Kilka ważnych informacji o mieście

Sant Antonio jest drugim pod względem wielkości miastem na Ibizie. Leży w zachodniej części wyspy, ok. 30 min od stolicy Eivissy a także ok. 40 min od lotniska jadąc autobusem. Komunikacja miejsca jest bardzo dobrze rozwinięta na wyspie, dzięki czemu z Sant Antonio można dojechać do każdego zakątka wyspy. Koszt jednego przejazdu waha się od 1 Euro do 4 Euro. Zależy gdzie chcemy się udać.

Zobacz nasze wideo z Sant Antonio:

Jednym z zauważalnych elementów w centrum miasta jest Biały pomnik w kształcie jajka przez które przepływa żaglowiec na głównym rondzie. Jest to znak rozpoznawczy miasta. Zostało ono postawione właśnie w tym miejscu w rocznicę 500-lecia odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Są przesłanki, że Kolumb urodził się właśnie na Ibizie. Turyści bardzo chętnie fotografują ten obiekt a także sami mieszkańcy są dumni, że to właśnie na ich wyspie urodził się wielki odkrywca.

Sant Antonio zachwyca plażami a także kamienistą formą wybrzeża. Większość turystów jest nastawiona tylko i wyłącznie na turystykę 3S (Sun, Sand, Sea) czyli na wypoczynek. Jednak zawsze możemy znaleźć mniejszość, która przyjeżdża aby poznać najciekawsze zakątki miasta czy też wyspy. My stanowczo byliśmy nastawieni na aktywne spędzenie czasu niż wylegiwaniu się na plaży. W ciągu dwóch dni udało nam się zobaczyć wiele ciekawych miejsc, między innymi w Sant Antonio po czterdziesto minutowym spacerze z centrum miasta wylądowaliśmy na dzikim skalistym wybrzeżu. Widoki były niepowtarzalne. Piękna dwu kolorowa powierzchnia wody odbijająca słońce.                Ryby, które swobodnie pływały po kamienistym dnie morza śródziemnego.

I wreszcie clubbing

Miasto znane jest  z wielu klubów dyskotekowych. Można śmiało stwierdzić, że nocne życie w Sant Antonio jest czasem bardziej zauważalne niż za dnia. Wiele młodych ludzi korzystających z ofert klubów wolą zostawić jak najwięcej energii na wieczorne zabawy niżeli na dzienne zabawy na plaży. Wśród najlepszych klubów w tej części wyspy są: Es Paradis oraz Eden. Jednak nie są to jedyne nocne atrakcje w mieście. Wiele barów i restauracji gwarantuje świetną zabawę zarówno w nocy ale także w ciągu dnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *