Beskidy,  Korona Gór Polski,  Małopolskie,  Polska

Wiosną na Mogielicę

Swoją przygodę z wędrówką po szczytach z Korony Gór Polski rozpocząłem od zdobycia Mogielicy (1170 m n.p.m.), góry znajdującej się w Beskidzie Wyspowym, a zarazem najwyższego szczytu tego pasma. Razem z bratem wyruszyłem 4 kwietnia 2015 roku. Oto krótki zapis naszej wędrówki.

Nasa trasa: Przełęcz Marszałka Rydza-Śmigłego -> Mogielica -> Krzyż papieski -> Hala Stumorgi (polana) -> Mogielica -> Przełęcz Marszałka Rydza-Śmigłego

Czas przejścia: 3 godziny

Trasa niezwykle ciekawa. Jest między innymi świetnym punktem widokowym na Beskid Wyspowy, Beskid Śląski, Tatry, Gorce czy znajdującą się w Beskidzie Żywiecki – Babią Górę.

Początek wędrówki rozpoczęliśmy na Przełęczy Marszałka Rydza-Śmigłego. Znajduje się tam niewielki parking oraz przystanek autobusowy. Następnie udaliśmy się na zielony szlak, który zaprowadził nas na sam szczyt Beskidu Wyspowego, Mogielicę.

Mogielica

Na szczycie czekał na nas znak z informacją, że znajdujemy się na samej górze oraz wieża widokowa. Po zrobieniu kilku zdjęć udaliśmy się na wschód pod papieski krzyż, by popatrzeć na otaczający nas Beskid Wyspowy, a także Gorce, Beskid Sądecki i Tatry!

Swoje drugie śniadanie zjedliśmy na hali Stumorgi, największej polanie w Beskidzie Wyspowym. Leży ona nieopodal szczytu. Znajdują się tam ławeczki i stoliki oraz multum miejsca i pięknych widoków!

Galeria:

Trasa nie była trudna, jednak towarzyszący nam śnieg, o tej porze roku niejednemu mógłby przeszkadzać.  Jeśli chodzi o mnie to tylko dodał uroku całej podróży :).

To co zobaczyliśmy na punktach widokowych, było niesamowite, i utwierdziło nas w przekonaniu, że warto wędrować po polskich górach! Piękne widoki to jedno, a drugie to niezwykle czyste powietrze, które sprawia, że możemy przezwyciężyć trud i poczuć się wspaniale.

Polecam!

Swój wolny czas uwielbiam spędzać na łonie natury, w Beskidach i Tatrach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *