Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka – Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny – marzec 2020 ODWOŁANE

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” w dniach 20-22 marca 2020 r. ODWOŁANE i zwiedzania Trasy Muzeum w kopalni soli oraz Zamku Żupnego w Wieliczce. Szczegóły poniżej, w załączeniu zdjęcia do wykorzystania. 

AKTUALIZACJA

Szanowni Państwo,

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo informujemy, że od dnia 12.03 do 25.03.2020 r. wystawy Muzeum w Zamku Żupnym, Trasa Muzealna w Kopalni Soli oraz biblioteka i archiwum są zamknięte. W tym terminie odwołane zostają także wszystkie wydarzenia.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.

Wieliczka: Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” i zwiedzania Trasy Muzeum w kopalni soli oraz  Zamku Żupnego w Wieliczce w dniach 20-22 marca 2020 roku.

Trasa Muzeum w kopalni z piękną komorą Saurau

Na trasie Muzeum w kopalni zobaczyć można wyjątkowej urody komorę Saurau udostępnioną po kilku latach prowadzonych w niej prac konserwatorskich.

Walory widokowe i zachowane ślady ręcznych robót górniczych zdecydowały, że po włączeniu jej do zwiedzania uważana była za najwspanialszą na trasie turystycznej. Ozdobą komory jest żyrandol z soli kryształowej a dodatkową atrakcją ruchomy model zjazdu górników na linie. Stoi tu też solny pomnik gen. Józefa Hallera.

Komora Saurau – zjazd górników na linie

Ponadto na Trasie Muzeum zobaczyć można maszyny i urządzenia górnicze, środki transportu, lampki górnicze, mapy , sztukę sakralną, cenny róg Bractwa Kopaczy, piękną komorę Maria Teresa i multimedialną kaplicę św. Jana Pawła II.

Rezerwacja przez formularz na stronie www.muzeum.wieliczka.pl . Koszt zwiedzania 9 zł /osoba.

Zbiórka grup w Zamku Żupnym przy ul. Zamkowej 8.

Zamek Żupny z cennymi solniczkami

Muzeum zaprasza też do zwiedzenia zamku – historycznej siedziby administracyjnej solnego przedsiębiorstwa z kolekcją solniczek zaliczaną do najcenniejszych na świecie. W średniowieczu solniczkę stawiano przed najważniejszą osobą na uczcie. Warto też zobaczyć jakie prezenty dostawały damy ze szlachetnego rodu po nocy poślubnej.

Zamek Żupny w marcu można zwiedzać w godzinach od 8.30 do 15.30.

Obowiązujące w czasie akcji ceny biletów do Zamku Żupnego:

  • bilet normalny – 4 zł (8 zł)
  • bilet ulgowy – 2 zł (5 zł), w tym dla dzieci od 7-16 lat – 1 zł
  • bilet rodzinny -7 zł (15 zł), 2 osoby dorosłe + 2 dzieci

Akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest organizowana przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: www.muzeum.wieliczka.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *