Bezpłatne podróże z PKP Intercity w Dzień Dziecka 1 czerwca 2021

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla najmłodszych podróżników. We wtorek 1 czerwca 2021 roku dzieci będą mogły podróżować bezpłatnie w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity – Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Bilety promocyjne dla dzieci są dostępne od 18 maja 2021 roku.

Dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Z kolei dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.

Ze względu na zasady bezpieczeństwa obowiązujące obecnie na pokładach pociągów PKP Intercity bilety promocyjne są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia i będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione.

Na stacjach, na których nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna bilety na przejazd pociągami EIC, IC oraz TLK będzie można pobrać u konduktora.

PKP Intercity posiada ofertę, która pozwala na zakup tańszych biletów  również dla opiekunów dzieci, dzięki niej podróżowanie 1 czerwca może być tym bardziej korzystne cenowo dla rodzin. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Źródło: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/bezplatne-podroze-z-pkp-intercity-w-dzien-dziecka.html

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *