Muzeum Wieliczka: Popołudnie ze Straussem 2019 w komorze A. Długosza w kopalni

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na III koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem” 25 sierpnia 2019 r., godz. 16.00. Wyjątkowo w tym roku sierpniowy koncert odbędzie się w komorze A. Długosza w Muzeum na III poziomie kopalni soli w Wieliczce. Niezwykłe miejsce
koncertu – solne wnętrze komory – oraz przyjemny dla ucha repertuar utworów skomponowanych przez Straussów i współczesnych im kompozytorów dostarczą niezapomnianych wrażeń wielbicielom muzyki klasycznej.

Koncert wykonają: Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem artystycznym Jerzego Sobeńko i soliści Julia Ponomar – sopran i Alexander Martinez – tenor.

Koncert finałowy, ostatni z tegorocznego cyklu „Popołudnie ze Straussem”, będzie miał miejsce 29 września o godz. 16.00 w komorze A. Długosza w Muzeum na III poziomie Kopalni Soli. Solistami będą – Monika Biederman-Pers – sopran, Aleksandra Górecka – mezzosopran, Joanna  Janiszewska
– sopran i Piotr Karzełek – tenor.

Sprzedaż biletów: Sklep w Zamku Żupnym w Wieliczce, ul. Zamkowa 8, tel. 12 289 16 36
Uwaga: w komorze A. Długosza w Muzeum w kopalni jest 14 0 C, konieczne jest cieplejsze okrycie.
Zjazd szybem Daniłowicza (Wieliczka, ul. Daniłowicza) od godz. 15.00.

Soliści:
Julia Ponomar – sopran
Urodzona na Ukrainie solistka jest absolwentką Kijowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej im. R. M. Gliera. Po ukończeniu studiów w Kijowie dalszą edukację muzyczną kontynuowała w krakowskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Moniki Swarowskiej. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych na Ukrainie. Od 2013 roku jest solistką Filharmonii im. S. Richtera w Żytomierzu, zajmując się równocześnie działalnością pedagogiczną. Bierze udział w wielu projektach muzycznych i koncertach na terenie Polski i Ukrainy.


Alexander Martinez – tenor
Tancerz, piosenkarz i imitator głosu. Znakomite warunki wokalne i operowe umożliwiają mu swobodne poruszanie się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych takich jak: pop, rock, jazz na klasyce skończywszy. Swoim ogromnym talentem wokalnym potrafi imitować głosy: Franka Sinatry, Louisa Armstronga, Andrea Bocellego, Michaela Jacksona, Elvisa Presleya, Chris de Burgh, zespołów Modern Talking, Gipsy Kings, Queen czy Europe. Alex koncertuje na eventach, scenach kameralnych, dużych imprezach plenerowych jak również na największych salach koncertowych z orkiestrami symfonicznymi. Wystąpił m.in. na: Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy, Wielkiej Gali Sylwestrowej oraz Noworoczno – Karnawałowej w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Wielokrotnie koncertował z Orkiestrą Straussowską 'OBLIGATO’ m.in. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Auditorium Maximum w Krakowie, w Kopalni Soli w Wieliczce. Jest laureatem III miejsca w drugiej edycji programu „Mam Talent”.

Stały patron medialny: TVP Kraków
Patron medialny: Radio Kraków

Źródło: www.muzeum.wieliczka.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *