Pollença (Majorka) – co warto zobaczyć i zwiedzić w jeden dzień?

Pollença to kolejne miasto Majorki, położone u podnóża gór Serra de Tramuntana, łańcucha górskiego wzdłuż północnego wybrzeża Majorki, oddalone około 55 km od stolicy – Palmy.

Pollenca to średniowieczne miasteczko z tradycyjnymi kamiennymi zakątkami oraz wieloma wąskimi uliczkami. Miejsce to zachwyca bogactwem architektury, budynkami i niesamowitą atmosferą.

Poruszanie się po centrum miasta samochodem i parkowanie

… nie należy do przyjemnych. Warto znaleźć miejsce postojowe wcześniej, na obrzeżach miasta i przejść się na piechotę. My parkowaliśmy na darmowym postoju przy drodze Ma- 2200, naprzeciwko Miejskiego Centrum Sportowego (Poliesportiu Municipal de Pollença), 800 m od centrum Pollenca.

Co warto zobaczyć, zwiedzić, robić w Pollença?

  1. Główny plac w mieście (Placa Major) to XIX wieczny plac z kościołem (Santa Maria dels Àngels), znajdujący się w samym sercu Pollença. Stanowi on centrum życia towarzyskiego oraz handlowego miasta.
  2. Wzgórze i znajdujący się na szczycie niewielki kościół (Església del Calvari, adres: 07460 Pollença) do którego prowadzi z centrum miasta 365 schodów. Na szczycie znajduje się także punkt widokowy. W Wielki Piątek od kościoła na szczycie wzgórza do kościoła w mieście odbywa się procesja. Wąską drogą ze wzgórza w dół do głównego placu miasta można śledzić stacje Drogi Krzyżowej.
  3. Muzeum Pollença (Museo de Pollença, adres: Carrer Pere Josep Cànaves Salas s/n, 07460 Pollença). Godziny otwarcia: zimą: od wtorku do niedzieli: 11-13, w poniedziałek i święta nieczynne, latem: od wtorku do soboty 10-13 i 17.30-20.30, niedziela od 10-13, poniedziałki i święta nieczynne. Muzeum znajduje się w dawnym klasztorze dominikańskim, który został zbudowany w latach 1588- 1616. Pollença powiązana jest ze światem malarstwa, przybywali tu znani malarze. Dziś w muzeum zobaczymy dzieła malarskie, ołtarze gotyckie, elementy archeologiczne, mandelę buddyjską.
  4. Puig de Pollença (Puig de Maria) – wzgórze z pięknym widokiem oraz starożytny klasztor pustelników znajdujący się na szczycie. Klasztor dziś pełni rolę schroniska.

Galeria zdjęć z Pollença:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *