Ciekawostki,  Europa,  Loty,  Newsy,  Różności

Zmiana polityki bagażowej u irlandzkiego przewoźnika linii Ryanair

Uwaga!

Ryanair, jedna z najbardziej znanych, tanich linii lotniczych w Europie zmienia limit bagażu, który można wnieść na pokład samolotu. Nie będzie to jednak dotyczyło pasażerów, którzy przed wylotem wykupią opcję pierwszeństwa wejścia na pokład, Taryfy Plus, Flexi Plus oraz FamilyPlus.


Photo credit: Sean MacEntee via Foter.com / CC BY

Od 1 listopada pasażerowie bez dodatkowo wykupionej taryfy będą mogli wnieść na pokład samolotu jedynie bagaż o maksymalnych wymiarach 35x20x20.
Jednak Ryanair nadal nie ogranicza bezpłatnego bagażu. Torbę o wymiarach 55x40x20 będzie można bezpłatnie wsiąść do samolotu. Zostanie ona jednak odebrana przy bramce i bezpłatnie nadana do luku bagażowego.

Taka zmiana ograniczy opóźnienia samolotów irlandzkiej linii lotniczej oraz usprawni boarding. Już od jakiegoś czasu Ryanair borykał się z kłopotami miejsca na bagaż podręczny na pokładzie samolotu. Przez zmianę, która ma wejść w życie z początkiem listopada, irlandzki przewoźnik usprawni cały proces boardingu przed odlotem.

Zmiana obejmie także kwestię bagażu rejestrowanego, którego waga do tej pory w porównaniu z innymi liniami lotniczymi była niewielka. Od 1 listopada będzie można nadać torbę o wadzę 20 kg a nie 15 kg jak było to do tej pory. Cena bagażu rejestrowanego będzie wynosić 25 Euro.

Photo credit: studio photos C sabinpaul. Thanks for + 2.184.280via Foter.com / CC BY

Warto jednak pamiętać, że zakupy ze sklepów w strefie wolnocłowej można bez problemów wnieść na pokład samolotu.

Ważne!
Zasady, które irlandzki przewoźnik wprowadza dotyczą także już dokonanych rezerwacji na terminy od 1 listopada.

Źródło zdjęcia wyróżniającego : Photo credit: Riik@mctr via Foter.com / CC BY-SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *