Ciekawostki

Nowości, zniżki oraz aktualne warunki na stokach narciarskich na Słowacji | sezon 2023/2024

Zima na Liptowie będzie korzystniejsza

W pierwszą sobotę grudnia rozpocznie się sezon zimowy na Liptowie w Jasnej, poniżej szczytu Chopoka. Dzięki karcie Liptov Region Card obowiązują już nowe zniżki, za pomocą których zaoszczędzą turyści, a teraz także pracownicy branży turystycznej. Od początku listopada wprowadzono 52 rabaty, zazwyczaj w przedziale od 5% do 50%. Dodatkowo, cieszyć się można 100% zniżką na wybrane wystawy oraz na przejazd skibusem do Jasnej.

Przyszedł czas, aby zastanowić się, gdzie spędzić aktywną zimę, ciesząc się doskonałym narciarstwem i różnorodnymi atrakcjami. Liptów to zdecydowanie trafiony wybór, oferując na niewielkim obszarze szeroki zakres programów ferii dla każdego. Liptowska Karta Regionu od lat dostarcza różnorodnych zniżek i korzyści dla gości Liptowa. Wielu lojalnych klientów korzysta z karty od dłuższego czasu, zarówno z wersji plastikowej, jak i online dostępnej w aplikacji Liptów – Tatry Niskie. Każdemu gościowi, który zatrzyma się na więcej niż 2 noce, przysługuje bezpłatna karta, a jej ważność nie jest ograniczona. Karty można także nabyć w centrach informacyjnych lub wygodnie – online.

Na zimę przygotowano dla gości aż 52 zniżki w 8 kategoriach, a mianowicie transport, ośrodki narciarskie, aquaparki i relaks, rodziny z dziećmi, sport, kultura i historia, restauracje, a także w wypożyczalniach i sklepach. Posiadaczom karty przysługują zniżki na karnety narciarskie w ośrodku narciarskim Demänová i Opalisko, zniżki do aquaparków Bešeňová, Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu, Gothal w Liptowskiej Osadzie, Uzdrowisko Lúčky lub do kilku centrów wellness. Dokładne zniżki znajdują się na oficjalnej stronie internetowej oraz w poręcznej broszurze, która jest jednocześnie przewodnikiem po regionie.

Zbliża się sezon narciarski, w Jasnej i Wysokich Tatrach zaczęto naśnieżać stoki

Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się w październiku, naśnieżanie rozpoczęło się w połowie listopada. Sezon narciarski już widać. Ośrodki narciarskie skorzystały z ochłodzenia, a armatki śnieżne zaczęły produkować pierwsze stosy śniegu.

Na stoku narciarskim w Jasnej odbędą się zawody Pucharu Świata w terminie 20 i 21 stycznia 2024.

Ośrodki narciarskie poinformowały, że chciałyby otworzyć sezon narciarski 2023/24 2 grudnia w Jasnej, 9 grudnia w Szczyrbskim Jeziorze i 16 grudnia w Tatrzańskiej Łomnicy. Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się 30 października w serwisie gopass.travel, gdzie narciarze mogą zakupić karnety na poszczególne dni sezonu. Najkorzystniejszą jazdę na nartach dla aktywnych narciarzy w dalszym ciągu gwarantuje Smart sezonówka PREMIUM, która oferuje ponad 200 km tras narciarskich w 10 ośrodkach w 4 krajach. Dla wszystkich gości ośrodków górskich Jasna i Wysokie Tatry, przebywających w hotelach TMR, przygotowano atrakcyjną ofertę – na każdą noc pobytu otrzymują karnety narciarskie/bilety na kolejkę linową oraz wstęp do aquaparków Tatralandia i Bešeňová.

Źrodło: SLOVAKIA TRAVEL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *