Polska zobacz więcej – w kopalni i w zamku w Wieliczce – Edycja 2019

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do zwiedzania Trasy Muzeum w Kopalni Soli i Zamku Żupnego w Wieliczce w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” w dniach 22-24 listopada 2019 roku.

Po raz pierwszy  w ramach tej akcji Muzeum zaprasza do swojej głównej ekspozycji znajdującej się na III poziomie kopalni soli.

W oryginalnych, górniczych komorach znajdują się m.in: unikatowa w skali świata kolekcja kieratów (maszyn wyciągowych) i innych urządzeń górniczych, narzędzi i oświetlenia.

Zobaczyć można urzekający swym pięknem rezerwat górniczy Maria Teresa z zachowanymi śladami eksploatacji oraz piękny twór natury – malowniczy zakątek z naciekami solnymi (kalafiory) obrazy i rzeźby z podziemnych już nieistniejących kaplic, oraz nowoczesną, multimedialną kaplicę św. Jana Pawła II.

Trasę Muzeum zwiedza się w ramach biletu do kopalni a w czasie akcji będzie ją można zwiedzać zupełnie niezależnie.

W dniach od 22 do 24 listopada o określonych godzinach zjeżdżać będą grupy z przewodnikiem. Obowiązuje rezerwacja prowadzona przez formularz na stronie internetowej www.muzeum.wieliczka.pl Zbiórka grup w Zamku Żupnym przy ul. Zamkowej 8. Koszt zwiedzania – 9 zł.

Warto zobaczyć też Zamek  Żupny w Wieliczce, siedzibę administracyjną solnego przedsiębiorstwa od końca XIII wieku do 1945 roku,  z kolekcją solniczek zaliczaną do najcenniejszych na świecie.  W przeszłości przedmioty te świadczyły o zamożności właściciela i wyznaczały miejsce przy stole dla najważniejszej osoby. Zamek Żupny można zwiedzać w godzinach od 8.30 do 15.30.

Obowiązujące w czasie akcji ceny biletów do Zamku Żupnego:

  • bilet normalny – 4 zł (8 zł)
  • bilet ulgowy – 2 zł (5 zł), w tym dla dzieci od 7-16 lat – 1 zł
  • bilet rodzinny -7 zł (15 zł), 2 osoby dorosłe + 2 dzieci

Akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest organizowana przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki

Źródło: www.muzeum.wieliczka.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *