Czy warto jechać zimą do Lwowa? – informacje praktyczne

Zdecydowanie najwięcej turystów odwiedza Lwów w letnich miesiącach. Przyjazd do Lwowa w zimie także ma sens. Mniejsza ilość turystów przekłada się na niższe ceny oraz większą dostępność najczęściej odwiedzanych restauracji oraz kawiarni. Dodatkowo od połowy grudnia do początku stycznia pod Operą Lwowską i na rynku działa jarmark Bożonarodzeniowy.

Czym dojechać w zimie do Lwowa?

Naszym zdaniem najlepiej w zimie do Lwowa dojechać za pomocą pociągu. Więcej informacji na temat dojazdu do Lwowa różnymi środkami transportu można znaleźć pod linkiem.

Podczas dużych mrozów oraz obfitych opadów śniegu odradzamy korzystanie z pieszego przejścia granicznego oraz opcji dojazdu do Lwowa Marszrutką. Szczególnie podczas długich weekendów wydłuża się czas oczekiwania na odprawę graniczną na przejściu. Podczas intensywnych opadów śniegu oraz dużych mrozów kilkugodzinne oczekiwanie na przejściu nie należy do przyjemnych. Należy także mieć to na uwadze, że standard utrzymania dróg w zimie na Ukrainie odbiega od tego do którego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Wiele dróg nawet po odśnieżeniu jest pokrytych warstwą śniegu oraz lodu.

Jaka jest pogoda w zimie we Lwowie?

We Lwowie zimy są ostrzejsze niż w Polsce. Podczas zimowych miesięcy występują obfite opady śniegu oraz wysokie mrozy. Z uwagi na brak śnieżnych zim w Polsce polecamy wybranie się do Lwowa aby poczuć klimat prawdziwej zimy!

Aleją Wolności (Prospekt Swobody)

Jakiego okresu w zimie unikać planując wyjazd?

Należy unikać okresu pomiędzy Sylwestrem, a prawosławnymi Świętami Bożego Narodzenia. W tym okresie czasu ceny noclegów są bardzo wysokie. Do miasta przyjeżdża bardzo duża ilość Ukraińców którzy we Lwowie chcą spędzić święta. Dodatkowo wszystkie restauracje oraz kawiarnie przeżywają oblężenie. Najlepiej podczas planowania wyjazdu nie brać pod uwagę pierwszych dwóch tygodni stycznia. 

Boże Narodzenie i Sylwester we Lwowie – czy to ma sens?

Odwiedzenie Lwowa w czasie naszych Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra to bardzo dobry pomysł. Duża ilość Ukraińców to osoby prawosławne obchodzące Święta Bożego Narodzenia dwa tygodnie po naszych. Ten okres u naszych wschodnich sąsiadów to normalne dni pracy. W związku z tym w restauracjach nie ma tłoku. W polskim kościele jakim jest znajdująca w okolicach rynku Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie organizowana jest tradycyjna pasterka. Wyjątkowa jest godzina rozpoczęcia uroczystości która różni się od tej którą mamy we wszystkich kościołach w Polsce. We Lwowie pasterka jest o godzinie 18.  Także cena noclegów podczas Rzymskokatolickich Świąt Bożego Narodzenia nie jest wygórowana. Najlepiej jednak zarezerwować nocleg z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Co robić zimą we Lwowie?

Podczas zimowego pobytu we Lwowie warto odwiedzić jarmark Bożonarodzeniowy oraz targ. Polecamy również eksplorację licznych restauracji, pubów, kawiarni oraz cukierni.

Na kawę polecamy wybrać się do Manufaktury i Kopalni Kawy (Rynok Square 10), na gorącą czekoladę obowiązkowo należy wybrać się do Manufaktury Czekolady (Serbska 3), a na piwo do Teatr Piwa Prawda (Rynok Square 32). Więcej informacji znajduje się pod linkiem: Lwów po raz drugi; czyli długi weekend listopadowy na Kresach

Szczególnie polecane przez nas miejsca dobre do zwiedzania podczas każdej pory roku znajdują się pod linkiem: 7 wyjątkowych miejsc, które trzeba zobaczyć będąc we Lwowie.

Czy komunikacja miejska we Lwowie kursuje normalnie podczas obfitych opadów śniegu?

Na własnej skórze odczuliśmy, że w czasie obfitych opadów śniegu nie można liczyć na punktualny przyjazd trolejbusów oraz tramwajów. Niektóre tramwaje mają zmienione trasy. Najlepiej dopytać się mieszkańców którzy będą lepiej zorientowani w ograniczeniach wprowadzonych w komunikacji miejskiej. Jeżeli planujemy dojazd do jakiegoś miejsca na określoną godzinę to warto wyjechać wcześniej. Pozwoli nam to na uniknięcie dodatkowego stresu podczas odpoczynku. Przy cenie za przejazd 7 UAH naprawdę nie ma na co narzekać:)

Jak długo zostać w zimie we Lwowie?

W celu szybkiego zwiedzenia miasta oraz kilku kawiarni lub restauracji wystarczy weekend. Optymalnym czasem jest długi weekend 3-4 dni. Nie obawiajmy się też tygodniowego pobytu bo na pewno nie będziemy się nudzić. Dzięki niskim cenom we Lwowie można sobie pozwolić na wiele więcej niż będąc w kraju. Informacje na temat cen we Lwowie znajdują się pod linkiem: Ceny na Ukrainie. Ile zapłacimy za podstawowe artykuły spożywcze, alkohol, papierosy, bilety, nocleg we Lwowie?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *