglądając teatr, na konikach, konikach i znowu konikach… My byliśmy już zmęczeni po 7 godzinach wspólnej zabawy, a ona nie miała jeszcze dość!

Jeżeli jesteście rodzicami dzieci w wieku 2-10 lat a nawet starszych i zastanawiacie się czy warto udać się w to miejsce, nie zastanawiajcie się – warto!

Polecamy przybyć do Rabkolandu rano, na otwarcie i zaplanować na zabawę tutaj cały dzień, dzięki czemu skorzystacie z wszystkich wymarzonych atrakcji.

Teren Rabkolandu jest czysty i zadbany. Znajduje się tu dużo zieleni, są ławeczki, gdzie można odpocząć oraz kilka punktów gastronomicznych, gdzie można zjeść.

Atrakcje jakie czekają na nas w Rabkolandzie:

Na wejściu do Parku Rozrywki (jeżeli jesteśmy o godzinie 10) czeka nas spotkanie z postaciami. Już we wejściu witają nas przesympatyczne Panie oraz Owieczka i Pan Trzmiel – zdjęcie z nimi i przywitanie się dla dziecka jest sporą atrakcją.

Na wejściu otrzymujemy również mapkę z planem wszystkich atrakcji. Przy każdej z atrakcji znajduje się regulamin oraz informacja jakie dzieci mogą skorzystać z danej atrakcji. Oczywiście nad naszym i dzieci bezpieczeństwem na każdym kroku czuwają pracownicy parku.

Park jest podzielony na strefy:

  • Wioska Wikingów
  • Machinarium
  • Góralsko Dżungla
  • Cyrk Luna
  • Dolina Trzmiela

Poniżej przedstawię atrakcje, które naszej córce i nam podobały się najbardziej.

Machinarium:

Diabelski młyn – klasyk i wizytówka Rabkolandu. Mamy stąd przepiękne widoki na całą Rabkę. Atrakcja dla osób odważnych, nie mających problemów z wysokością. Bo tu jest naprawdę wysoko, a unoszący się w górę wagonik robi wrażenie.

W Machinarium znajdują się również zderzające się autka, latający autobus, koparki oraz karuzela z kucykami, na której można się poczuć jak w Wenecji.

Wśród starszych dzieci i dorosłych największą popularnością cieszył się Music Express – korzystaliśmy kilka lat temu, jak byliśmy jeszcze sami. Jest naprawdę szalony ;)… A osoba siedząca bardziej na zewnątrz ma zdecydowanie gorzej. Kolejną atrakcją dla starszych wartą uwagi jest wirująca karuzela łańcuchowa.

Góralsko Dżungla:

W tej części parku naszej córce najbardziej spodobał się kamienny pociąg, którym jechaliśmy kilkukrotnie oraz karmienie zwierząt. Z tej drugiej atrakcji wszyscy mieli dużo radości.

Cyrk Luna

Miejsce pełne kolorów, bardziej spokojne od pozostałych. Znajdziemy tu m.in. domek do góry nogami, krzywe lustra, które rozbawią każdego, ogromne klocki do układania, autka i oczywiście Cyrk Luna pełen ruszających się zwierząt i cyrkowców.

Wioska Wikingów

Tutaj najbardziej spodobała nam się Wesoła Farma, gdzie za pomocą przycisku uruchamiamy odgłos, piosenkę albo ruch zwierzątka. Drugim miejscem, jakie przykuło naszą uwagę była Kuźnia Wikingów – gra wymagająca refleksu, polegająca na uderzaniu młotkiem w pojawiające się gąsienice.

Dolina Trzmiela

Część Rabkolandu skierowana do najmłodszych, jednocześnie ulubiona część naszej córki. To tu spędziliśmy najwięcej czasu. Numerem jeden wszystkich atrakcji okazał się….. Patataj. Fanka koników pokonała trasę chyba z 20 razy. Ponadto znajdziemy tutaj: huśtawki, autka, atrakcje na wodzie, kabaret warzyw.

Teatr Krucabomby i Teatr Magii

To kolejna atrakcja, która nam się bardzo spodobała. Teatr znajduje się w strefie Doliny Trzmiela. Występy odbywają się na żywo z udziałem widowni, codziennie o wyznaczonych, pełnych godzinach. Czas trwania takiego show to około 20 minut. Na miejscu są przygotowane ławeczki oraz leżaki. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Widzieliśmy przedstawienie „Krucabomba i kwiatek ciotki Maryni” i „Hokus Pokus” – oba były świetne!

Informacje praktyczne:

Współrzędne GPS Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju: 49°36’32″N, 19°56’53″E

Adres: 34-700 Rabka-Zdrój, Rynek

Parking:

W najbliższej okolicy Rabkolandu znajdują się 3 bezpłatne parkingi:

  • jeden najbliżej wejścia głównego, położony wzdłuż rzeki Poniczanki (ze względu na targ utrudniony dojazd w poniedziałki)
  • drugi za rzeką Poniczanką
  • trzeci przy wejściu od ulicy Podhalańskiej, przy nieczynnym sklepie Intermarche

Cennik i bilety do Rabkolandu (aktualizacja wrzesień 2021):

  • dzieci do 90 cm wzrostu: gratis
  • dzieci od 90 cm do 120 cm wzrostu: 49 zł
  • osoby powyżej 120 cm wzrostu: 59 zł
  • bilet całoroczny (maj- wrzesień) do 120 cm wzrostu: 119 zł
  • bilet całoroczny (maj-wrzesień) powyżej 120 cm wzrostu: 139 zł
  • bilet dla seniora w wieku powyżej 60 lat: 29 zł
  • bilet dla kobiet w ciąży (z aktualną kartą ciąży): 29 zł
  • bilet dla osoby z niepełnosprawnością: 5 zł
  • bilet urodzinowy (dla dzieci do 12 roku życia): 5 zł

Bilety można nabyć w kasach przy wejściach oraz przez Internet – co polecamy! Warto kupić bilet przez Internet, żeby nie stać później w kolejce, która w słoneczne dni potrafi być dłuuuuga 😉 -> https://www.rabkoland.pl/pl/kup-bilet

Kupując bilet wstępu z atrakcji można korzystać do woli, bez limitu! Atrakcje położone są między sobą w niewielkiej odległości. Dla rodzin z młodszymi dziećmi polecamy zabrać wózek.

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10:00 do 18:00 (w sezonie 2021: od 21 maja do 3 października)

Toalety:

  • toalety oraz pokój dla mamy i dziecka znajdują się blisko wejścia (od ul. Podhalańskiej), są bezpłatne

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *