Dla dzieci,  Europa,  Węgry

Unikatowe kąpielisko w skalnych grotach – Cave bath Miskolctapolca

Jedną z głównych atrakcji miasta Miszkolc jest kąpielisko znajdujące się w dzielnicy Topolca. Baseny są znane od XVI wieku i są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc wypoczynkowych na Węgrzech. Jest to jedyne miejsce, w którym możemy wykąpać się w basenach zlokalizowanych w skalnych grotach. Wody termalne znajdujące się w basenach mają bardzo dobry wpływ na organizm. W tym unikatowym na skalę świata miejscu podczas pływania możemy oglądać naturalne zjawiska krasowe. Klimatyczne oświetlenie pozwala na pełny relaks podczas kąpieli.

Dodatkowo dostępne jest kilka basenów zlokalizowanych na zewnątrz oraz trawnik na którym możemy rozłożyć koc lub ręcznik i się opalać. Z basenów dostępnych na zewnątrz warto wyróżnić basen do pływania oraz brodzik dla najmłodszych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

W okolicy basenów znajduje się kilka płatnych parkingów oraz jeden bezpłatny duży parking niestety jest on oddalony około 1 km od kąpieliska.

Kąpielisko w jaskiniach otwarte jest cały tydzień w godzinach od 9 do 20 przez cały rok. Bilet normalny dla dorosłych na cały dzień to wydatek 3600 HUF. Dla dzieci, studentów oraz emerytów przygotowano bilety ulgowe w cenie 2700 HUF. W weekendy polecam bilet last minute w cenie 1850 HUF za wejście od godziny 17 do zamknięcia kąpieliska. Należy pamiętać o zabraniu monety 100 HUF na którą działają zamki w niektórych starszego typu szafkach. Nowe szafki wyposażone są w zamek działający na opaskę którą dostajemy na wejściu na teren kąpieliska.

Woda w basenach w jaskiniach ma temperaturę od 29 °C do 35 °C. Najcieplejsza woda w basenie leczniczym ma temperaturę 38 °C.

Na zewnątrz znajduje się kilka basenów a temperatura wody zależy od warunków atmosferycznych i od pory roku. Wacha się w zakresie od 21 °C do 30 °C.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA GALERII PONIŻEJ!

Cave bath Miskolctapolca (2) Cave bath Miskolctapolca (3) Cave bath Miskolctapolca (4) Cave bath Miskolctapolca (5) Cave bath Miskolctapolca (6) Cave bath Miskolctapolca (7) Cave bath Miskolctapolca (8) Cave bath Miskolctapolca (9) Cave bath Miskolctapolca (10) Cave bath Miskolctapolca (11) Cave bath Miskolctapolca (12) Cave bath Miskolctapolca (13) Cave bath Miskolctapolca (14) Cave bath Miskolctapolca (15) Cave bath Miskolctapolca (16)

MAPKA Z LOKALIZACJĄ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *