Atrakcje turystyczne,  Okazje i promocje

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie za darmo 29 maja 2022

Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie29 maja (niedziela) 2022 r.

Już po raz drugi w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie będzie miało miejsce wielkie wiosenne rodzinne świętowanie w urokliwych plenerach Ogrodów Królewskich – oazy zieleni w sercu Warszawy. Także tym razem przygotowana jest moc atrakcji: koncerty, pokazy, animacje oraz ciekawe warsztaty zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Ci, którzy odwiedzili to miejsce rok temu, wiedzą, że warto. Piknik Jubileuszowy to wyjątkowa okazja do wspólnego miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i uczczenia rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, symbolu polskiej tożsamości i suwerenności, zniszczonego doszczętnie w czasie II Wojny Światowej.  

W programie atrakcji m.in.:

 • Koncerty

  Piknik zarówno rozpocznie się, jak i zakończy muzycznym akcentem. W samo południem, tuż po oficjalnym otwarciu Pikniku, robrzmią Melodie wiedeńskie w wykonaniu zespołu Amabile; wieczór zaś zwieńczą ogniste klasyki tanga w wykonaniu zespołu Gang Tango w ramach programu Tango jak za dawnych lat.
 • Spotkania i pokazy

  O polskich superbohaterach i lotach balonem opowie dr Tomasz Rożek, a filmowe pojedynki na szpady zaprezentują mistrzowie fechtunku i sztuki szermierczej.
 • Loty balonem

  I tym razem będzie można zobaczyć Zamek Królewski i jego ogrody, a także panoramę miasta z niecodziennej perspektywy pokładu kosza balonowego zawieszonego wysoko nad ziemią.
 • Atrakcje dla rodzin

  Pokazy naukowe i warsztaty, strefa animacji: bańki, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, gry i zajęcia plastyczne, happening Pudernice i pantalony Teatru Akt, fotobudka i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników – to wszystko nie pozostawi miejsca nawet na chwilę nudy!
 • Spotkanie z dziennikarzami Polskiego Radia Dzieciom

  Tajniki pracy radiowca będzie okazja poznać w strefie Polskiego Radia Dzieciom, gdzie doświadczeni dziennikarze poprowadzą warsztaty radiowe dla najmłodszych. Będzie także możliwość wzięcia udziału w audycjach plenerowych. W programie także quiz historyczny i inne zabawy z nagrodami.
 • Bezpłatne zwiedzanie

  Tego dnia będzie można także zwiedzić Zamek Królewski w ramach specjalnej trasy prowadzącej przez Apartamenty Wielki i Królewski. Dostępne będą także ekspozycje stałe w Pałacu Pod Blachą.


2022 to drugi rok obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie i kontynuacja działań związanych z upamiętnieniem tego ważnego w historii powojennej Polski przedsięwzięcia. Temat wiodący tegorocznych obchodów to „Restytucja Zamku Królewskiego. Odbudowa bryły, odtwarzanie wnętrz”.

Zachęcamy do śledzenia także innych wydarzeń, jakie będą organizowane w ramach obchodów. Przed nami m.in. konferencje naukowe, spotkania, a także cykl wykładów poświęcone wybitnym osobistościom związanym z odbudową Zamku Królewskiego w Warszawie, który dziś jest nie tylko symbolem, ale również tętniącym życiem miejscem spotkań otwartym dla wszystkich miłośników kultury, sztuki i nauki.
 


Godzinowy program atrakcji:

Bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego wzdłuż specjalnej trasy prowadzącej przez Królewskie Apartamenty oraz Pałacu Pod Blachą w godz.: 10.00–17.00 

Godziny otwarcia Ogrodów Królewskich11.00–21.00

Całodzienne atrakcje w godz.: 11.00–19.00

 • pokazy naukowe i warsztaty, strefa animacji: bańki, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, gry i zajęcia plastyczne, fotobudka i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników
 • strefa Polskiego Radia Dzieciom: warsztaty radiowe z dziennikarzami, quiz historyczny, zabawy z nagrodami i możliwość udziału w audycjach plenerowych
 • strefa sportowa Totalizatora Sportowego
 • food tracki, lody, wata cukrowa

Wydarzenia na scenie:

12.00 – oficjalne otwarcie pikniku/ Melodie wiedeńskie – koncert zespołu Amabile

13.00 Najważniejsze pojedynki z filmu Potop – pokaz fechtunku i sztuki szermierczej

14.00, 15.00 i 16.00 – Pudernice i pantalony – happening Teatru Akt

15.00, 17.00 Spotkanie z dr. Tomaszem Rożkiem O polskich superbohaterach, którzy zmienili świat. Dlaczego balon lata?

20.00  Tango jak za dawnych lat koncert zespołu Gang Tango

Loty balonem19.0020.00

źródło: https://zamek-krolewski.pl/piknik-jubileuszowy-2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *