Zakup winiety elektronicznej Węgry – instrukcja

Z pewnością wiele osób, które planują podróż do Węgier lub będą przejeżdżać przez ten kraj, zastanawia się, w jaki sposób najlepiej zakupić winietę umożliwiającą korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu. Zalecamy dokonanie zakupu przez Internet, ponieważ jest to najwygodniejsza z możliwych opcji. Możemy to zrobić o każdej porze i z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do Internetu. Szczegółowe informacje na temat dróg podlegających opłacie oraz wysokości opłat znajdziesz pod linkiem: Winiety Węgry. Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak prawidłowo dokonać zakupu e-winiety przez Internet. Jest to wersja zaktualizowana po zmianach wprowadzonych w 2023 roku.

Poradnik krok po kroku jak kupić winietę:

W celu ułatwienia czytania podzieliliśmy instrukcję na trzy części:

 1. Założenie konta.
 2. Dodanie samochodu
 3. Właściwy zakup e-winiety

Założenie konta:

1. Wchodzimy na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ Po wejściu na stronę najwygodniej wybrać język angielski lub niemiecki w prawym górnym rogu. Niestety wersja polska strony jest niestety niedostępna. Jeżeli już wcześniej utworzyłeś konto. Przejdź od razu do punktu 10 niniejszej instrukcji.

Pierwszy krok instrukcji jak zakupić e-winietę zrzut ekranu z systemu zakupu

2.  Po prawidłowej zmianie języka powinniśmy mieć taki widok:

Drugi krok instrukcji jak zakupić e-winietę zrzut ekranu z systemu zakupu

3. Należy następnie przewinąć stronę aż do momentu, w którym pojawi się możliwość założenia konta, oznaczona jako „I want to register”, tak jak przedstawiono na poniższym zrzucie ekranu.

Trzeci krok instrukcji jak zakupić e-winietę zrzut ekranu z systemu zakupu

4. Po kliknięciu opcji zarejestruj zostaniemy przeniesieni do formularza w którym będziemy musieli podać dane potrzebne przy rejestracji takie jak: adres e-mail, imię i nazwisko, opcjonalnie numer telefonu. Dodatkowo będziemy musieli wybrać język komunikacji z trzech dostępnych: węgierski, angielski, niemiecki. Szczegóły poniżej:

Czwarty krok instrukcji jak zakupić e-winietę zrzut ekranu z systemu zakupu

5. Po wpisaniu danych należy zaznaczyć, że akceptujemy politykę prywatności oraz regulamin zakupu. Możemy przejść dalej, klikając przycisk „Next”.

Piąty krok instrukcji jak zakupić e-winietę zrzut ekranu z systemu zakupu

6. Kolejnym krokiem jest wymyślenie hasła do konta. Wymagania dotyczące hasła to minimum 8 znaków, w tym co najmniej jedna mała litera, jedna duża litera, jeden znak specjalny oraz jedna cyfra. Po wpisaniu wymyślonego lub wygenerowanego hasła klikamy „next”.

Szósty krok instrukcji jak zakupić e-winietę zrzut ekranu z systemu zakupu

7. Po poprawnym zarejestrowaniu zostanie wyświetlony nam ekran jak poniżej oraz dostaniemy e-maila, w którym musimy potwierdzić rejestrację.

Siódmy krok instrukcji jak zakupić e-winietę zrzut ekranu z systemu zakupu

8. E-mail wysłany przez system wygląda jak na poniższym zdjęciu. Należy kliknąć zaznaczoną frazę.

9. Poprawne założenie i aktywacja konta zostaną potwierdzone za pomocą następującego komunikatu:

Dodanie samochodu/ tablicy rejestracyjnej do systemu

10. Wchodzimy ponownie na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/. i klikamy zaloguj uzupełniając nasz login i hasło, aby dokonać zakupu e-winiety.

11. Po zalogowaniu zostaniemy przekierowani na kolejną stronę na której będziemy mogli dodać nasz numer rejestracyjny oraz wybrać kategorię pojazdu aby ułatwić kupowanie winiet w przyszłości. Jeżeli nie chcemy dodawać numeru rejestracyjnego na stałe możemy przejść do właściwego zakupu winiety.

12. Arkusz do wprowadzenia danych naszego pojazdu wygląda jak na poniższym wycinku ekranu. Po wpisaniu informacji o pojeździe należy je zapisać klikając „save vehicle”

13. Po poprawnym dodaniu samochodu wyświetlony zostanie nam ekran jak poniżej. Do zakupu winiety zostaniemy przeniesieni po kliknięciu „E-vignette purchase”

Właściwy zakup e-winiety

14. Teraz przechodzimy do właściwej procedury zakupu winiety. Na początku możemy wybrać czy kupujemy winietę dla zapisanego samochodu czy innego niż zapisany. Jest to szczególnie przydatne gdy kupujemy e-winietę dla znajomych. Do kolejnego kroku przechodzimy klikając niebieski klawisz „next”.

15.  Z listy dostępnej na stronie wybieramy interesującą nas winietę, a następnie klikamy ten rodzaj e-winiety, jaki chcemy zakupić. Lista wygląda następująco:

16. Po wybraniu rodzaju e-winiety zostanie wyświetlona dodatkowa treść na stronie. Będziemy mogli dokonać wyboru daty rozpoczęcia ważności winiety. Zostanie wyświetlona cena za winietę. Do kolejnego kroku przechodzimy klikając „Add to shopping cart”

17. W następnym kroku musimy zweryfikować wprowadzone wcześniej dane. Możemy również ustawić sobie powiadomienie e-mail o rozpoczęciu i zakończeniu ważności winiety. (Lewy dolny róg) Jeżeli wszystko jest poprawne pozostaje nam kliknąć „Payment” zostaniemy przeniesieni do strony na której można dokonać płatności.

18. Płatności dokonuje się za pośrednictwem firmy Simplypay. Strona do wpisania danych z karty jest bardzo intuicyjna i nie powinno być problemów z poprawnym wpisaniem danych. Najlepiej zmienić język na polski w prawym górym rogu. Po wpisaniu danych klikamy „Płatność”

19. Po poprawnym wykonaniu płatności zostaniemy przekierowani na stronę, z której będziemy mogli wydrukować winietę. Zalecamy wydrukowanie winiety tak, aby wygodnie można było ją okazać do kontroli w przypadku wątpliwości co do ważności kupionej przed chwilą e-winiety. Pamiętajmy, że potwierdzenie zakupu winiety jesteśmy zobowiązani posiadać przez dwa lata po jej wygaśnięciu. Wzór e-winiety został zaprezentowany poniżej.

A teraz to już pozostaje nam życzyć udanego pobytu i szerokiej drogi!!!

Zdjęcie główne źródło: https://nemzetiutdij.hu

Rekomendowane artykuły

83 komentarze

 1. Cześć, mam pytanie jeśli chodzi o kategorię przy wyborze winiety, jedziemy oplem Vivaro które ma 9 miejsc w środku, ale podróżujących jest 7 osób, winiete w takim wypadku wybiera się przez pryzmat osób czy ilośc miejsc?

  1. Winietę kupujemy w oparciu o ilość miejsc wpisanych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 2. Gabriela Chrzanowiecka

  Komputer na którym dokonałam zakupu nie jest podłączony do drukarki. Jak wydukować w tej sytuacji winietę?

  1. Powinna Pani otrzymać potwierdzenie w formacie PDF. Wystarczy zgrać ten plik na jakiś nośnik np. Pendrive i wydrukować w punkcie ksero lub na innym komputerze podpiętym pod drukarkę.

 3. Jak długo czeka się na maila potwierdzającego rejestrację na w/w portalu do kupna winiety

  1. Witam Serdecznie. W naszym przypadku email z potwierdzeniem przyszedł po kilku minutach. Korzystamy z konta pocztowego Gmail. Proszę spróbować utworzyć konto przy użyciu innej skrzynki poczty elektronicznej. Możliwe, że system niewłaściwie rozpoznaje użytego do rejestracji emaila.

   1. Próbuję się zarejestrować od 2 godzin SYSTEM KUPOWANIA WINIETY JEST WADLIWY CO WIDAĆ PO KOMENTARZACH

    1. Zastanawiam się czy próbować dalej bo co jeśli pobierze pieniądze tak jak u innych i nie dostane winiety a na odp będę musiał czekać 30dni…

     1. u mnie to samo, nie dostaje emaila potwierdzającego rejestracje już od 5 h

     2. bo pewnie w spamie masz tego emaila, ja też tak miałem, po zarejestrowaniu w 15 minut kupiłem sobie i kumplowi winiete. dzieki za poradnik

  2. Trzeba srawdzać SPAM! u mnie email przyszedł natychmiast, ale do folderu SPAM.

 4. Mam pytanie,

  Planuję w weekend jechać na jeden dzień do Budapesztu z Bielska. Czy muszę wykupywać winiety na Węgry i Słowację czy jest możliwość przejechania drogami nie płatnymi. Niby google wytyczyło trasę z pominięciem opłat. Jak i gdzie mogę to jeszcze sprawdzić. Bo mapki płatnych dróg są strasznej rozdzielczości.

  1. Witam Serdecznie, My udając się na Węgry nie zawsze wykupujemy winietę. Z reguły korzystamy z dróg bezpłatnych. Do wytyczenia trasy używamy nawigacji w której zaznaczamy opcję omijaj drogi płatne. Link do mapy o lepszej rozdzielczości http://toll-charge.hu/files/img/articles/75/országos_HD2017-01_ENG.jpg

 5. „no tax receipt” ? Jak to rozumieć?

  1. Witam Serdecznie, Umieszczone w artykule potwierdzenie nie jest fakturą VAT – „Invoice” i myślę, że tak to należy rozumieć. Fakturę można wydrukować w innym miejscu po zalogowaniu do swojego konta.

 6. Witam Serdecznie, Założenie jak i używanie konta jest na chwilę obecną bezpłatne.

 7. Zbigniew Wolnik

  Witam
  Płacąc kartą debetową z PKO BP w momencie zapłaty występuje przewalutowanie.?
  Jeżeli tak, to czy są pobierane jakieś opłaty dodatkowe.?

 8. Jak długo czekaliście, aż płatność zostanie zrealizowana, aby móc pobrać vinietę?

 9. Sebastian Trala

  Jak zakupisz będzie strona na której pisze Payment successful! i niżej żółty kwadrat po lewej stornie Download wciskasz i generuje plik w PDF i drukuj

 10. Sebastian Trala

  miałem problemy z otrzymaniem maila do weryfikacji ale po napisaniu o pomoc sami mi aktywowali konto i mogłem juz kupować. Strona super poradnik. Polecam

 11. A ja mam taki problem, 4 dni temu kupiłem winiete, kasa z konta poszła, nie dostałem ani faktury vat, ani winiety do wydruku. Po zalogowaniu się na konto historia zamówień jest pusta. Nie mam pojęcia, czy winieta będzie aktywna. Poradzicie coś?

  1. Mam ten sam problem, czy u Ciebie sie coś rozwiązało

  2. Ja mam ten sam problem. Jakiś pomysł, co do rozwiązania sytuacji? Będę wdzięczny za info, jak u Was zakończyła się sytuacja…

   1. U mnie wygląda to tak, kasę wzięli, konto na stronie puste, brak informacji do dziś, termin ważności winiety już minął. O kontakt z nimi cholernie ciężko. Na proste pytania mailem (czy mają ją w systemie i czy jest aktywna) odpowiadali po kilku dniach. A odpowiadali, że odpowiedź wyślą pocztą w ciagu 30 dni. KATASTROFA !! Kupiłem następną winiętę tu, bez problemów.

    1. Serdeczne dzięki. Jutro spróbuję jeszcze telefonicznie dowiedzieć się u nich, co jest grane, ale zapewne skończy się na ponownym zakupie winiety z tym, że teraz z linka, który podesłałeś. Pozdrawiam

 12. Stasiek Burczymucha

  „Pamiętajmy, że potwierdzenie zakupu winiety jesteśmy zoobowiązani posiadać przez dwa lata po jej wygaśnięciu. ”
  ?????
  Po kiego wała ?

 13. Instrukcja ekstra. Jednakże moim przypadku na etapie wyboru formy płatności, nie mogę wybrać opcji karta płatnicza. Zaznaczona jest opcja pierwsza „Invoice….”

  1. sorry, zapomniałem dopisać, że jednak wszystko w porządku. Mój błąd był powodem tej sytuacji. Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją nie popełnisz błędu i z powodzeniem i bezproblemowo kupisz winietę i co najważniejsze bez pośredników i prowizji.

 14. Problem w tym, ze trzeb mieć kartę kredytową, zwykła płatnicza się nie nadaje do takich transakcji. Niestety

 15. Dzięki za świetny przewodnik.
  Poradziłem sobie od strzału.

 16. Witam wszystkich.
  może mi ktoś powiedzieć czy jeśli wynajmuję auto w wypożyczalni to podczas rejestracji podaję swoje dane i numery tablic czy tejże firmy? Potem przy wyborze konkretnej winiety domyślam się że wpisywać już numery blach auta którym będę jechać 😉 ale co przy rejestracji?
  z góry dzięki za info 🙂

  1. Przy rejestracji do strony podałbym swoje dane. Bo to robi się swój profil, który będzie można użyć później z innymi pojazdami. Podczas zakupu winiety podajemy numer rejestracyjny pojazdu którym będziemy się poruszać. Ja kupowałem wcześniej winietę dla znajomych nie było z tym problemu. Podczas wypożyczenia samochodu proszę dopytać o wypisanie upoważnienia do poruszania się pojazdem. Jest ono wymagane na Węgrzech. Wkrótce planujemy artykuł na temat upoważnień.

 17. Poszło szybko i sprawnie , po 10 minutach winieta już była wydrukowana.

 18. mam problemy z rejestracja:
  – nie wchodzi mi kod pocztowy (pokazuje zly format) – jak powinienem go wpisac
  – nie pokazuje mi sie okienko do weryfikacji („I’m not a robot” – wg. instrukcji).

  co robic??

 19. Węgrzy to banda debili! Zakładanie konta i podawanie wrażliwych danych by coś kupić? Debile! Zobaczcie jak zrobili to Słowacy. 3 minuty i po sprawie jedyne dane to mail i numer rejestracyjny!

 20. Kupowanie tej winiety to jak orka w upale. Bez sensu, bez ładu, składu i pomysłu. Kasa z konta nie poszła, dlaczego to chyba trzeba byłoby Węgrów spytać. Aby ich spytać, trzeba byłoby się nauczyć węgierskiego. To wydaje się najprostszy sposób kupienia winiety. Jeśli nie da rady ominąć tego cholernego kraiku, to chyba jednak stacja benzynowa.

 21. Witam mam pytanie czy z mojego profilu mogę kupić dla kolegi na inny nr tablic?

 22. witam czy z mojego profilu mogę kupić na auto z innymi tablicami zarejestrowane nie na mnie

  1. Witam,

   Tak można kupić winię na dowolny numer rejestracyjny w tym również na pojazd którego nie jest się właścicielem.

 23. Witam. Czy jest możliwość płatności przelewem on-line? Nie mam karty płatniczej. Pozdrawiam

  1. Witam,

   Niestety z tego co mi wiadomo to na chwilę obecną nie ma możliwości zapłacić za winietę przelewem.

  2. Witam,

   Tak można kupić winię na dowolny numer rejestracyjny w tym również na pojazd którego nie jest się właścicielem.

 24. Nie przyjmuje wysłania danych do rejestracji, komunikat”A regisztráció elküldése előtt húzza el a biztonsági ellenőrző gombot!”, co gugiel tłumaczy: „Odłącz przycisk sprawdzania bezpieczeństwa przed wysłaniem rejestracji.” O c o Chodzi? Co za przycisk?

  1. to jest suwak trzeba przesunąć w prawo do końca i jest ok

 25. ten captch to jest suwak, który należy przesunąć w prawo i jest ok

 26. Cześć, Jadąc przez Słowację powiedziano mi na stacji benzynowej, że nie muszę kupować winiety przed wjazdem na drogę płatną, mogę to zrobić po przejeździe, byle tylko zdążyć przed północą. W sumie jest to logiczne, ponieważ czy kupię rano, czy wieczorem termin ważności jest ten sam. Pytanie czy tę samą logikę stosują Węgrzy. Maciej jakąś wiedzę w tym temacie?

  Pozdrawiam, Adam

 27. Dziękuję za pomoc – poszło bez problemu. Pozdrawiam!:)

 28. sziendobry
  pomylilam sie przy wyborze krajy rejestracji pojazdu
  zamiast francji(tak jest auto zarejestrowane )podalam polske czy mozna to zmienic? wyjazd za 3 dni
  dziekuje z gory za informacje

  1. Dzień Dobry,
   Jeżeli podczas zakupu zostało założone konto na stronie do kupowania winiet. To można spróbować po zalogowaniu na stronę: https://ematrica.nemzetiutdij.hu kliknąć opcję: „Purchase history” i tam poszukać możliwości zmiany. Niestety nie orientujemy się czy można taką zmianę wykonać. ( w słowackich i austriackich winietach można dokonać zmiany)
   Jeżeli to się nie uda to polecam skontaktować się z infolinią: +36 (36) 587-500 ( język angielski codziennie 8-16, niemiecki w dni robocze, węgierski całą dobę)
   Mamy nadzieję, że uda się Pani dokonać zmiany.

 29. dziekuje sproboje zadzwonic (problem ze nie znam angielskiego ,no wegierskiego tez niieee)
  napisalam na kontakt o zmiane kraju i otrzymalam sms ze potwierdzaja ze samochod jest zapisany na Francje
  ale boje sie mimo wszystko zeby nie placic pozniej tych wysokich kar
  rozwazam opcje zakupu jeszcze raz winiety dla swietego spokoju
  ale wiadomo kasy szkoda tez

 30. Cześć. Jestem już na Słowacji i nie mam dostępu do drukarki. Czy wystarczy plik pdf pobrany i okazany na telefonie?

  1. Witam Serdecznie, Teoretycznie potrzebna by była wersja drukowana. Jednakże wszystko zależy od osób przeprowadzających ewentualną kontrolę czy PDF będzie wystarczający. My często jeździmy na Węgry, ale jeszcze nigdy nie przydało się nam drukowane potwierdzenie. Nikt o nie nigdy nie pytał.

 31. instrukcja jak to wszystko powypełniać jest super , trzeba poświęcić trochę czasu ale warto bo winietkę mamy taniej niż na polskich stronach. Jak by był jakiś problem podczas wypełniania formularza ( przy rejestracji na stronie węgierskiej ) z nr rejestracyjnym bądź kodem pocztowym to proszę zmienić przeglądarkę.

 32. Wielkie dzięki! Wszystko poszło szybko i sprawnie 🙂

 33. witam, mam pytanie ponieważ zakupiłem winetke, i niby wszystko ok tylko na końcu to potwierdzenie zapisałem na dysku i nie wiem jak to teraz otworzyc, jak wybieram jakąs przeglądarke internetową to wyskakuja jakies dziwne znaki ? miał ktos taki problem ?

  1. Witam,
   Można pobrać przygotowany formularz kontrolny w formacie PDF w menu „Historia faktury”, po zalogowaniu się na stronie https://ematrica.nemzetiutdij.hu. Może z tym plikiem nie będzie problemu.

 34. Witam,
  Mam pytanie – czy droga E71 jest płatna? Wydawało mi się, że nie, ale teraz mam wątpliwości…

  1. Witam,

   Z tego co nam wiadomo to E71 inaczej zwana (M7; M3) to autostrada, a zatem jest płatna. Poruszaliśmy się nią po wykupieniu winiety.

   1. dziękuję za odpowiedź:)

 35. Witam, mam pytanie… na węgierskiej stronie pisze coś w stylu „winieta jest ważna gdy pieniądze wpłyną na ich konto”… to tak na serio ? jest piątek wieczorem więc przelew dojdzie w poniedziałek, czyli troszkę za późno …;/ faktycznie tak jest?

  1. Dzień Dobry,
   Polecam opłacić winietę kartą bankomatową lub kartą kredytową. Płatność przelewem jest ryzykowna z uwagi na to, że faktycznie wydrukowanie winiety jest możliwe po wpłynięciu pieniędzy na konto.

 36. Witam
  Czy można płacić zwykłą kartą płatniczą, bankomatową, nie posiadam karty kredytowej?

  1. Witam,
   Płatność w naszym przypadku była wykonywana za pomocą zwykłej karty płatniczej/bankomatowej i nie było z tym problemu.

 37. Czy są dostępne winiety na 1 dzień. Wracać będę po 2 tygodniach więc może miesięczna wyjdzie korzystniej? Czy ceny na stacjach benzynowych są mocno zawyżone w stosunku do tych online (proszę o przykłady)?

 38. Cześć
  Mam taki problem, wjeżdżając od strony Słowacji na teren Węgier nie mijałem żadnej bramki aby kupić bilet na wjazd na autostradę.W Węgrzech byłem 2 dni było to w sierpniu 2018 roku kilka dni temu przyszły do mnie 2 mandaty za brak winiety.Co w tej sytuacji radzicie zrobić?

  1. Dzień Dobry, Z tego co nam wiadomo to opłacenie mandatu do 60 dni to niższa kwota kary 7 500 HUF później 30 000 HUF.
   Jeżeli to możliwe to prosilibyśmy o przesłanie skanu mandatu na emaila turysta.org@gmail.com skontaktujemy się z Węgrami w imieniu naszej strony z prośbą o komentarz. Dowiemy się co da się z tym zrobić (może da się prosić o obniżenie kary jakimś pismem), a przy okazji przygotujemy materiał pozwalający ostrzec innych aby się taka sytuacja im nie przytrafiła.

 39. Dzień dobry, ja mam podobny problem – przejeżdżaliśmy przez Węgry wracając do Polski i długo nie było żadnej stacji benzynowej, ale ostatecznie udało nam się na jakiejś kupić i na ten dzień mieliśmy faktycznie wykupioną winietę (oczywiście teraz nie mamy już tego kwitka, chyba tylko potwierdzenie płatności kartą). Na trasie do tej stacji benzynowej najwyraźniej była stacja kontrolna, bo właśnie przyszedł mandat. Jak czytałam zasady tych winiet (na najkrótszy możliwy okres to chyba tygodniowa była ) to nie do końca rozumiem, czy ona jest ważna od godziny w której się ją kupiło czy też ważna w całym dniu w którym się ją kupiło? Chcemy się odwołać.

 40. Witam, próbuje kupić winiete ale w momencie gdzie zaznacza sie metodę płatnosci nie moge zaznaczyć płatności kartą? dlaczego?

 41. Witam, jak długo należy czekać na email z linkiem potwierdzającym rejestracje ? Czekam już dobę, nie wiem czy tak powinno być? dziękuję za info. Pozdrawiam Adrian

  1. Niestety tak nie powinno być. Link przychodzi niezwłocznie po zakończeniu rejestracji. Sugeruję sprawdzić spam lub dokonać rejestracji z innego emaila. My korzystamy z Gmaila.

 42. W jaki sposób mogę kupić winiety na dwa samochody osobowe na Węgry i z jakiej strony

  1. Za pomocą przedstawionej instrukcji i na stronie https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ jeden użytkownik może zakupić winiety na dowolną ilość aut.

 43. Witam,

  Mam problem z rejestracją:
  – nie wchodzi mi kod pocztowy (pokazuje zly format) – jak powinienem go wpisać

  1. Proszę spróbować formatu bez „-” dla przykładu 31467

 44. co z samochodami osobowymi „z kratką”, kiewdyś musiałem zapłacic jak za ciężarowe..?

 45. The payment of your shopping cart is in progress! Please wait till the OTP response!

  Kasy nie wzięło nowej nie mogę kupić i jutro wyjazd a tu lipa….

 46. dzień dobry. kupiłam winietę, zapłaciłam, dostałam fakturę, a winiety nie mam. W jaki sposób mogę wrócić, żeby ją wydrukować? W historii zakupu jest tylko faktura. Skąd mam pewność że ta winieta istnieje?

 47. witam system nie chce przyjąc żadnego hasła

  1. Witam, duża literę małą literę, cyfrę i znak specjalny ale tylko ._?=%@!
   i wtedy działa 🙂

 48. Pierwszy raz korzystałem z węgierskiej autostrady jeszcze w 1996 roku kiedy na to na ich autostradach były jeszcze bramki więc konieczna była opłata.Potem jeszcze przez kilka lat nic się nie zmieniło i byłem zmuszony do opłat.Chyba po raz pierwszy w 2002 roku wjeżdżając na węgierską autostradę ku mojemu zdziwieniu nie zauważyłem bramek.Pierwsze co mi przyszło na myśl to albo zrezygnowali z opłat albo zmienili zasady poboru opłat.Pognałem więc dalej w kierunku Chorwacji.Powrót tak samo bez winietki bo dowiedziałem się później że teraz zakupuje się winietki i dlatego zniknęły bramki.Na autostradach węgierskich w odróżnieniu od tych na Słowacji czy w Czechach nie uświadczysz kontroli drogowej.Do roku 2012 przynajmniej raz na rok przejeżdżałem węgierskimi autostradami tam i z powrotem i nigdy nie kupowałem winietki.Czyli było takich przejazdów kilkanaście.Ani razu nie widziałem Policji na autostradach z wyjątkiem ich udziału w kolizji.Później już w dobie tanich samolotów zmieniłem kierunek wypraw na zdecydowanie dalsze i o ile pamiętam to przejeżdżałem przez Węgry w 2015 i ostatni raz w 2018.Winiet oczywiście nie kupowałem.Z tego co się dowiedziałem Policja dlatego nie kontroluje na autostradach ponieważ odpowiedzialny niby za to jest system który weryfikuje tablice rejestracyjne.I być może tak jest ale najwidoczniej Węgrom nie chce się za bardzo wyciągać jakichkolwiek konsekwencji od kierowców zagranicznych.Kiedyś zostawiłem auto przed hotelem w Budapeszcie.Była to strefa płatnego parkowania.Po przyjściu rano zauważyłem za wycieraczką plik kartek z jakąś kwotą kilku tysięcy węgierskich forintów.Wyrzuciłem to do pobliskiego kosza i tyle.Każdy zrobi jak zechce,Nie namawiam nikogo do tej praktyki ale jak jest możliwość zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych to dlaczego by nie.

 49. Szybko ,sprawnie ,bezproblemowo POLECAM!

 50. Witam. nie dostałem potwierdzenia winiety. mam złożenie zamówienia. potwierdzenie otrzymania płatności, fakturę, ale nie mam potwierdzenia samej winiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *