Ciekawostki,  Newsy

Jedna impreza. Wiele możliwości

Gęsty las deszczowy, w którym jedyne istniejące ścieżki wydeptały zwierzęta. Ekstremalne warunki na szczytach Karakorum. W końcu 58 dni na pustyni Gobi, miejscu, w którym w ciągu jednego dnia temperatura może się zmienić aż o 70 stopni. Najbardziej odludne, najbardziej niebezpieczne i najdalsze zakamarki świata. To wszystko i wiele więcej, poznacie na Targach Turystycznych ,,Na Styku Kultur’’.

Święto pasji

Targi Turystyczne „Na Styku Kultur” od 26 lat są miejscem spotkań autorytetów podróżniczych, prezentacji walorów turystycznych państw, miast i regionów oraz źródłem niekończących się inspiracji globtroterskich. Łódzka impreza od lat specjalizuje się w promocji zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku turystycznego. Coś dla siebie, znajdą na niej zwolennicy turystyki: wypoczynkowej, rodzinnej, biznesowej, wodnej, górskiej i ekstremalnej. Ta ostatnia będzie pretekstem do obejrzenia zdjęć z najdalszych zakątków świata i przeżycia emocji, które towarzyszyły w nich zaproszonym gościom. W opowiadaniu tych historii wyspecjalizował się towarzyszący imprezie Festiwal Podróżników National Geographic, którego każda kolejna edycja wyrasta na święto pasji, przygody i marzeń. Nie inaczej będzie i tym razem. W jednym miejscu – hali Expo-Łódź – będzie można spotkać globtroterów, odkrywców, blogerów, fotografów oraz autorów książek.

Targi Turystyczne „Na Styku Kultur” odwiedzi: Krzysztof Wielicki, piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, Mateusz Waligóra, specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi, Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek, który zjechał z K2 na nartach, czy Kamila Kielar, podróżniczka, która ruszyła tropem mających „półboski status” niedźwiedzi-duchów. Swoimi podróżniczymi doświadczeniami z uczestnikami targów podzielą się też: Michał Cessanis, Szymon Nitka, Tomasz Michniewicz, Marcin Korzonek, Maciej Rzączyński, Dawid Janicki oraz blogerzy: Busem przez świat i Ready for Boarding.

Najważniejszy przystanek

Targi Turystyczne „Na Styku Kultur” już po raz 26. staną się najważniejszym przystankiem na drodze do odkrywania miast, regionów, państw i świata. Goście imprezy zaplanują wycieczkę marzeń z Wytwórnią Wypraw. Okno na świat otworzy „Strefa Lataj z Łodzi”.
O wyprawie kajakarskiej przez Bałtyk, która miała uczcić 100-tną rocznicę odzyskania Niepodległości Polski, opowie trzech przyjaciół ze stowarzyszenia Łowicka Akademia Sportu. Województwo łódzkie udowodni, że „turystyka w Łódzkiem to jest to!”. Kajaki na Bzurze w niczym nie ustępują tym na Dunajcu, skansen w Maurzycach może konkurować z tym na wyspie Wolin, a drugiego takiego romantycznego parku jak Arkadia w Nieborowie, próżno szukać w całej Polsce. W końcu w myśl przysłowia „cudze chwalicie, swego nie znacie” uczestnicy imprezy dowiedzą się, dlaczego Łódź nazywana jest hipsterem miast.

Do zobaczenia na Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”!

29 – 31 marca 2020 roku, Hala Expo-Łódź, al. Politechniki 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *