Ślizgostrada Muszyna Jasieńczyk – SiedemDolin – informacje praktyczne

Trasa do jazdy na sankach nazwana Ślizgostrada zlokalizowana jest w miejscowości Muszyna Złockie na zboczu Kotylniczego Wierchu (1032 m n.p.m.). Dzięki lokalizacji na trasach jest dużo śniegu, a przygotowane trasy zapewniają dużo pozytywnych emocji. Ślizgostrada znajduje się blisko Muszyny i Krynicy Zdrój. Niniejszy artykuł to kompendium wiedzy o stosunkowo nowej atrakcji jaką jest Ślizgostrada – Muszyna Jasieńczyk.

Spis treści

Jak dojechać do ślizgostrady?

Ślizgostrada zlokalizowana jest w miejscowości Muszyna Złockie. Dojazd samochodem z centrum Krynicy Zdrój dojazd zajmuje około 20 min (16 km), a z Muszyny ok. 10 min (6 km).

Dojazd na ślizgostradę możliwy jest także za pomocą autobusu jeżdżącego z Nowego Sącza przez Krynicę Zdrój i Muszynę – przewoźnik (Rafatex- Jan Rafa). Przystanek znajdujący się w bezpośrednim otoczeniu toru do jazdy na sankach nazywa się Muszyna Złockie Szkoła. Z przystanku Muszyna Złockie Szkoła jeździ bezpłatny bus dowożący na miejsce zjazdów. Więcej szczegółów pod linkiem.

Mapka z drogą dojazdową:

Źródło: http://www.siedemdolin.pl/sanki/

Przygotowanie samochodu

Podczas opadów śniegu lub w czasie śnieżnych zim podjechanie do samej Ślizgostrady wymaga posiadania bardzo dobrych opon zimowych lub łańcuchów. Właściciele dbają o dobry dojazd do Ślizgostrady. Jednak w czasie opadów śniegu warto się odpowiednia przygotować. Droga utrzymana jest na biało i posypywana kamyczkami. Szczególnie problematyczne jest przejechanie ostatniego kilometra.

Droga dojazdowa i fragment parkingu

Parking

Przy Ślizgostradzie przygotowany jest bezpłatny parking dla osób korzystających z atrakcji. Z naszych obserwacji wynika, że w większości przypadków przygotowany parking powinien wystarczyć i nie powinno być problemów z zaparkowaniem.

Parking i infrastruktura w oddali

Ślizgostrada:

Na terenie obiektu znajduje się toaleta i punkt gastronomiczny w którym można zamówić m. in. herbatę. Dodatkowo w kasie istnieje możliwość wypożyczenia kasku i gogli w cenie zjazdu.

Do dyspozycji zjeżdżających są 4 rodzaje sanek:

 • Drewniane do 120 kg
 • Drewniane do 90 kg
 • Aluminiowe do 90 kg
 • Aluminiowe do 70 kg

Zjeżdżający na początek trasy doważeni są traktorem lub specjalnym busem.

Istnieje możliwość przygotowania i rozpalenia ogniska.

Godziny otwarcia:

Ślizgostrada jest czynna dla indywidualnych osób od 10 do 17.
Dla grup zorganizowanych od 9 do 20 po wcześniejszym umówieniu.

Cennik:

Płatność możliwa jest za pomocą karty płatniczej lub gotówki. Na kaucję za wypożyczenie kasku i gogli warto mieć przygotowaną gotówkę. Istnieje możliwość wystawienia faktury za skorzystanie z atrakcji.

I zjazdCena
Osoba indywidualna35 PLN
Grupy zorganizowane pow. 15 osób20 PLN
Rozpalenie ogniska100 PLN

Podana cena jest ceną netto i zawiera wypożyczenie sanek, wypożyczenie kasku, wyjazd na początek Ślizgostrady.

Trasy:

W zależności od warunków i ilości osób chcących skorzystać z atrakcji dostępne są trzy trasy:

 • Trasa zielona o długości 3500 m (łatwa)
 • Trasa niebieska o długości 2300m
 • Trasa czerwona o długości 1900 m

Trasy przygotowywane ratrakiem, a wypożyczane sanki wyposażone są w hamulec. Dojazd na początek trasy odbywa się w zależności od ilości osób specjalnie przygotowanym traktorem lub specjalnym busem.

Mapka sytuacyjna:

Źródło: http://www.siedemdolin.pl/sanki/

Co zabrać/Jak się przygotować?

Ubiór:

 • dobre nieprzemakalne buty
 • spodnie narciarskie lub inne nieprzemakalne
 • kurtka nieprzemakalna
 • rękawiczki narciarskie
 • czapka pod kask
 • można zabrać swój kask narciarski i gogle
 • kominiarka chroniąca twarz przed śniegiem
 • ubranie na przebranie po zakończeniu zjazdów

Inne:

 • warto zabrać ściereczkę do przecierania gogli.
 • aparat lub smartfon o podwyższonej wytrzymałości na zalania.

Wbrew pozorom po zjeździe śnieg ma się dosłownie wszędzie. Tylko dobry ubiór jest w stanie nie dopuścić do kompletnego przemoczenia.

Nasze refleksje, które nasunęły się podczas korzystania ze Ślizgostrady

Warto zadbać o adekwatny do temperatury zewnętrznej nieprzemakalny wygodny strój. Od stroju nieprzemakalności stroju zależy wygoda i komfort termiczny w czasie zjeżdżania. Gdy nie posiada się kurtki, której nieprzemakalności możemy zaufać, radzimy zostawić smartfon w aucie. Warto zaopatrzyć się w ściereczkę za pomocą której będziemy mogli przetrzeć gogle przed zjazdem. Rodzicom którzy planują zjazd z dziećmi do 3 lat stanowczo odradzamy, ale każdy zrobi jak uważa. Warto zaopatrzyć się w łańcuchy lub dobre opony zimowe tak aby zajechać na miejsce bez problemów. W miejscu gdzie zlokalizowana jest Ślizgostrada jest naprawę dużo więcej śniegu niż w Muszynie co może być trochę mylące i uśpić czujność. Podczas kilku godzin spędzonych na Ślizgostradzie widzieliśmy zmarznięte dzieci i osoby w garniturach korzystające z atrakcji. My zalecamy zachować rozwagę i odpowiednio się ubrać oraz przygotować samochód.

Kontakt:

Strona internetowa:

http://www.siedemdolin.pl/sanki/

Telefon kontaktowy (9-17):

Osoby indywidualne: +48 785 052 454
Grupy zorganizowane pow. 15 osób: +48 667 665 555

Podumowanie:

Faktycznie Ślizgostrada oferuje niezapomniane wrażenia i świetną zabawę dla całej rodziny i nie tylko. Jest to dobre miejsce na wyjazd dla grupy znajomych oraz miejsce na wyjazd firmowy.

Prędkość maksymalna jaka udało się nam uzyskać zjeżdżając trasą czerwoną to 37 km/h na sam koniec trasy. Czas zjazdu wynosił ok 3,5 min.

Trasy są bardzo dobrze przygotowane, a obsługa kompetentna i pomocna. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie i zachęca do kolejnych odwiedzin.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *