Zakup winiety elektronicznej Węgry – krok po kroku / instrukcja


Na pewno wiele osób, które wybierają się do Węgier lub będą przez ten kraj przejeżdżać zastanawia się w jaki sposób najwygodniej kupić winietę aby móc korzystać z autostrad i dróg szybkiego ruchu. Polecamy zakup przez Internet. Ten sposób jest najwygodniejszym z możliwych, gdyż możemy go dokonać o dowolnej porze i z dowolnego miejsca w którym posiadamy dostęp do Internetu.

Opis które drogi na terenie Węgier podlegają opłacie oraz ile wynosi opłata dostępny jest pod linkiem: Czytaj więcej

Poniżej znajduje się instrukcja jak prawidłowo dokonać zakupu e-winiety przez Internet.

Reklama

Poradnik z instrukcja:

1. Wchodzimy na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ Po wejściu na stronę najwygodniej wybrać język angielski lub niemiecki. (zaznaczone strzałkami) Niestety wersja polska strony jest niestety nie dostępna. Jeżeli już wcześniej utworzyłeś konto. Przejdź od razu do punktu 6 niniejszej instrukcji.

2.  Po wejściu na stronę klikamy opcję zarejestruj. Po utworzeniu konta łatwiej będzie nam kupić e-winietę oraz w razie czego będziemy mogli sprawdzić jej ważność. Klikamy klawisz zaznaczony poniżej.

3. Po kliknięciu na opcję zarejestruj zostaniemy przeniesieni do formularza w którym będziemy musieli podać dane potrzebne przy rejestracji takie jak: adres email, numer rejestracyjny, adres itd. Szczegóły poniżej:

4. Po poprawnym zarejestrowaniu dostaniemy emaila w którym musimy potwierdzić rejestrację. Email wysłany przez system wygląda następująco:

5. Po kliknięciu w link który znajduje się w otrzymanym emailu. Wchodzimy ponownie na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/. I klikamy zaloguj, aby dokonać zakupu e-winiety. (Zaznaczone poniżej)

Reklama

6.  Z listy dostępnej na stronie wybieramy interesującą nas winietę, a następnie klikamy ten rodzaj e-winiety jaki chcemy zakupić. Lista wygląda następująco:

7. Po wybraniu rodzaju e-winiety zostaniemy przekierowani na następną stronę. (zdjęcie poniżej) Teraz rozpoczyna się właściwy zakup e-winiety, który składa się z 5 kroków. Poniżej krok 1 w którym wybieramy datę od której będzie obowiązywać zakupiona e-winieta oraz czas trwania winiety. Dodatkowo jeszcze raz potwierdzamy dane samochodu takie jak numer rejestracyjny oraz kraj rejestracji. Możemy również ustawić sobie powiadomienie email o rozpoczęciu i zakończeniu ważności winiety.


8. W następnym kroku musimy zweryfikować wprowadzone wcześniej dane. Jeżeli wszystko jest poprawne pozostaje nam kliknąc dalej.


9. Następnie zostaniemy przekierowani na stronę z podsumowaniem na której będzie można wybrać formę płatności. Sugerujemy wybranie opcji płatność kartą. Ten rodzaj płatności jest naszym zdaniem najwygodniejszy dla osób z Polski. Płatność kartą została zaznaczona poniżej:

10. Po wciśnieciu klawisza dalej zostaniemy przekierowani na stronę na której będziemy musieli wprowadzić dane karty debetowej lub kredytowej. Strona do wpisania danych z karty jest bardzo intuicyjna i nie powinno być problemów z poprawnym wpisaniem danych.

11. Po przejściu dalej na kolejnej stronie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie wpisanych uprzednio danych karty. Jeżeli wszystko zostało wpisane poprawnie możemy zatwierdzić płatność wciskając zielony przycisk „confirm”.

 

12. Po poprawnym wykonaniu płatności zostaniemy przekierowani na stronę z której będziemy mogli wydrukować winietę. Zalecamy wydrukowanie winiety tak aby wygodnie można było ją okazać do kontroli w przypadku wątpliwości co do ważności kupionej przed chwilą e-winiety. Pamiętajmy, że potwierdzenie zakupu winiety jesteśmy zoobowiązani posiadać przez dwa lata po jej wygaśnięciu. Wzór e-winiety został zaprezentowany poniżej.

A teraz to już pozostaje nam życzyć udanego pobytu i szerokiej drogi!!!

 

 

Komentarze

 • Kacper

  Cześć, mam pytanie jeśli chodzi o kategorię przy wyborze winiety, jedziemy oplem Vivaro które ma 9 miejsc w środku, ale podróżujących jest 7 osób, winiete w takim wypadku wybiera się przez pryzmat osób czy ilośc miejsc?

  • Winietę kupujemy w oparciu o ilość miejsc wpisanych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 • Gabriela Chrzanowiecka

  Komputer na którym dokonałam zakupu nie jest podłączony do drukarki. Jak wydukować w tej sytuacji winietę?

  • R

   Powinna Pani otrzymać potwierdzenie w formacie PDF. Wystarczy zgrać ten plik na jakiś nośnik np. Pendrive i wydrukować w punkcie ksero lub na innym komputerze podpiętym pod drukarkę.

 • Marcin Ogiński

  Jak długo czeka się na maila potwierdzającego rejestrację na w/w portalu do kupna winiety

  • Witam Serdecznie. W naszym przypadku email z potwierdzeniem przyszedł po kilku minutach. Korzystamy z konta pocztowego Gmail. Proszę spróbować utworzyć konto przy użyciu innej skrzynki poczty elektronicznej. Możliwe, że system niewłaściwie rozpoznaje użytego do rejestracji emaila.

   • Huberto

    Próbuję się zarejestrować od 2 godzin SYSTEM KUPOWANIA WINIETY JEST WADLIWY CO WIDAĆ PO KOMENTARZACH

    • Huberto

     Zastanawiam się czy próbować dalej bo co jeśli pobierze pieniądze tak jak u innych i nie dostane winiety a na odp będę musiał czekać 30dni…

     • mikolajus11

      u mnie to samo, nie dostaje emaila potwierdzającego rejestracje już od 5 h

     • Paw

      bo pewnie w spamie masz tego emaila, ja też tak miałem, po zarejestrowaniu w 15 minut kupiłem sobie i kumplowi winiete. dzieki za poradnik

 • Marek

  Mam pytanie,

  Planuję w weekend jechać na jeden dzień do Budapesztu z Bielska. Czy muszę wykupywać winiety na Węgry i Słowację czy jest możliwość przejechania drogami nie płatnymi. Niby google wytyczyło trasę z pominięciem opłat. Jak i gdzie mogę to jeszcze sprawdzić. Bo mapki płatnych dróg są strasznej rozdzielczości.

 • MM-Gym

  „no tax receipt” ? Jak to rozumieć?

  • Witam Serdecznie, Umieszczone w artykule potwierdzenie nie jest fakturą VAT – „Invoice” i myślę, że tak to należy rozumieć. Fakturę można wydrukować w innym miejscu po zalogowaniu do swojego konta.

 • Witam Serdecznie, Założenie jak i używanie konta jest na chwilę obecną bezpłatne.

 • Zbigniew Wolnik

  Witam
  Płacąc kartą debetową z PKO BP w momencie zapłaty występuje przewalutowanie.?
  Jeżeli tak, to czy są pobierane jakieś opłaty dodatkowe.?

 • Tomek1623

  Jak długo czekaliście, aż płatność zostanie zrealizowana, aby móc pobrać vinietę?

 • Sebastian Trala

  Jak zakupisz będzie strona na której pisze Payment successful! i niżej żółty kwadrat po lewej stornie Download wciskasz i generuje plik w PDF i drukuj

 • Sebastian Trala

  miałem problemy z otrzymaniem maila do weryfikacji ale po napisaniu o pomoc sami mi aktywowali konto i mogłem juz kupować. Strona super poradnik. Polecam

 • Tomek1623

  A ja mam taki problem, 4 dni temu kupiłem winiete, kasa z konta poszła, nie dostałem ani faktury vat, ani winiety do wydruku. Po zalogowaniu się na konto historia zamówień jest pusta. Nie mam pojęcia, czy winieta będzie aktywna. Poradzicie coś?

  • sylwiaaaa

   Mam ten sam problem, czy u Ciebie sie coś rozwiązało

  • Grze Gosh

   Ja mam ten sam problem. Jakiś pomysł, co do rozwiązania sytuacji? Będę wdzięczny za info, jak u Was zakończyła się sytuacja…

   • Tomek1623

    U mnie wygląda to tak, kasę wzięli, konto na stronie puste, brak informacji do dziś, termin ważności winiety już minął. O kontakt z nimi cholernie ciężko. Na proste pytania mailem (czy mają ją w systemie i czy jest aktywna) odpowiadali po kilku dniach. A odpowiadali, że odpowiedź wyślą pocztą w ciagu 30 dni. KATASTROFA !! Kupiłem następną winiętę tu, bez problemów.

    • Grze Gosh

     Serdeczne dzięki. Jutro spróbuję jeszcze telefonicznie dowiedzieć się u nich, co jest grane, ale zapewne skończy się na ponownym zakupie winiety z tym, że teraz z linka, który podesłałeś. Pozdrawiam

 • Stasiek Burczymucha

  „Pamiętajmy, że potwierdzenie zakupu winiety jesteśmy zoobowiązani posiadać przez dwa lata po jej wygaśnięciu. ”
  ?????
  Po kiego wała ?

 • as

  Instrukcja ekstra. Jednakże moim przypadku na etapie wyboru formy płatności, nie mogę wybrać opcji karta płatnicza. Zaznaczona jest opcja pierwsza „Invoice….”