Planujesz podróż do USA? Jak kupić dolary w atrakcyjniejszej cenie?

Artykuł sponsorowany

Od czasu, kiedy Stany Zjednoczone otworzyły się na turystów po ograniczeniach, które były spowodowane pandemią koronawirusa, coraz więcej osób planuje wyjazd do USA. Jeżeli również marzysz, aby spełnić swoje marzenie o podróży za Ocean, sprawdź, w jaki sposób możesz zaoszczędzić już na etapie planowania wyjazdu. Gdzie najlepiej wymienić dolary amerykańskie i w jaki sposób płacić będąc już na miejscu.

Planowanie podróży za dolary amerykańskie

W przypadku lotów mamy do wyboru sporo opcji. Możemy znaleźć loty bezpośrednie zarówno do Nowego Jorku, jak i Los Angeles z Warszawy, jak i połączenia z przesiadkami. Druga opcja cenowo zwykle wychodzi korzystniej, jednak musimy się liczyć z dłuższym czasem podróży oraz oczekiwaniem na lotnisku przesiadkowym. Strony pośredniczące w zakupie lotów oferują zwykle wiele metod płatności, które można zrealizować w złotówkach, więc na tym etapie niekoniecznie będziemy już potrzebować wymiany PLN na USD. Rezerwacja noclegu przez platformy pośredniczące również jest możliwa w złotówkach, o ile nie będziemy realizować płatności w hotelu na miejscu. Natomiast mimo wszystko nie warto zostawiać kwestii wymiany waluty na ostatnią chwilę.

Gdzie korzystnie wymienić USD?

Aktualna sytuacja na rynkach sprawia, że kursy walut, w tym dolara amerykańskiego ulegają dużym wahaniom, dlatego lepiej pomyśleć o tej kwestii zawczasu. Wymiana na lotnisku lub w innym turystycznym punkcie będzie wiązać się ze znacznie wyższymi kosztami. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że wymiana wszystkich środków na wakacje w gotówce może nie być zbyt bezpieczna. Aktualnie kurs dolara amerykańskiego jest wysoki, co możesz sprawdzić np. tutaj na wykresie: https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/. Wymiana USD w kantorze internetowym będzie szybsza i tańsza niż w stacjonarnych odpowiednikach. Dodatkowo jeżeli nie spieszy się nam z zakupem dolarów na wyjazd, możemy włączyć alert walutowy i w momencie gdy USD osiągnie wybrany przez nas kurs, otrzymamy powiadomienie na skrzynkę e-mail. Dzięki tej funkcji będziemy mogli wymienić walutę w odpowiednim momencie, po najkorzystniejszej dla nas cenie.

Jak przygotować się do wyjazdu do USA?

Z pewnością koniecznością będzie założenie konta walutowego w dolarach amerykańskich. Wówczas płacąc kartą walutową unikniemy niekorzystnego przewalutowania przez bank, jakie miałoby miejsce gdybyśmy chcieli zapłacić kartą w złotówkach. Karta na pewno się przyda podczas wynajmu samochodu, co ważne, aby prowadzić samochód w USA konieczne będzie wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy. Przed wyjazdem warto również zakupić adapter, za pomocą którego podłączysz np. ładowarkę do gniazdka.

Podsumowanie

Jednak najważniejszym aspektem jest zaplanowanie całej naszej wycieczki, od określenia atrakcji, które koniecznie chcemy zobaczyć, przez logistykę, aż po przygotowanie odpowiednich dokumentów. Wycieczka do USA to nie wakacje w stylu last minute. Dla wielu osób odwiedzenie Stanów Zjednoczonych to spełnienie marzeń i każdy szczegół podróży musi być dopracowany.

Grafika: www.freepik.com

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *