Żywa szopka 2019/2020 w Tarnowie u Bernardynów


Jak co roku, także i w tym, przy klasztorze OO. Bernardynów będzie możliwość zwiedzania żywej szopki. Szopka znajduje się w przyklasztornych ogrodach i jest wykonana na wzór przydomowej zagrody. Zwierzęta jakie będzie można zobaczyć: osiołki, alpaki, kucyki, owce, kozy, kury, gołębie, kolorowe bażanty i inne.

Część zwierząt została wypożyczona z Mini Zoo w Zaczarniu. Naszą relację oraz informacje praktyczne z tego ciekawego miejsca znajdziecie pod linkiem.

Tradycja franciszkańskiej żywej szopki wywodzi się z włoskiej miejscowości Greccio. Tam w 1223 roku święty Franciszek wraz ze swoimi braćmi chcieli zobrazować czar nocy narodzenia Pana Jezusa. Zrobili żłóbek, dostarczyli siano i przyprowadzili zwierzęta: woła i osła. Franciszkanie, chcąc iść za przykładem świętego Franciszka – założyciela zakonu, w wielu miejscowościach aranżują podobne żywe szopki.

Celem całej inicjatywy jest nie tylko ukazanie zwierząt w szopce, ale przedstawienie cudu narodzin Pana Jezusa, który z miłości do ludzi i zwierząt rodzi się w ubogiej stajence.

W jakich dniach będzie czynne:

25.12.2019 roku – 6.01.2020 roku

Godziny otwarcia:

8:00 – 19:00

Adres:

Klasztor OO. Bernardynów w Tarnowie, ul. Bernardyńska 13, 33-100 Tarnów

Opłaty za wejście:

Wejście jest bezpłatne. Można jednak zostawić dowolny datek w wyznaczonych miejscach.

Wejście na teren klasztoru i do żywej szopki.

Galeria zdjęć żywej szopki franciszkańskiej w Tarnowie 2019/2020:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *