Wodny plac zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój to urokliwe miasteczko położone w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Znane jest głównie jako popularny kurort zdrowotny i wypoczynkowy. Rabka-Zdrój ma doskonałe położenie otoczone pięknymi górami i malowniczymi krajobrazami. Jest również znana jako miejsce, gdzie dzieci mogą cieszyć się wieloma atrakcjami, takimi jak place zabaw, park rozrywki Rabkoland, teatr Rabcio, czy szlaki górskie. To idealne miejsce dla rodzin, które szukają harmonijnego połączenia natury, relaksu i zabawy dla swoich pociech.

Na naszej stronie powstało już kilka artykułów o Rabce-Zdroju i atrakcjach:

Rabka-Zdrój z dziećmi, co zobaczyć i co robić?

Rabkoland – nasze wrażenia z wizyty

Teatr lalek Rabcio

Wodny plac zabaw w Rabce-Zdroju

W jedną czerwcową sobotę wybraliśmy się na wycieczkę i odpoczynek do Rabki-Zdroju. Dokładnie mieliśmy w planach zobaczyć niedawno otwarty (w kwietniu 2023 roku) wodny plac zabaw zlokalizowany w Parku Zdrojowym. Sam wodny plac zabaw to niewielki teren, który przyciąga do siebie najmłodszych w ciepłe dni. Znajduje się zaraz przy placu zabaw, blisko „Grzybka”.

Wodny plac zabaw w Rabce-Zdroju podzielony jest na kilka części i oferuje dzieciom wiele atrakcji, takich jak fontanna skalna, fontanna edukacyjna, gejzer, wir wodny, kula wodna oraz strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. To doskonałe miejsce dla rodzin, gdzie maluchy mogą się bawić na świeżym powietrzu, chłodzić i tworzyć wspaniałe wspomnienia.

Ponadto odbywają się tutaj pokazy muzyczne. W wysokim sezonie (czerwiec- połowa września) – codziennie, o godzinach: 12:00, 20:00, 21:00. Poza sezonem – w piątki, soboty i niedziele, w tych samych godzinach.

Dojazd i parking:

Rabka-Zdrój zlokalizowana jest w odległości około 70 km od Krakowa, 40 km od Zakopanego. Do Parku Zdrojowego najlepiej dojechać od ul. Władysława Orkana i udać się na płatny, duży parking po prawej stronie za Starym Cmentarzem.

Płatny parking przy ulicy Orkana w Rabce-Zdroju 👇️

Poniżej na mapce możecie sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się wodny plac zabaw 👇️

Godziny otwarcia:

Wodny plac zabaw czynny jest codziennie od godziny 9:00 do 22:00, przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Opłaty, bilety wstępu:

Wejście na teren i korzystanie z atrakcji jest bezpłatne.

Toalety:

Bezpłatna, toaleta publiczna znajduje się w niedalekiej okolicy, w Domu Solanki (w budynku przy małych tężniach solankowych).

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *