Brak Polskiego Bonu Turystycznego w ZUS PUE – a powinien być…

Podczas gdy wszyscy odtrąbili duży sukces związany z Polskim Bonem Turystycznym okazuje się, że bardzo duża liczba osób nie ma dostępnej w systemie ZUS PUE zakładki w której można odebrać bon.

Dotyczy to też nas. I nie jest to problem związany z brakiem wiedzy, umiejętności obsługi itd. Jest to problem systemu by nie powiedzieć celowe działanie. Bo jak można inaczej nazwać problem techniczny który trwa od 9 dni. I informacja, że świadczenie jest widoczne dla osoby, która składała wniosek o 500+ jest nieprawdą w wielu przypadkach.

Kontaktowaliśmy się z infolinią, gdzie polecili nam kontakt z COT dostępny na stronie ZUS PUE. Niestety po 9 dniach też nie dostaliśmy odpowiedzi.

I w tym momencie pojawią się kolejny podział na równych i równiejszych. Niektórzy odebrali bon podczas jednej wizyty na stronie. Inni „gorsi” w celu odebrania bonu musimy wypełniać kolejne wnioski i co jest największym idiotyzmem dołączać informację o przyznaniu świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ wydanego przez właściwy organ (czyli dokument widmo, o którego istnieniu wiele osób dowiaduję się dopiero teraz).

I ostatecznie pewnie okaże się, że duża ilość osób otrzyma bon już po urlopie. Fakt bon działa też w przyszłym roku, o ile miejsca noclegowe dotrwają do przyszłego sezonu. A co zrobić kiedy dziecku obiecało się już wyjazd, a bonu jak nie było tak nie ma.

W sumie nie spodziewaliśmy się, że to będzie działać. Więc nie ma dużego zaskoczenia.

Rekomendowane artykuły

4 komentarze

  1. Jesteśmy w takiej samej sytuacji co Państwo, właśnie wróciliśmy z wakacji z dzieckiem i, mimo że wysłaliśmy wniosek do POT, do końca pobytu nasz bon nie pojawił się na ZUS PUE, więc trzeba było zapłacić pełną kwotę za pobyt… Co więcej, rodzina, która wymeldowala się przed nami miała taki sam problem:) Dlatego też uważamy, że to wcale nie jest przypadkowy błąd systemu zusowskiego tylko raczej celowe działanie. Ale też nie mieliśmy złudzeń co do tego przereklamowanego tworu:)

  2. Ja rowniez musialam skladac wniosek do POT, podobnie jak moi wszyscy znajomi. Pierwsze wnioski POT bedzie rozpatrywac noniec wrzesnia. A decyzje o przyznaniu sw wychowawczego potocznie 500+ znajdziecie na mailu z dnia, w ktorym aktywowaliscie świadczenie na koncie PUE. Jesli nie wyraziliście checi otrzymania potwierdzenia a maila musicie napisac do ZUSu. Ogolnie papierologiczna tragedia, ale jak zawsze na tvpinfo wszystko jest super.

  3. Mam ten sam problem. Zlozylam wniosek i mam czekac. Na infolinii nie potrafią powiedzieć jak długo. Jedyna informacja to taka, ze mnóstwo ludzi ma ten problem.

  4. Ja dzis zalogowalam sie na pue zus i niestety tez nie mam zakladki bon turystyczny wiec jestem rozczarowana bo wyjazd za nie cale 3 tygodnie a bonu pewnie nie będzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *