Place zabaw

Plac zabaw przy szybie Campi na terenie Kopalni Soli w Bochni

Plac zabaw przy szybie Campi na terenie Kopalni Soli w Bochni został zbudowany z myślą o dzieciach w różnym wieku, a oddanie do użytkowania nastąpiło latem 2023. Jest on wyjątkowy, ponieważ wszystkie jego elementy swoim wyglądem nawiązują do kopalni. Dzięki tej inwestycji dzieci nie będą się nudzić w oczekiwaniu na wejście do kopalni. Plac zabaw jest na tyle ciekawy, że warto się tam wybrać, niekoniecznie przy okazji zwiedzania Kopalni Soli Bochnia.

Atrakcje dla dzieci

Plac zabaw na terenie Kopalni Soli w Bochni przy szybie Campi oferuje różnorodne atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Na terenie obiektu znajdziemy między innymi:

  • Huśtawki (niestety zabrakło huśtawki dla maluszków)
  • Zjeżdżalnia,
  • Kompleksy zabawowe z drabinkami, mostkami i ściankami wspinaczkowymi, rozbudzające wyobraźnię i wspomagające rozwój motoryczny w formie elementów wyposażenia kopalni.
  • Mikro tężnia solankowa

Podłoże placu zabaw wykonane jest z klejonego granulatu gumowego.

Projektanci placu zabaw przy szybie Campi zadali sobie trud dbania o bezpieczeństwo użytkowników, stosując wysokiej klasy materiały oraz ciekawą formę nawiązującą do kopalni oraz sprzętów używanych przy wydobyciu.

Dla rodziców:

Przy placu zabaw znajduje się mini tężnia, a z pobliskich ławek można komfortowo nadzorować bawiące się pociechy. W okresie letnim rodzice mają możliwość skorzystania z ogródka kawiarnianego „Pod Kominem”, z którego mogą przyjemnie obserwować zabawę dzieci, delektując się dobrą kawą. W ofercie ogródka dostępne są również wysokiej jakości słodkości.

Czy jest na miejscu dostępna toaleta?

Toaleta znajduje się w budynku wejściowym do kopalni.

Mapka z lokalizacją:

Parking: (samochód/rower)

Parking na terenie kopalni jest płatny. Opłaty dokonuje się w kasie. Opłata za postój wynosi 10 zł za dzień.

Godziny otwarcia:

Plac zabaw czynny jest w godzinach otwarcia terenu kopalni.

Inne artykuły o Bochni na naszej stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *