Wyjątkowa Noc Motyli w Brniu

Takiego wydarzenia w regionie jeszcze nie było! Już w sobotę, 26 sierpnia w malowniczym Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu (pow. dąbrowski – Breń 1, 33-210 Olesno) odbędzie się niezwykle klimatyczna „Noc Motyli”. Impreza rozpocznie się o godz. 16 od spaceru po ogrodzie z przewodnikiem. Wstęp jest wolny.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia na Powiślu Dąbrowskim. W programie: wyjątkowa oprawa z motylami w roli głównej, muzyka na żywo, wspomniany spacer po ogrodzie z przewodnikiem, stoisko Małopolskiego Szlaku Ogrodów, degustacja wielu lokalnych produktów. Będą też animacje oraz konkursy i zabawy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Całość będzie mieć charakter pikniku.

„Noc Motyli” jest doskonałą okazją, aby bliżej poznać Małopolski Szlak Ogrodów, który liczy już ponad 40 miejsc i jest pogrupowany na 4 kategorie: ozdobne, użytkowe, edukacyjne i terapeutyczne. Na szlaku znajdziemy ogrody prowadzone przez stowarzyszenia, uczelnie, samorządy, ale i obiekty komercyjne. Do MSO należy również ogród Zespołu Dworsko-Parkowego w Brniu. Ogród został zaprojektowany i urządzony w stylu francuskim (wersalskim) przez słynnego wiedeńskiego projektanta Pfaffinera w latach 1750-1760. Był czas, w którym park uważano za jeden najpiękniejszych w Galicji. W ostatnich latach obiekt poddano rewitalizacji, zabytkowy spichlerz zamienił się w stanicę turystyczną.

Jaki jest program wydarzenia?

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *