Zwolnienie z opłat dla kategorii 1 i 1A – AmberOne Autostrada A1

Zgodnie z komunikatem od Ministerstwa Infrastruktury, informujemy, że od dnia 4 września 2023 r. od godziny 12:00 do 31 grudnia 2023 r. do godziny 23:59, wszystkie pojazdy należące do kategorii 1 i 1A korzystające z AmberOne – Autostrady A1 są zwolnione z opłat za przejazd. Niemniej jednak, ważne jest zrozumienie, że zwolnienie z opłat nie oznacza automatycznie otwartych bramek.

Co należy zrobić aby przejechać za darmo?

Przy wjeździe na autostradę, kierowcy pojazdów kategorii 1 i 1A nadal muszą pobrać bilet na bramce wjazdowej. Natomiast podczas zjeżdżania z autostrady, konieczne jest przekazanie tego biletu inkasentowi, który otworzy szlaban. Ta procedura dotyczy wyłącznie pojazdów tych kategorii.

Użytkownicy, którzy są zarejestrowani w systemie AmberGO, nie muszą zmieniać swoich nawyków. Mogą korzystać z bramek wjazdowych i zjazdowych bez zmian, czyli bez zatrzymywania.

W jakich dniach obowiązują darmowe przejazdy?

Darmowe przejazdy dostępne są od dnia 4 września 2023 r. od godziny 12:00 do 31 grudnia 2023 r. do godziny 23:59

Dla jakich pojazdów obowiązują darmowe przejazdy?

Darmowe przejazdy obowiązują dla pojazdów z 1 i 1a czyli dla samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t bez podwójnych kół o dwóch osiach bez przyczepy oraz motocykli.

Jakie pojazdy muszą dalej płacić?

Pojazdy z kategorii 2-5 muszą nadal płacić za przejazd zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Jakie są kategorie pojazdów na autostradzie A1 – AmberOne?

Źródło: https://a1.com.pl

Ile można zaoszczędzić przez wprowadzenie darmowych przejazdów?

Przejazd w jedną stronę autostradą A1 na pełnym odcinku, na którym były pobierane opłaty, kosztował 30 zł w wakacje, a 29,90 zł w pozostałe dni roku.

Bramki Wjazdowe i Zjazdowe – Co Kierowcy Powinni Wiedzieć

Przy wjeździe na autostradę, kierowcy pojazdów kategorii 1 i 1A nadal muszą pobrać bilet na bramce wjazdowej. Natomiast podczas zjeżdżania z autostrady, konieczne jest przekazanie tego biletu inkasentowi, który otworzy szlaban.

Korzyści dla Użytkowników Systemu AmberGO

Użytkownicy, którzy są zarejestrowani w systemie AmberGO, nie muszą zmieniać swoich nawyków. Mogą korzystać z bramek wjazdowych i zjazdowych bez zmian, czyli bez zatrzymywania. Dotyczy to również użytkowników takich aplikacji jak AutoPay. Więcej informacji o AmberGo pod linkiem.

Czy bramki na punktach poboru opłat będą otwarte?

Należy pamiętać, że zwolnienie z opłat nie oznacza automatycznie otwartych bramek.

Prosimy o przestrzeganie tych zasad, aby uniknąć nieporozumień i ułatwić płynny przejazd przez AmberOne Autostradę A1. Dziękujemy za uwagę i bezpieczną podróż.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *