Zakup winiety elektronicznej Węgry – krok po kroku / instrukcja


Na pewno wiele osób, które wybierają się do Węgier lub będą przez ten kraj przejeżdżać zastanawia się w jaki sposób najwygodniej kupić winietę aby móc korzystać z autostrad i dróg szybkiego ruchu. Polecamy zakup przez Internet. Ten sposób jest najwygodniejszym z możliwych, gdyż możemy go dokonać o dowolnej porze i z dowolnego miejsca w którym posiadamy dostęp do Internetu.

Opis które drogi na terenie Węgier podlegają opłacie oraz ile wynosi opłata dostępny jest pod linkiem: Czytaj więcej

Poniżej znajduje się instrukcja jak prawidłowo dokonać zakupu e-winiety przez Internet.

Poradnik z instrukcja:

1. Wchodzimy na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ Po wejściu na stronę najwygodniej wybrać język angielski lub niemiecki. (zaznaczone strzałkami) Niestety wersja polska strony jest niestety nie dostępna. Jeżeli już wcześniej utworzyłeś konto. Przejdź od razu do punktu 6 niniejszej instrukcji.

2.  Po wejściu na stronę klikamy opcję zarejestruj. Po utworzeniu konta łatwiej będzie nam kupić e-winietę oraz w razie czego będziemy mogli sprawdzić jej ważność. Klikamy klawisz zaznaczony poniżej.

3. Po kliknięciu na opcję zarejestruj zostaniemy przeniesieni do formularza w którym będziemy musieli podać dane potrzebne przy rejestracji takie jak: adres email, numer rejestracyjny, adres itd. Szczegóły poniżej:

4. Po poprawnym zarejestrowaniu dostaniemy emaila w którym musimy potwierdzić rejestrację. Email wysłany przez system wygląda następująco:

5. Po kliknięciu w link który znajduje się w otrzymanym emailu. Wchodzimy ponownie na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/. I klikamy zaloguj, aby dokonać zakupu e-winiety. (Zaznaczone poniżej)

6.  Z listy dostępnej na stronie wybieramy interesującą nas winietę, a następnie klikamy ten rodzaj e-winiety jaki chcemy zakupić. Lista wygląda następująco:

7. Po wybraniu rodzaju e-winiety zostaniemy przekierowani na następną stronę. (zdjęcie poniżej) Teraz rozpoczyna się właściwy zakup e-winiety, który składa się z 5 kroków. Poniżej krok 1 w którym wybieramy datę od której będzie obowiązywać zakupiona e-winieta oraz czas trwania winiety. Dodatkowo jeszcze raz potwierdzamy dane samochodu takie jak numer rejestracyjny oraz kraj rejestracji. Możemy również ustawić sobie powiadomienie email o rozpoczęciu i zakończeniu ważności winiety.


8. W następnym kroku musimy zweryfikować wprowadzone wcześniej dane. Jeżeli wszystko jest poprawne pozostaje nam kliknąc dalej.


9. Następnie zostaniemy przekierowani na stronę z podsumowaniem na której będzie można wybrać formę płatności. Sugerujemy wybranie opcji płatność kartą. Ten rodzaj płatności jest naszym zdaniem najwygodniejszy dla osób z Polski. Płatność kartą została zaznaczona poniżej:

10. Po wciśnieciu klawisza dalej zostaniemy przekierowani na stronę na której będziemy musieli wprowadzić dane karty debetowej lub kredytowej. Strona do wpisania danych z karty jest bardzo intuicyjna i nie powinno być problemów z poprawnym wpisaniem danych.

11. Po przejściu dalej na kolejnej stronie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie wpisanych uprzednio danych karty. Jeżeli wszystko zostało wpisane poprawnie możemy zatwierdzić płatność wciskając zielony przycisk „confirm”.

 

12. Po poprawnym wykonaniu płatności zostaniemy przekierowani na stronę z której będziemy mogli wydrukować winietę. Zalecamy wydrukowanie winiety tak aby wygodnie można było ją okazać do kontroli w przypadku wątpliwości co do ważności kupionej przed chwilą e-winiety. Pamiętajmy, że potwierdzenie zakupu winiety jesteśmy zoobowiązani posiadać przez dwa lata po jej wygaśnięciu. Wzór e-winiety został zaprezentowany poniżej.

A teraz to już pozostaje nam życzyć udanego pobytu i szerokiej drogi!!!

 

 

Komentarze

Komentarze do wpisu

76 komentarzy

 1. Cześć, mam pytanie jeśli chodzi o kategorię przy wyborze winiety, jedziemy oplem Vivaro które ma 9 miejsc w środku, ale podróżujących jest 7 osób, winiete w takim wypadku wybiera się przez pryzmat osób czy ilośc miejsc?

 2. Komputer na którym dokonałam zakupu nie jest podłączony do drukarki. Jak wydukować w tej sytuacji winietę?

  1. Powinna Pani otrzymać potwierdzenie w formacie PDF. Wystarczy zgrać ten plik na jakiś nośnik np. Pendrive i wydrukować w punkcie ksero lub na innym komputerze podpiętym pod drukarkę.

  1. Witam Serdecznie. W naszym przypadku email z potwierdzeniem przyszedł po kilku minutach. Korzystamy z konta pocztowego Gmail. Proszę spróbować utworzyć konto przy użyciu innej skrzynki poczty elektronicznej. Możliwe, że system niewłaściwie rozpoznaje użytego do rejestracji emaila.

    1. Zastanawiam się czy próbować dalej bo co jeśli pobierze pieniądze tak jak u innych i nie dostane winiety a na odp będę musiał czekać 30dni…

     1. u mnie to samo, nie dostaje emaila potwierdzającego rejestracje już od 5 h

     2. bo pewnie w spamie masz tego emaila, ja też tak miałem, po zarejestrowaniu w 15 minut kupiłem sobie i kumplowi winiete. dzieki za poradnik

 3. Mam pytanie,

  Planuję w weekend jechać na jeden dzień do Budapesztu z Bielska. Czy muszę wykupywać winiety na Węgry i Słowację czy jest możliwość przejechania drogami nie płatnymi. Niby google wytyczyło trasę z pominięciem opłat. Jak i gdzie mogę to jeszcze sprawdzić. Bo mapki płatnych dróg są strasznej rozdzielczości.

  1. Witam Serdecznie, Umieszczone w artykule potwierdzenie nie jest fakturą VAT – „Invoice” i myślę, że tak to należy rozumieć. Fakturę można wydrukować w innym miejscu po zalogowaniu do swojego konta.

 4. Witam
  Płacąc kartą debetową z PKO BP w momencie zapłaty występuje przewalutowanie.?
  Jeżeli tak, to czy są pobierane jakieś opłaty dodatkowe.?

 5. Jak zakupisz będzie strona na której pisze Payment successful! i niżej żółty kwadrat po lewej stornie Download wciskasz i generuje plik w PDF i drukuj

 6. miałem problemy z otrzymaniem maila do weryfikacji ale po napisaniu o pomoc sami mi aktywowali konto i mogłem juz kupować. Strona super poradnik. Polecam

 7. A ja mam taki problem, 4 dni temu kupiłem winiete, kasa z konta poszła, nie dostałem ani faktury vat, ani winiety do wydruku. Po zalogowaniu się na konto historia zamówień jest pusta. Nie mam pojęcia, czy winieta będzie aktywna. Poradzicie coś?

  1. Ja mam ten sam problem. Jakiś pomysł, co do rozwiązania sytuacji? Będę wdzięczny za info, jak u Was zakończyła się sytuacja…

   1. U mnie wygląda to tak, kasę wzięli, konto na stronie puste, brak informacji do dziś, termin ważności winiety już minął. O kontakt z nimi cholernie ciężko. Na proste pytania mailem (czy mają ją w systemie i czy jest aktywna) odpowiadali po kilku dniach. A odpowiadali, że odpowiedź wyślą pocztą w ciagu 30 dni. KATASTROFA !! Kupiłem następną winiętę tu, bez problemów.

    1. Serdeczne dzięki. Jutro spróbuję jeszcze telefonicznie dowiedzieć się u nich, co jest grane, ale zapewne skończy się na ponownym zakupie winiety z tym, że teraz z linka, który podesłałeś. Pozdrawiam

 8. „Pamiętajmy, że potwierdzenie zakupu winiety jesteśmy zoobowiązani posiadać przez dwa lata po jej wygaśnięciu. ”
  ?????
  Po kiego wała ?

 9. Instrukcja ekstra. Jednakże moim przypadku na etapie wyboru formy płatności, nie mogę wybrać opcji karta płatnicza. Zaznaczona jest opcja pierwsza „Invoice….”

  1. sorry, zapomniałem dopisać, że jednak wszystko w porządku. Mój błąd był powodem tej sytuacji. Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją nie popełnisz błędu i z powodzeniem i bezproblemowo kupisz winietę i co najważniejsze bez pośredników i prowizji.

 10. Witam wszystkich.
  może mi ktoś powiedzieć czy jeśli wynajmuję auto w wypożyczalni to podczas rejestracji podaję swoje dane i numery tablic czy tejże firmy? Potem przy wyborze konkretnej winiety domyślam się że wpisywać już numery blach auta którym będę jechać 😉 ale co przy rejestracji?
  z góry dzięki za info 🙂

  1. Przy rejestracji do strony podałbym swoje dane. Bo to robi się swój profil, który będzie można użyć później z innymi pojazdami. Podczas zakupu winiety podajemy numer rejestracyjny pojazdu którym będziemy się poruszać. Ja kupowałem wcześniej winietę dla znajomych nie było z tym problemu. Podczas wypożyczenia samochodu proszę dopytać o wypisanie upoważnienia do poruszania się pojazdem. Jest ono wymagane na Węgrzech. Wkrótce planujemy artykuł na temat upoważnień.

 11. mam problemy z rejestracja:
  – nie wchodzi mi kod pocztowy (pokazuje zly format) – jak powinienem go wpisac
  – nie pokazuje mi sie okienko do weryfikacji („I’m not a robot” – wg. instrukcji).

  co robic??

 12. Węgrzy to banda debili! Zakładanie konta i podawanie wrażliwych danych by coś kupić? Debile! Zobaczcie jak zrobili to Słowacy. 3 minuty i po sprawie jedyne dane to mail i numer rejestracyjny!

 13. Kupowanie tej winiety to jak orka w upale. Bez sensu, bez ładu, składu i pomysłu. Kasa z konta nie poszła, dlaczego to chyba trzeba byłoby Węgrów spytać. Aby ich spytać, trzeba byłoby się nauczyć węgierskiego. To wydaje się najprostszy sposób kupienia winiety. Jeśli nie da rady ominąć tego cholernego kraiku, to chyba jednak stacja benzynowa.

  1. Witam,

   Tak można kupić winię na dowolny numer rejestracyjny w tym również na pojazd którego nie jest się właścicielem.

  1. Witam,

   Tak można kupić winię na dowolny numer rejestracyjny w tym również na pojazd którego nie jest się właścicielem.

 14. Nie przyjmuje wysłania danych do rejestracji, komunikat”A regisztráció elküldése előtt húzza el a biztonsági ellenőrző gombot!”, co gugiel tłumaczy: „Odłącz przycisk sprawdzania bezpieczeństwa przed wysłaniem rejestracji.” O c o Chodzi? Co za przycisk?

 15. Cześć, Jadąc przez Słowację powiedziano mi na stacji benzynowej, że nie muszę kupować winiety przed wjazdem na drogę płatną, mogę to zrobić po przejeździe, byle tylko zdążyć przed północą. W sumie jest to logiczne, ponieważ czy kupię rano, czy wieczorem termin ważności jest ten sam. Pytanie czy tę samą logikę stosują Węgrzy. Maciej jakąś wiedzę w tym temacie?

  Pozdrawiam, Adam

 16. sziendobry
  pomylilam sie przy wyborze krajy rejestracji pojazdu
  zamiast francji(tak jest auto zarejestrowane )podalam polske czy mozna to zmienic? wyjazd za 3 dni
  dziekuje z gory za informacje

  1. Dzień Dobry,
   Jeżeli podczas zakupu zostało założone konto na stronie do kupowania winiet. To można spróbować po zalogowaniu na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu kliknąć opcję: „Purchase history” i tam poszukać możliwości zmiany. Niestety nie orientujemy się czy można taką zmianę wykonać. ( w słowackich i austriackich winietach można dokonać zmiany)
   Jeżeli to się nie uda to polecam skontaktować się z infolinią: +36 (36) 587-500 ( język angielski codziennie 8-16, niemiecki w dni robocze, węgierski całą dobę)
   Mamy nadzieję, że uda się Pani dokonać zmiany.

 17. dziekuje sproboje zadzwonic (problem ze nie znam angielskiego ,no wegierskiego tez niieee)
  napisalam na kontakt o zmiane kraju i otrzymalam sms ze potwierdzaja ze samochod jest zapisany na Francje
  ale boje sie mimo wszystko zeby nie placic pozniej tych wysokich kar
  rozwazam opcje zakupu jeszcze raz winiety dla swietego spokoju
  ale wiadomo kasy szkoda tez

 18. Cześć. Jestem już na Słowacji i nie mam dostępu do drukarki. Czy wystarczy plik pdf pobrany i okazany na telefonie?

  1. Witam Serdecznie, Teoretycznie potrzebna by była wersja drukowana. Jednakże wszystko zależy od osób przeprowadzających ewentualną kontrolę czy PDF będzie wystarczający. My często jeździmy na Węgry, ale jeszcze nigdy nie przydało się nam drukowane potwierdzenie. Nikt o nie nigdy nie pytał.

 19. instrukcja jak to wszystko powypełniać jest super , trzeba poświęcić trochę czasu ale warto bo winietkę mamy taniej niż na polskich stronach. Jak by był jakiś problem podczas wypełniania formularza ( przy rejestracji na stronie węgierskiej ) z nr rejestracyjnym bądź kodem pocztowym to proszę zmienić przeglądarkę.

 20. witam, mam pytanie ponieważ zakupiłem winetke, i niby wszystko ok tylko na końcu to potwierdzenie zapisałem na dysku i nie wiem jak to teraz otworzyc, jak wybieram jakąs przeglądarke internetową to wyskakuja jakies dziwne znaki ? miał ktos taki problem ?

  1. Witam,

   Z tego co nam wiadomo to E71 inaczej zwana (M7; M3) to autostrada, a zatem jest płatna. Poruszaliśmy się nią po wykupieniu winiety.

 21. Witam, mam pytanie… na węgierskiej stronie pisze coś w stylu „winieta jest ważna gdy pieniądze wpłyną na ich konto”… to tak na serio ? jest piątek wieczorem więc przelew dojdzie w poniedziałek, czyli troszkę za późno …;/ faktycznie tak jest?

  1. Dzień Dobry,
   Polecam opłacić winietę kartą bankomatową lub kartą kredytową. Płatność przelewem jest ryzykowna z uwagi na to, że faktycznie wydrukowanie winiety jest możliwe po wpłynięciu pieniędzy na konto.

  1. Witam,
   Płatność w naszym przypadku była wykonywana za pomocą zwykłej karty płatniczej/bankomatowej i nie było z tym problemu.

 22. Czy są dostępne winiety na 1 dzień. Wracać będę po 2 tygodniach więc może miesięczna wyjdzie korzystniej? Czy ceny na stacjach benzynowych są mocno zawyżone w stosunku do tych online (proszę o przykłady)?

 23. Cześć
  Mam taki problem, wjeżdżając od strony Słowacji na teren Węgier nie mijałem żadnej bramki aby kupić bilet na wjazd na autostradę.W Węgrzech byłem 2 dni było to w sierpniu 2018 roku kilka dni temu przyszły do mnie 2 mandaty za brak winiety.Co w tej sytuacji radzicie zrobić?

  1. Dzień Dobry, Z tego co nam wiadomo to opłacenie mandatu do 60 dni to niższa kwota kary 7 500 HUF później 30 000 HUF.
   Jeżeli to możliwe to prosilibyśmy o przesłanie skanu mandatu na emaila turysta.org@gmail.com skontaktujemy się z Węgrami w imieniu naszej strony z prośbą o komentarz. Dowiemy się co da się z tym zrobić (może da się prosić o obniżenie kary jakimś pismem), a przy okazji przygotujemy materiał pozwalający ostrzec innych aby się taka sytuacja im nie przytrafiła.

 24. Dzień dobry, ja mam podobny problem – przejeżdżaliśmy przez Węgry wracając do Polski i długo nie było żadnej stacji benzynowej, ale ostatecznie udało nam się na jakiejś kupić i na ten dzień mieliśmy faktycznie wykupioną winietę (oczywiście teraz nie mamy już tego kwitka, chyba tylko potwierdzenie płatności kartą). Na trasie do tej stacji benzynowej najwyraźniej była stacja kontrolna, bo właśnie przyszedł mandat. Jak czytałam zasady tych winiet (na najkrótszy możliwy okres to chyba tygodniowa była ) to nie do końca rozumiem, czy ona jest ważna od godziny w której się ją kupiło czy też ważna w całym dniu w którym się ją kupiło? Chcemy się odwołać.

 25. Witam, próbuje kupić winiete ale w momencie gdzie zaznacza sie metodę płatnosci nie moge zaznaczyć płatności kartą? dlaczego?

 26. Witam, jak długo należy czekać na email z linkiem potwierdzającym rejestracje ? Czekam już dobę, nie wiem czy tak powinno być? dziękuję za info. Pozdrawiam Adrian

  1. Niestety tak nie powinno być. Link przychodzi niezwłocznie po zakończeniu rejestracji. Sugeruję sprawdzić spam lub dokonać rejestracji z innego emaila. My korzystamy z Gmaila.

 27. Witam,

  Mam problem z rejestracją:
  – nie wchodzi mi kod pocztowy (pokazuje zly format) – jak powinienem go wpisać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *