Letni Park Wodny w Tarnowie Mościcach – informacje praktyczne

Tarnów, miasto położone w sercu Małopolski właśnie zyskało nową perełkę dla miłośników wodnych przyjemności i rekreacji. W ostatnich dniach otwarto tu nowoczesny basen, który nie tylko stanowi doskonałą rozrywkę dla mieszkańców, ale również atrakcję dla odwiedzających spoza regionu. Ten nowy obiekt staje się prawdziwą oazą relaksu i aktywności, łączącą w sobie wspaniałe udogodnienia, wodne atrakcje oraz przestronne otoczenie. Nowy basen otwarty w Tarnowie Mościcach zaprasza wszystkich do doświadczenia prawdziwego rajskiego odpoczynku, bez konieczności opuszczania naszego pięknego miasta.

Jakie atrakcje na terenie Letniego Parku Wodnego w Tarnowie?

  • plac zabaw na piasku o morskiej tematyce
  • boisko do sportów plażowych
  • stoły do ping ponga
  • wodny plac zabaw
  • zjeżdżalnie
  • miejsca do relaksu (gejzery, bicze wodne, bąbelki)

Informacje praktyczne o Letnim Parku Wodnym Mościce

Baseny:

Na Letni Park Wodny składają się 3 niecki o różnej głębokości, strzeżone przez ratowników oraz przyległe tereny:

niecka nr 1 o głębokości 10 i 30 cm – wodny plac zabaw ze zjeżdżalnią i wodotryskami dla najmłodszych.
niecka nr 2 o głębokości 100 cm – wylot ze zjeżdżalni
niecka nr 3 o głębokości od 60 do 160 cm – wydzielona strefa dla nieumiejących pływać z wyznaczonymi torami, wydzielona część na boisko do piłki wodnej i pływania, oraz basen rekreacyjny o głębokości od 60 do 120 cm z gejzerami, biczami wodnymi i leżankami z bąbelkami)

Na uwagę zasługuje to, że dno basenu jest przyjemne i miękkie. A basen rekreacyjny tak fajnie zaprojektowany, że pilnując dziecka można skorzystać z masażu gejzerem wodnym, bąbelkami. Woda w basenach jest podgrzewana. W dniu 02.07.2023r – temperatura wody wynosiła około 25 oC. Szczegóły na zdjęciu poniżej.

Zjeżdżalnie:

Na uwagę zasługuje też część ze zjeżdżalniami. Zjeżdżalnie są zróżnicowane pod pod kątem poziomu trudności oraz specyfiki zjazdu. Polecamy spróbować wszystkie, gdyż każda z dostępnych zapewnia inne wrażenia z jazdy.

Dodatkowo w basenie rekreacyjnym jest zjeżdżalnia dla dzieci:

Plac zabaw:

Dla dzieci znudzonych pluskaniem w wodzie na terenie Letniego Parku Wodnego zbudowany został okazały plac zabaw o tematyce morskiej.

Boisko do sportów plażowych:

Na terenie Parku Wodnego znajdują się boisko do siatkówki oraz piłki plażowej.

Czy na terenie Letniego Parku Wodnego jest punkt gastronomiczny?

W budynku wejściowym znajduje się punkt gastronomiczny. Poniżej wyciąg z menu:

Testowaliśmy punkt gastronomiczny i możemy go polecić.

Regulamin korzystania z kąpieliska

Pełny regulamin korzystania z obiektu dostępny jest pod linkiem: https://www.tosir.com.pl

Dojazd i adres:

Adres: ul. Traugutta 5a; 33-101 Tarnów

Rower:

Na kąpielisko można wygodnie dotrzeć na rowerze. Na miejscu znajdują się punkty postojowe dla rowerów.

Komunikacja miejska:

Linia 9 i 12 (przystanek Czerwonych Klonów 02 – Traugutta)
Z przystanku do wejścia do Letniego Parku Wodnego jest około 500 m

Wybudowany został również przystanek przy Miejskim Domu Sportu ale aktualnie jest on nieczynny.

Samochód:

Do Letniego Parku Wodnego najlepiej dojechać od ulicy Czerwonych Klonów przez ulicę Agaty Mróz-Olszewskiej.

Mapka z lokalizacją:

Parkingi:

Przed wejściem do Letniego Parku Wodnego znajduje się parking. Dodatkowo samochód można zostawić przy Miejskim Centrum Sportu, Halą Jaskółka oraz wzdłuż ul. Traugutta. O parking nie musimy się martwić.

Cennik (lipiec 2023):

Zakres biletuNormalnyUlgowy
Cały dzień35 zł 20 zł
Cały dzień – zniżka*18 zł18 zł
Po 16:0021 zł12 zł
Po 16:00 – zniżka*11 zł11 zł

Dostępne są również bilety rodzinne szczegóły pod poniższym linkiem. Dodatkowo płatne jest skorzystanie z szafki depozytowej, parasola, leżaka szczegóły w linku.

*Zniżka dla posiadaczy: Tarnowskiej Karty Miejskiej „Premium” lub ważnej Karty Tarnowskiego Seniora, Karty Tarnowskiej Rodziny.

Kompletny cennik dostępny jest na stronie: https://www.tosir.com.pl/

Można płacić kartą. Dostępne są również automaty biletowe.

Godziny otwarcia:

Kąpać można się codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00. Letni Park Wodny w 2023 roku będzie czynne do września. Boisko do futsalu czynne jest od 9:00 do 22:00.

Toalety:

Toalety zlokalizowane są po prawej stronie od wejścia. Toalety połączone są z prysznicami, a na przeciwko toalet znajdują się przebieralnie. Skorzystanie z toalet jest bezpłatne.

Przebieralnie:

Przebieralnie zostały zlokalizowane po prawej stronie od wejścia oraz przy basenie do pływania z torami. W budynku znajdują się również prysznice gdzie można się umyć przed skorzystaniem z kąpieliska.

Czy Letni Park Wodny jest dostępny dla osób niepełnosprawnych i dzieci w wózkach?

Tak, cały teren jest płaski. Rodzice z maluszkami w wózkach nie będą mieli problemów. Dla osób z dziećmi przewidziana została toaleta z przewijakiem.

Park Wodny jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych oraz cały teren jest płaski. Przy głównym wejściu jest również niecka do dezynfekcji z najazdem. Nie znalazłem jednak windy dla osób niepełnosprawnych pozwalającej wejść do basenu.

Nasze wrażenia:

Do nowo otwartego Letniego Parku Wodnego w Mościcach udaliśmy się w niedzielnym popołudniem 02.07.2023r. Inwestycja zrobiła na nas pozytywne wrażenie. Brakowało czegoś takiego w Tarnowie. Jeżeli macie ochotę się tam wybrać to nie zwlekajcie, gdyż warto odwiedzić to miejsce. Letni Park Wodny Mościce zaskoczył nas rozległym terenem, przemyślaną architektura i dużą ilością cienia dla osób, które nie lubią się smażyć w słońcu. Na miejscu do dyspozycji są przebieralnie, prysznice i toalety, szafki*, leżaki* i parasole* (*dodatkowa opłata). Podsumowując jest to świetne miejsce na rodzinny relaks w Tarnowie. Byliśmy w drugim dniu po otwarciu i nie było przesadnych tłumów. Będziemy tu z chęcią wracali. Dodatkowo mieszkańcy Tarnowa mają zniżkę, a z jej uwzględnieniem cena jest naprawdę atrakcyjna.

Galeria zdjęć:

Zobacz, co jeszcze ciekawego można robić w Tarnowie i okolicy:

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

  1. Nowy basen okazał się kompletnym niewypałem. Juz dwa tygodnie po otwarciu został zamknięty najprawdopodobniej do końca sezonu. Powodem stal się pierwszy lipcowy deszcz, który zalał maszynownie i pomieszczenia techniczne.

  2. nie da się tam pływać, więc nie widzę sensu wydawania 35zl na moczenie tyłka albo na spacery w basenie, za mało miejsca ludzie ściśnięci jak sardynki na chińskich plażach,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *