Ceny na Wyspach Kanaryjskich w 2023 roku na przykładzie Teneryfy

Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z racji tego, że terytorialnie należy do Hiszpanii, można tam płacić europejską walutą – Euro. Wyspa znana jest ze wspaniałych plaż i kurortów, ale również niesamowitych obiektów natury. Na naszym portalu powstało już kilka poradników, m. in. Teneryfa dla aktywnych w cztery dni – nasz plan wycieczki, a teraz przyszedł czas na kolejny – Ceny na Teneryfie i Wyspach Kanaryjskich!

Przelicznik użyty przy cenach: 1 EUR = 4,53 PLN

Zakupy na Wyspach Kanaryjskich można zrobić m. in. w Lidlu.

Artykuły spożywcze:

Pieczywo:

  • bagietka 220 g = 0,45 euro (2,04 zł)
  • chleb wieloziarnisty 500g = 2,50 euro (11,32 zł)
  • chleb pszenny 500 g = 2,20 euro (9,96 zł)
  • chleb tostowy 750 g = 2,10 euro (9,51 zł)
  • croissant maślany 4 sztuki = 3 euro (13,58 zł

Owoce, warzywa, grzyby:

  • banany 1 kg =  3,8 euro (17,2 zł)
  • kiwi 1 kg= 4 euro (18,11 zł)
  • cytryny 1 kg = 2,15 euro (9,73 zł)
  • jabłka 1 kg =3 euro (13,58 zł)
  • ananas 1 kg = 2,3 euro (10,41 zł)
  • mandarynki 1 kg = 4 euro (18,11 zł)
  • ziemniaki 1 kg = 1,4 euro (6,34 zł)
  • cebula 1 kg = 1,2 euro (5,43 zł)
  • marchewki 1 kg = 0,7 euro (3,17 zł)
  • pieczarki 1 kg = 3,30 euro (15 zł)
  • papryka czerwona 1 kg = 3,60 euro (16,3 zł)
  • pomidory 1 kg = 4 euro (18,11 zł)

Mięso, nabiał, jajka:

  • pierś z kurczaka 1 kg = 8 euro (36,21 zł)
  • mielone mięso wołowe 400g = 6,5 euro (29,42 zł)
  • jajka 12 sztuk = 3 euro (13,58 zł)
  • mleko półtłuste 1 l = 1 euro (4,53 zł)
  • jogurty Activia Natural 8 szt po 125 g = 3,5 euro (15,84 zł)
  • jogurty truskawkowe Danone 4x 125 g = 1,30 euro (5,88 zł)
  • ser topiony 16 trójkącików 250 g = 2 euro (9,05 zł)
  • szynka gotowana 275 g = 2,5 euro (11,32 zł)
  • chorizo 100 g = 2,8 euro (12,67 zł)
  • parówki 300 g = 2,9 euro (13,13 zł)

Pozostałe:

  • kostka masła 250 g = 2 euro (9,05 zł)
  • pizza Ristorante Dr Oetker 330 g = 3,60 euro (16,3 zł)
  • lody MAGNUM opakowanie 297 g 6 sztuk = 5 euro (22,63 zł)
  • oliwa z oliwek 1 l = 6,2 euro (28,06 zł)
  • mąka pszenna 1 kg = 0,8 euro (3,62 zł)
  • makaron spaghetti 1 kg = 2 euro (9,05 zł)
  • makaron muszelki 500 g = 1,2 euro (5,43 zł)
  • majonez HELLMANNS 450 g = 2 euro (9,05 zł)
  • Chipsy Lays 300 g = 2,3 euro (10,41 zł)
  • kawa rozpuszczalna Nescafe 200 g = 6 euro (27,16 zł)
  • kawa mielona 500 g =5,2 euro (23,53 zł)
  • ciastka Oreo 440 g = 3,5 euro (15,84 zł)
  • czekolada Milka 300 g = 3 euro (13,58 zł)
  • cukier biały 1 kg = 1 euro (4,53 zł)
  • woda mineralna 1,5 l = 0,9 euro (4,07 zł)

Artykuły przemysłowe:

  • szampon Head and Shoulders 510 ml = 6 euro (27,16 zł)
  • dezodorant Rexona 200 ml = 2,5 euro (11,32 zł)
  • pasta do zębów Colgate 75 ml = 2,5 euro (11,32 zł)
  • mydło Palmolive w płynie 300 ml = 2,5 euro (11,32 zł)
  • proszek do prania Ariel na 40 prań = 10 euro (45,3 zł)
  • papier toaletowy Scottex 24 rolki = 6,5 euro (29,42 zł)
  • pampersy 4+ (10-15 kg) 52 sztuki = 25 euro (113,6 zł)

Alkohol:

  • piwo San Miguel 0,5 l =  0,9 euro (4,07 zł)
  • piwo Carlsberg 0,33 l = 0,9 euro (4,07 zł)
  • wino czerwone Arnalte butelka 0,75 l = 4 euro (18,11 zł)
  • wino białe EL COTO 0,75 l = 4 euro (18,11 zł)
  • wino różowe Lambrusco 0,75 l = 3,90 euro (17,65 zł)
  • Martini białe 1 l = 8,5 euro (38,48 zł)
  • wódka Eristoff 0,7 l = 8 euro (36,21 zł)
  • whisky Ballantines 0,7 = 12,5 euro (56,58 zł)
  • likier Baileys 1 l = 17,5 euro (79,21 zł)

Papierosy:

  • cena papierosów waha się w granicy 5 – 6 euro (22,63 – 27,16 zł)

Bilety na atrakcje:

  • Kolejka na Teide  = od 27 EUR (122,5 zł)
  • Siam Park na Teneryfie = 38 EUR (172,5 PLN), dzieci 26 EUR (118 PLN)
  • 2,5-godzinny rejs motorówką po oceanie = 20 EUR (91 PLN)

Oprócz zakupu biletów na atrakcje często kupujemy także przeróżne pamiątki. Zakup kartek to koszt ok. 0,5 – 1 EUR za sztukę, za wulkaniczną bransoletkę przyjdzie nam zapłacić około 7 EUR.

Paliwo, busy, taksówka i wypożyczenie samochodu:

  • Diesel = 1,40 EUR/l (6,35 PLN)
  • Benzyna 95 = 1,53 EUR / L (7 PLN)

Ceny z sieci stacji: Repsol Station na Teneryfie w El Sauzal

 

  • VW Polo 5-osobowy 1 dzień w firmie GoldCar z pełnym ubezpieczeniem = 145 zł / dzień

Przykładowy rozkład jazdy busów i taryfy (TAXI) umieszczony przy lotnisku Tenerife Sur(TFS):

Nocleg:

Ceny noclegów na Wyspach Kanaryjskich są naprawę różne. Sezon trwa tam niemalże cały rok, jednak najdrożej jest zawsze w okresie wakacyjnym. W zależności od standardu ceny bywają od 100zł za pokój dwuosobowy do nawet 1000zł. Warto rozważyć wcześniejszą rezerwację on-line poprzez stronę Booking czy Airbnb.

Nam udało się znaleźć fantastyczny 5-osobowy apartament w Los Gigantes za ok. 90 EUR (409 PLN) / noc za pośrednictwem wspomnianego Airbnb.

Ceny w restauracjach:

W stolicy Teneryfy – Santa Cruz, za kolację dla dwóch osób z mięsnym daniem i tamtejszymi ziemniaczkami z mojo verde i po szklance dobrego hiszpańskiego wina przyszło nam zapłacić około 25 EUR (114 PLN) .

  • tapas mały = 5 euro (22,63 zł)
  • tapas duży = 9 euro (40,74 zł)
  • zupa (różne rodzaje) = 7 euro (31,70zł)
  • sałatka śródziemnomorska = 9 euro (40,74 zł)
  • paella = 15 euro (68 zł)
  • hamburger z frytkami = 7 euro (31,70 zł)
  • frytki = 3 euro (13,60 zł)
  • krewetki = 15 euro (68 zł)
  • przegrzebki = 13,50 euro (61,11 zł)
  • małże na parze = 9,50 euro (43 zł)
  • grillowana ośmiornica = 13,5 euro (61,11 zł)
  • grillowana dorada z kuskusem i sałatą = 13,50 euro (61,11 zł)
  • pizza = 12-17 euro (54,32 – 77 zł)
  • grillowany kurczak z awokado = 9 euro (40,74 zł)
  • tortilla = 7,9 euro (35,76 zł)
  • herbata/ woda/ Coca-Cola/ Sprite = 2,5 euro (11,32 zł)
  • kawa = 2-3 euro (9,05 – 13,60 zł)
  • lampka wina = 3-5 euro (13,60 – 22,63 zł)
  • wino butelka = 20-30 euro (90,53 – 135,8 zł)

Aktualizację cen robimy najczęściej na początku każdego roku kalendarzowego. Jednak ze względu na szybki wzrost cen na całym świecie, mogą się one różnić nawet na przestrzeni jednego miesiąca. Prosimy o wyrozumiałość, jeżeli coś się nie zgadza i tym samym chętnie przyjmiemy Państwa najnowsze informacje z danego,odwiedzonego kraju i zaktualizujemy to 🙂

Rafik

Swój wolny czas uwielbiam spędzać na łonie natury, w Beskidach i Tatrach.

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. To sa ceny z malych sklepikow i w okolicach plazy. Wystarczy przejsc 500 metrow dalej do DINO czy Lidla i ceny sa podobne jak w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *