Trasa do jazdy na sankach nazwana Ślizgostrada zlokalizowana jest w miejscowości Muszyna Złockie na zboczu Kotylniczego Wierchu (1032 m n.p.m.). Dzięki lokalizacji na trasach jest dużo śniegu, a przygotowane trasy zapewniają dużo pozytywnych emocji. Ślizgostrada znajduje się blisko Muszyny i Krynicy Zdrój. Niniejszy artykuł to kompendium wiedzy o stosunkowo nowej atrakcji jaką jest Ślizgostrada – Muszyna Jasieńczyk.
Spis treści
- Dojazd do ślizgostrady
- Parking
- Godziny otwarcia
- Cennik
- Trasy
- Jak się przygotować? Jaki ubiór?
- Nasze refleksje
- Kontakt
- Podsumowanie
Jak dojechać do ślizgostrady?
Ślizgostrada zlokalizowana jest w miejscowości Muszyna Złockie. Dojazd samochodem z centrum Krynicy Zdrój dojazd zajmuje około 20 min (16 km), a z Muszyny ok. 10 min (6 km).
Dojazd na ślizgostradę możliwy jest także za pomocą autobusu jeżdżącego z Nowego Sącza przez Krynicę Zdrój i Muszynę – przewoźnik (Rafatex- Jan Rafa). Przystanek znajdujący się w bezpośrednim otoczeniu toru do jazdy na sankach nazywa się Muszyna Złockie Szkoła. Z przystanku Muszyna Złockie Szkoła jeździ bezpłatny bus dowożący na miejsce zjazdów. Więcej szczegółów pod linkiem.
Mapka z drogą dojazdową:

Przygotowanie samochodu
Podczas opadów śniegu lub w czasie śnieżnych zim podjechanie do samej Ślizgostrady wymaga posiadania bardzo dobrych opon zimowych lub łańcuchów. Właściciele dbają o dobry dojazd do Ślizgostrady. Jednak w czasie opadów śniegu warto się odpowiednia przygotować. Droga utrzymana jest na biało i posypywana kamyczkami. Szczególnie problematyczne jest przejechanie ostatniego kilometra.

Parking
Przy Ślizgostradzie przygotowany jest bezpłatny parking dla osób korzystających z atrakcji. Z naszych obserwacji wynika, że w większości przypadków przygotowany parking powinien wystarczyć i nie powinno być problemów z zaparkowaniem.

Ślizgostrada:
Na terenie obiektu znajduje się toaleta i punkt gastronomiczny w którym można zamówić m. in. herbatę. Dodatkowo w kasie istnieje możliwość wypożyczenia kasku i gogli w cenie zjazdu.
Do dyspozycji zjeżdżających są 4 rodzaje sanek:
- Drewniane do 120 kg
- Drewniane do 90 kg
- Aluminiowe do 90 kg
- Aluminiowe do 70 kg

Zjeżdżający na początek trasy doważeni są traktorem lub specjalnym busem.

Istnieje możliwość przygotowania i rozpalenia ogniska.
Godziny otwarcia:
Ślizgostrada jest czynna dla indywidualnych osób od 10 do 17.
Dla grup zorganizowanych od 9 do 20 po wcześniejszym umówieniu.
Cennik:
Płatność możliwa jest za pomocą karty płatniczej lub gotówki. Na kaucję za wypożyczenie kasku i gogli warto mieć przygotowaną gotówkę. Istnieje możliwość wystawienia faktury za skorzystanie z atrakcji.
I zjazd | Cena |
Osoba indywidualna | 35 PLN |
Grupy zorganizowane pow. 15 osób | 20 PLN |
Rozpalenie ogniska | 100 PLN |
Podana cena jest ceną netto i zawiera wypożyczenie sanek, wypożyczenie kasku, wyjazd na początek Ślizgostrady.
Trasy:
W zależności od warunków i ilości osób chcących skorzystać z atrakcji dostępne są trzy trasy:
- Trasa zielona o długości 3500 m (łatwa)
- Trasa niebieska o długości 2300m
- Trasa czerwona o długości 1900 m
Trasy przygotowywane ratrakiem, a wypożyczane sanki wyposażone są w hamulec. Dojazd na początek trasy odbywa się w zależności od ilości osób specjalnie przygotowanym traktorem lub specjalnym busem.
Mapka sytuacyjna:

Co zabrać/Jak się przygotować?
Ubiór:
- dobre nieprzemakalne buty
- spodnie narciarskie lub inne nieprzemakalne
- kurtka nieprzemakalna
- rękawiczki narciarskie
- czapka pod kask
- można zabrać swój kask narciarski i gogle
- kominiarka chroniąca twarz przed śniegiem
- ubranie na przebranie po zakończeniu zjazdów
Inne:
- warto zabrać ściereczkę do przecierania gogli.
- aparat lub smartfon o podwyższonej wytrzymałości na zalania.
Wbrew pozorom po zjeździe śnieg ma się dosłownie wszędzie. Tylko dobry ubiór jest w stanie nie dopuścić do kompletnego przemoczenia.
Nasze refleksje, które nasunęły się podczas korzystania ze Ślizgostrady
Warto zadbać o adekwatny do temperatury zewnętrznej nieprzemakalny wygodny strój. Od stroju nieprzemakalności stroju zależy wygoda i komfort termiczny w czasie zjeżdżania. Gdy nie posiada się kurtki, której nieprzemakalności możemy zaufać, radzimy zostawić smartfon w aucie. Warto zaopatrzyć się w ściereczkę za pomocą której będziemy mogli przetrzeć gogle przed zjazdem. Rodzicom którzy planują zjazd z dziećmi do 3 lat stanowczo odradzamy, ale każdy zrobi jak uważa. Warto zaopatrzyć się w łańcuchy lub dobre opony zimowe tak aby zajechać na miejsce bez problemów. W miejscu gdzie zlokalizowana jest Ślizgostrada jest naprawę dużo więcej śniegu niż w Muszynie co może być trochę mylące i uśpić czujność. Podczas kilku godzin spędzonych na Ślizgostradzie widzieliśmy zmarznięte dzieci i osoby w garniturach korzystające z atrakcji. My zalecamy zachować rozwagę i odpowiednio się ubrać oraz przygotować samochód.
Kontakt:
Strona internetowa:
http://www.siedemdolin.pl/sanki/
Telefon kontaktowy (9-17):
Osoby indywidualne: +48 785 052 454
Grupy zorganizowane pow. 15 osób: +48 667 665 555
Podumowanie:
Faktycznie Ślizgostrada oferuje niezapomniane wrażenia i świetną zabawę dla całej rodziny i nie tylko. Jest to dobre miejsce na wyjazd dla grupy znajomych oraz miejsce na wyjazd firmowy.
Prędkość maksymalna jaka udało się nam uzyskać zjeżdżając trasą czerwoną to 37 km/h na sam koniec trasy. Czas zjazdu wynosił ok 3,5 min.

Trasy są bardzo dobrze przygotowane, a obsługa kompetentna i pomocna. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie i zachęca do kolejnych odwiedzin.