Atrakcje turystyczne

Koncert na zakończenie wakacji – Tężnia Solankowa – Wieliczka

Na zakończenie wakacji wielicka Tężnia solankowa ponownie zamieni się w niezwykłą salę koncertową pod gołym niebem. Znów wypełni ją doskonała muzyka i … dobry humor. Joanna Kołaczkowska, Janusz Radek, Michał Łanuszka oraz Püdelsi – to artyści tegorocznej edycji koncertu WieliczkART.

2 września 2018 r. o godz. 18.00 odbędzie się kolejna edycja koncertu WieliczkART, który rok temu przyciągnął do tężni solankowej Kopalni Soli „Wieliczka” ponad sześciuset miłośników muzyki. W scenerii wielickiej tężni, największej tego typu budowli w południowej Polsce, gościliśmy wówczas Renatę Przemyk, Michała Łanuszkę oraz zespół Laboratorium.

Założeniem cyklu, którego pomysłodawcą jest Michal Łanuszka, jest prezentacja artystów związanych z Wieliczką i jej okolicami. Okazuje się bowiem, że z tym stosunkowo niewielkim obszarem, związane są bądź były losy wielu fantastycznych artystów.

W tegorocznym koncercie WieliczkART wystąpi więc Janusz Radek, który zaprezentuje m.in. materiał z płyty „Kim ty jesteś dla mnie”, zawierającej autorskie aranżacje poezji Haliny Poświatowskiej oraz Michał Łanuszka wraz z kwartetem smyczkowym. Zabrzmią także największe przeboje zespołu Püdelsi. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Joanna Kołaczkowska, królowa polskiej sceny kabaretowej, która nie tylko razem z Łanuszką koncert poprowadzi, ale także… zaśpiewa.

Organizatorem wydarzenia, w tym roku odbywającego się pod patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, jest Kopalnia Soli „Wieliczka”.

WieliczkArt
Tężnia solankowa Kopalni Soli „Wieliczka”
Park św. Kingi w Wieliczce
2 września 2018, godz. 18.00

Źródło: Informacja Prasowa Kopalnia Soli „Wieliczka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *