Na Połoninę Wetlińską – Chatka Puchatka 1228 m n.p.m.

Po tym jak udało nam się zdobyć królową polskich Bieszczadów – Tarnicę, chcąc kontynuować naszą przygodę z tymi górami, kolejnego dnia wybraliśmy się na Połoninę Wetlińską, by zobaczyć z bliska słynne schronisko PTTK, zwane Chatką Puchatka, znajdujące się na wysokości 1228 m n.p.m..

Szlak: Brzegi Górne (parking samochodowy)   Schronisko PTTK Chatka Puchatka Brzegi Górne

Czas przejścia: 4 godziny

Start naszej górskiej wycieczki rozpoczęliśmy z parkingu samochodowego w Brzegach Górnych, gdzie o godzinie 8:00, było dość sporo miejsca. Z tego też miejsca można udać się szlakiem zarówno w kierunku Połoniny Caryńskiej, jak i Połoniny Wetlińskiej. My, wybierając tę drugą,  udaliśmy się szlakiem czerwonym, ścieżką przyrodniczą, na północny – zachód,.

Początkowo zalesiony etap wędrówki, zmieniał się w częściowo odsłonięty, a następnie całkowicie odsłonięty na działania słoneczne. W ciepły sierpniowy dzień, było to bardzo wyczerpujące doświadczenie i nawet z samego rana każdy z nas czuł, że powietrze tego dnia było bardzo duszne.

Dodając do tego strome podejścia, często musieliśmy robić przerwy, by uzupełnić płyny, a także złapać głębszy oddech. Jednak piękno bieszczadzkiej przyrody i krajobrazy zachęcały do dalszej wędrówki, i tak też uczyniliśmy :).

Na samym szczycie, gdzie czekała na nas słynna Chatka Puchatka, było natomiast wietrznie i momentami zimno. Nie zraziło nas to i z chęcią podziwialiśmy piękno natury oraz wspaniałe widoki na bieszczadzkie szczyty i pasma, takie jak Połonina Caryńska, Tarnica czy Wielka Rawka.

Galeria zdjęć:

Mapa:

Rafik

Swój wolny czas uwielbiam spędzać na łonie natury, w Beskidach i Tatrach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *