Wiosną na Mogielicę


Swoją przygodę z wędrówką po szczytach z Korony Gór Polski rozpocząłem od zdobycia Mogielicy (1170 m n.p.m.), góry znajdującej się w Beskidzie Wyspowym, a zarazem najwyższego szczytu tego pasma. Razem z bratem wyruszyłem 4 kwietnia 2015 roku. Oto krótki zapis naszej wędrówki.

Reklama

Nasa trasa: Przełęcz Marszałka Rydza-Śmigłego -> Mogielica -> Krzyż papieski -> Hala Stumorgi (polana) -> Mogielica -> Przełęcz Marszałka Rydza-Śmigłego

Czas przejścia: 3 godziny

Trasa niezwykle ciekawa. Jest między innymi świetnym punktem widokowym na Beskid Wyspowy, Beskid Śląski, Tatry, Gorce czy znajdującą się w Beskidzie Żywiecki – Babią Górę.

Początek wędrówki rozpoczęliśmy na Przełęczy Marszałka Rydza-Śmigłego. Znajduje się tam niewielki parking oraz przystanek autobusowy. Następnie udaliśmy się na zielony szlak, który zaprowadził nas na sam szczyt Beskidu Wyspowego, Mogielicę.

Mogielica

Reklama

Na szczycie czekał na nas znak z informacją, że znajdujemy się na samej górze oraz wieża widokowa. Po zrobieniu kilku zdjęć udaliśmy się na wschód pod papieski krzyż, by popatrzeć na otaczający nas Beskid Wyspowy, a także Gorce, Beskid Sądecki i Tatry!

Swoje drugie śniadanie zjedliśmy na hali Stumorgi, największej polanie w Beskidzie Wyspowym. Leży ona nieopodal szczytu. Znajdują się tam ławeczki i stoliki oraz multum miejsca i pięknych widoków!

Galeria:

Trasa nie była trudna, jednak towarzyszący nam śnieg, o tej porze roku niejednemu mógłby przeszkadzać.  Jeśli chodzi o mnie to tylko dodał uroku całej podróży :).

To co zobaczyliśmy na punktach widokowych, było niesamowite, i utwierdziło nas w przekonaniu, że warto wędrować po polskich górach! Piękne widoki to jedno, a drugie to niezwykle czyste powietrze, które sprawia, że możemy przezwyciężyć trud i poczuć się wspaniale.

Polecam!

Znajdź nocleg dzięki sprawdzonej wyszukiwarce Booking.com Booking.com

Komentarze

Komentarze do wpisu

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *