Zakup winiety elektronicznej Węgry – krok po kroku / instrukcja


Na pewno wiele osób, które wybierają się do Węgier lub będą przez ten kraj przejeżdżać zastanawia się w jaki sposób najwygodniej kupić winietę aby móc korzystać z autostrad i dróg szybkiego ruchu. Polecamy zakup przez Internet. Ten sposób jest najwygodniejszym z możliwych, gdyż możemy go dokonać o dowolnej porze i z dowolnego miejsca w którym posiadamy dostęp do Internetu.

Opis które drogi na terenie Węgier podlegają opłacie oraz ile wynosi opłata dostępny jest pod linkiem: Czytaj więcej

Poniżej znajduje się instrukcja jak prawidłowo dokonać zakupu e-winiety przez Internet.

Reklama

Poradnik z instrukcja:

1. Wchodzimy na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ Po wejściu na stronę najwygodniej wybrać język angielski lub niemiecki. (zaznaczone strzałkami) Niestety wersja polska strony jest niestety nie dostępna. Jeżeli już wcześniej utworzyłeś konto. Przejdź od razu do punktu 6 niniejszej instrukcji.

2.  Po wejściu na stronę klikamy opcję zarejestruj. Po utworzeniu konta łatwiej będzie nam kupić e-winietę oraz w razie czego będziemy mogli sprawdzić jej ważność. Klikamy klawisz zaznaczony poniżej.

3. Po kliknięciu na opcję zarejestruj zostaniemy przeniesieni do formularza w którym będziemy musieli podać dane potrzebne przy rejestracji takie jak: adres email, numer rejestracyjny, adres itd. Szczegóły poniżej:

4. Po poprawnym zarejestrowaniu dostaniemy emaila w którym musimy potwierdzić rejestrację. Email wysłany przez system wygląda następująco:

5. Po kliknięciu w link który znajduje się w otrzymanym emailu. Wchodzimy ponownie na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/. I klikamy zaloguj, aby dokonać zakupu e-winiety. (Zaznaczone poniżej)

Reklama

6.  Z listy dostępnej na stronie wybieramy interesującą nas winietę, a następnie klikamy ten rodzaj e-winiety jaki chcemy zakupić. Lista wygląda następująco:

7. Po wybraniu rodzaju e-winiety zostaniemy przekierowani na następną stronę. (zdjęcie poniżej) Teraz rozpoczyna się właściwy zakup e-winiety, który składa się z 5 kroków. Poniżej krok 1 w którym wybieramy datę od której będzie obowiązywać zakupiona e-winieta oraz czas trwania winiety. Dodatkowo jeszcze raz potwierdzamy dane samochodu takie jak numer rejestracyjny oraz kraj rejestracji. Możemy również ustawić sobie powiadomienie email o rozpoczęciu i zakończeniu ważności winiety.


8. W następnym kroku musimy zweryfikować wprowadzone wcześniej dane. Jeżeli wszystko jest poprawne pozostaje nam kliknąc dalej.


9. Następnie zostaniemy przekierowani na stronę z podsumowaniem na której będzie można wybrać formę płatności. Sugerujemy wybranie opcji płatność kartą. Ten rodzaj płatności jest naszym zdaniem najwygodniejszy dla osób z Polski. Płatność kartą została zaznaczona poniżej:

10. Po wciśnieciu klawisza dalej zostaniemy przekierowani na stronę na której będziemy musieli wprowadzić dane karty debetowej lub kredytowej. Strona do wpisania danych z karty jest bardzo intuicyjna i nie powinno być problemów z poprawnym wpisaniem danych.

11. Po przejściu dalej na kolejnej stronie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie wpisanych uprzednio danych karty. Jeżeli wszystko zostało wpisane poprawnie możemy zatwierdzić płatność wciskając zielony przycisk „confirm”.

 

12. Po poprawnym wykonaniu płatności zostaniemy przekierowani na stronę z której będziemy mogli wydrukować winietę. Zalecamy wydrukowanie winiety tak aby wygodnie można było ją okazać do kontroli w przypadku wątpliwości co do ważności kupionej przed chwilą e-winiety. Pamiętajmy, że potwierdzenie zakupu winiety jesteśmy zoobowiązani posiadać przez dwa lata po jej wygaśnięciu. Wzór e-winiety został zaprezentowany poniżej.

A teraz to już pozostaje nam życzyć udanego pobytu i szerokiej drogi!!!

 

 

Komentarze

Komentarze do wpisu

28 komentarzy

 1. Cześć, mam pytanie jeśli chodzi o kategorię przy wyborze winiety, jedziemy oplem Vivaro które ma 9 miejsc w środku, ale podróżujących jest 7 osób, winiete w takim wypadku wybiera się przez pryzmat osób czy ilośc miejsc?

 2. Komputer na którym dokonałam zakupu nie jest podłączony do drukarki. Jak wydukować w tej sytuacji winietę?

  1. Powinna Pani otrzymać potwierdzenie w formacie PDF. Wystarczy zgrać ten plik na jakiś nośnik np. Pendrive i wydrukować w punkcie ksero lub na innym komputerze podpiętym pod drukarkę.

  1. Witam Serdecznie. W naszym przypadku email z potwierdzeniem przyszedł po kilku minutach. Korzystamy z konta pocztowego Gmail. Proszę spróbować utworzyć konto przy użyciu innej skrzynki poczty elektronicznej. Możliwe, że system niewłaściwie rozpoznaje użytego do rejestracji emaila.

   1. Próbuję się zarejestrować od 2 godzin SYSTEM KUPOWANIA WINIETY JEST WADLIWY CO WIDAĆ PO KOMENTARZACH

    1. Zastanawiam się czy próbować dalej bo co jeśli pobierze pieniądze tak jak u innych i nie dostane winiety a na odp będę musiał czekać 30dni…

     1. u mnie to samo, nie dostaje emaila potwierdzającego rejestracje już od 5 h

     2. bo pewnie w spamie masz tego emaila, ja też tak miałem, po zarejestrowaniu w 15 minut kupiłem sobie i kumplowi winiete. dzieki za poradnik

 3. Mam pytanie,

  Planuję w weekend jechać na jeden dzień do Budapesztu z Bielska. Czy muszę wykupywać winiety na Węgry i Słowację czy jest możliwość przejechania drogami nie płatnymi. Niby google wytyczyło trasę z pominięciem opłat. Jak i gdzie mogę to jeszcze sprawdzić. Bo mapki płatnych dróg są strasznej rozdzielczości.

  1. Witam Serdecznie, Umieszczone w artykule potwierdzenie nie jest fakturą VAT – „Invoice” i myślę, że tak to należy rozumieć. Fakturę można wydrukować w innym miejscu po zalogowaniu do swojego konta.

 4. Witam
  Płacąc kartą debetową z PKO BP w momencie zapłaty występuje przewalutowanie.?
  Jeżeli tak, to czy są pobierane jakieś opłaty dodatkowe.?

 5. Jak zakupisz będzie strona na której pisze Payment successful! i niżej żółty kwadrat po lewej stornie Download wciskasz i generuje plik w PDF i drukuj

 6. miałem problemy z otrzymaniem maila do weryfikacji ale po napisaniu o pomoc sami mi aktywowali konto i mogłem juz kupować. Strona super poradnik. Polecam

 7. A ja mam taki problem, 4 dni temu kupiłem winiete, kasa z konta poszła, nie dostałem ani faktury vat, ani winiety do wydruku. Po zalogowaniu się na konto historia zamówień jest pusta. Nie mam pojęcia, czy winieta będzie aktywna. Poradzicie coś?

  1. Ja mam ten sam problem. Jakiś pomysł, co do rozwiązania sytuacji? Będę wdzięczny za info, jak u Was zakończyła się sytuacja…

   1. U mnie wygląda to tak, kasę wzięli, konto na stronie puste, brak informacji do dziś, termin ważności winiety już minął. O kontakt z nimi cholernie ciężko. Na proste pytania mailem (czy mają ją w systemie i czy jest aktywna) odpowiadali po kilku dniach. A odpowiadali, że odpowiedź wyślą pocztą w ciagu 30 dni. KATASTROFA !! Kupiłem następną winiętę tu, bez problemów.

    1. Serdeczne dzięki. Jutro spróbuję jeszcze telefonicznie dowiedzieć się u nich, co jest grane, ale zapewne skończy się na ponownym zakupie winiety z tym, że teraz z linka, który podesłałeś. Pozdrawiam

 8. „Pamiętajmy, że potwierdzenie zakupu winiety jesteśmy zoobowiązani posiadać przez dwa lata po jej wygaśnięciu. ”
  ?????
  Po kiego wała ?

 9. Instrukcja ekstra. Jednakże moim przypadku na etapie wyboru formy płatności, nie mogę wybrać opcji karta płatnicza. Zaznaczona jest opcja pierwsza „Invoice….”

  1. sorry, zapomniałem dopisać, że jednak wszystko w porządku. Mój błąd był powodem tej sytuacji. Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją nie popełnisz błędu i z powodzeniem i bezproblemowo kupisz winietę i co najważniejsze bez pośredników i prowizji.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *