Nowy przewoźnik kolejowy w Polsce – Leo Express

W naszym kraju pojawiła się długo wyczekiwana nowość. Od lipca 2018 roku na naszych torach będzie obecna konkurencja dla PKP Intercity. Jest to przełomowy moment dla pasażerów korzystających z przewozów kolejowych. Nowy przewoźnik na torach to nadzieja na poprawę jakości usług oraz obniżenie cen. Firmą która zdecydowała się konkurować z PKP jest firma Leo Express z Czech.

Przewoźnik oprócz połączeń kolejowych oferuje także połączenia autobusowe i minibusowe. Flota którą dysponuje składa się z nowoczesnych pociągów oraz autobusów i minibusów.

Przewoźnik uruchamia w tej chwili pociągi już w 3 krajach Europy – w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Firma dysponuje również siatką skomunikowanych połączeń autokarowych, które w Polsce obejmują połączenia takie jak Warszawa – Bogumin – Wiedeń/Praga, Kraków – Lwów, Kraków – Katowice – Bogumin – Ostrawa lub Kraków – Poprad – Košice.

Źródło: Leo Express

Pierwszą trasą po jakiej będą poruszały się pociągi firmy Leo Express będzie połączenie Kraków – Praga przez Katowice. Każdy z pociągów składa się z pięciu niskopodłogowych wagonów, po których można się łatwo poruszać.

Połączenie z siecią Wi-Fi dostępne jest w całym pociągu, a urządzenia elektryczne można ładować przy każdym siedzeniu za pomocą gniazdek elektrycznych. W pociągach LEO Express możesz kupić przekąski u naszej miłej obsługi pokładowej. Wyższe klasy podróży posiadają wybrane dania z menu w cenie biletu.

Źródło: Leo Express

W pociągach w jednym z wagonów znajduje się specjalny przedział dziecięcy dla najmłodszych podróżników. Po drugiej stronie składu znajduje się osobna, spokojna i luksusowa sekcja PREMIUM. Możesz również podróżować w klasie BUSINESS, która pozwoli Ci na pracę w komfortowych warunkach podczas podróży.

Źródło: Leo Express https://www.leoexpress.com

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *