Ceny w USA 2022. Ile zapłacimy za podstawowe artykuły spożywcze, alkohol, papierosy, bilety, nocleg?


Aktualizacja: styczeń 2022

Aktualizację cen robimy najczęściej na początku każdego roku kalendarzowego. Jednak ze względu na szybki wzrost cen na całym świecie, mogą się one różnić nawet na przestrzeni jednego miesiąca. Prosimy o wyrozumiałość, jeżeli coś się nie zgadza i tym samym chętnie przyjmiemy Państwa najnowsze informacje z danego,odwiedzonego kraju i zaktualizujemy to 🙂

Stany Zjednoczone to duży kraj w Ameryce Północnej, często określany jako „USA”, „Stany” lub „Ameryka”. Wśród Polaków cieszy się on dużym zainteresowaniem. Co roku o wizę starają się ogromne ilości osób. Z turystycznego punktu widzenia w Ameryce zobaczymy niesamowite budowle tzw. drapacze chmur w Chicago, na Manhattanie, cuda natury Yellowstone, Wielki Kanion Kolorado, Wodospad Niagara, mroźną Alaskę, czy słoneczne plaże na Florydzie i Hawajach.

Walutą Stanów Zjednoczonych jest dolar amerykański (USD). Dzisiaj zapoznam Was z cenami, jakich można się spodziewać lecąc do USA. Ceny produktów i usług podane na stronie pochodzą ze sprawdzonych źródeł: sklepy w Stanach Zjednoczonych: Walmart, Target, Taco Bell, restauracje, kawiarnie, oficjalne strony internetowe (atrakcji, środków komunikacji).

Lecąc do Stanów trzeba spodziewać się, że ceny będą inne niż w Europie. Inne będą też wielkości produktów w sklepach, inne jednostki miary. W Ameryce wszystko jest większe, ludzie mają duże samochody, a w sklepach wiele produktów pakowanych jest w wielopaki lub opakowania o znacznie większej pojemności niż te europejskie.

Przelicznik użyty przy cenach: 1 dolar amerykański = 3,84 zł

Artykuły spożywcze:

Pieczywo:

  • chleb tostowy Wonder 20 OZ (0,57 kg) = 2,90 USD (11,13 zł)
  • bułka biała, podłużna 1 sztuka = 0,33 USD (1,27 zł)
  • bagietka 1 sztuka, 14 OZ (37 dag) = 1 USD (3,84 zł)
  • bułki do hot dogów 8 sztuk = 0,87 USD (3,34 zł)
  • Croissanty maślane 4 sztuki = 3,98 USD (15,29 zł)

Owoce, warzywa, grzyby:

  • awokado 1 sztuka = 0,98 USD (3,76 zł)
  • limonka 1 sztuka = 0,42 USD (1,61 zł)
  • cytryna 1 sztuka = 0,64 USD (2,46 zł)
  • papryka zielona 1 sztuka = 0,72 USD (2,76 zł)
  • czerwona papryka 1 sztuka = 1,78 USD (6,83 zł)
  • batat worek 3 LB (1,36 kg) = 3,24 USD (12,44 zł)
  • jabłka Gala worek 3 LB (1,36 kg) = 3,67 USD (14,09 zł)
  • klementynki worek 5 LB (2,26 kg) = 5,98 USD (22,96 zł)
  • banany 1 LB (0,45 kg) = 0,19 USD (0,73 zł)
  • maliny 6 OZ (17 dag) = 3,18 USD (12,22 zł)
  • pomidor rzymski 1 LB (0,45 kg) = 1,48 USD (5,68 zł)
  • cebula worek 3 LB (1,36 kg) = 3,24 USD (12,44 zł)
  • brokuł 1 LB (0,45 kg) = 1,48 USD (5,86 zł)
  • cukinia 1 LB (0,45 kg) = 1,38 USD (5,30 zł)
  • pieczarki krojone na tacce 8 OZ (23 dag) = 1,98 USD (7,60 zł)

Mięso, nabiał, jajka, ryby:

  • polska kiełbasa 14 OZ (40 dag) = 2,98 USD (11,44 zł)
  • parówki wołowe 8 sztuk, 15 OZ (42 dag) = 3,24 USD (12,44 zł)
  • filet z piersi kurczaka 1 LB (0,45 kg) = 2,92 USD (11,21 zł)
  • mielone mięso z indyka 1 LB (0,45 kg) = 3,54 USD (13,59 zł)
  • świeże ćwiartki z kurczaka przyprawione BBQ 1 LB (0,45 kg) = 1,33 USD (5,11 zł)
  • stek z wołowiny 1 LB (0,45 kg) = 12,56 USD (48,23 zł)
  • mrożony filet z różowego łososia 1 LB (0,45 kg) = 5,64 USD (21,66 zł)
  • ser żółty Cheddar w plastrach, opakowanie 8 OZ (23 dag) = 2,22 USD (8,52 zł)
  • mozarella, opakowanie tartego sera 8 OZ (23 dag) = 2,38 USD (9,14 zł)
  • serek biały granulowany z ananasem Cottage 4,7 OZ (13 dag) = 0,93 USD (3,57 zł)
  • mleko pełne (whole milk) 1 Gallon (3,78 litra) = 1,38 USD (5,30 zł)
  • jogurt truskawkowy Yoplait 6 OZ (177 ml) = 0,50 USD (1,92 zł)
  • Activia waniliowa 4 OZ (118 ml) 12 sztuk = 5,74 USD (22,04 zł)
  • jaja 18 sztuk, rozmiar L = 1,11 USD (4,26 zł)
  • masło Kerrygold 8 OZ (23 dag) = 2,88 USD (11,06 zł)

Pozostałe:

  • Coca Cola 700 ml 24 sztuki = 7,46 USD (22,65 zł)
  • czekolada M&M’s 3.9 OZ (110 g) = 1,68 USD (6,45 zł)
  • czekoladki Reese’s Thins 7,37 OZ (208 g) = 3,48 USD (13,36 zł)
  • chipsy Lay’s Barbecue 9,5 OZ (270 g) = 2,98 USD (11,44 zł)
  • chipsy Pringels cebulka 5,96 OZ (170 g) = 1,44 USD (5,53 zł)
  • makaron Barilla Penne 16 OZ (45 dag) = 1,38 USD (5,30 zł)
  • mąka King Arthur 5 LB (2,27 kg) = 3,48 USD (13,36 zł)
  • woda Nestle Pure Life 16.9 fl OZ (1 l), 32 sztuk = 3,98 USD (15,28 zł)
  • kawa Folgers Classic 11.3 ounces (230 g) = 3,92 USD (15,05 zł)
  • herbata czarna Lipton 100 sztuk = 3,48 USD (13,36 zł)

Artykuły przemysłowe:

  • papier toaletowy Great Value Ultra Strong 12 rolek = 6,23 USD (23,92 zł)
  • kapsułki do prania Tide PODS 42 sztuki = 11,97 USD (45,96 zł)
  • płyn do naczyń Ajax 2,5 litra = 4,42 USD (16,97 zł)
  • pasta do zębów Colgate 6 OZ (177 ml) = 1,67 USD (6,41 zł)
  • szampon Head and Shoulders Classic 13.5 fl OZ (400 ml) = 5,94 USD (22,81 zł)
  • żel do mycia ciała Dove Deep Moisture 12 OZ (356 ml) = 3,97 USD (15,24 zł)
  • Dove Advanced Care Antiperspirant 2.6 OZ (77 ml) = 4,88 USD (18,74 zł)
  • tusz do rzęs Maybelline Volum’ Express The Colossal 9,2 ml = 5,73 USD (22 zł)
  • puder Maybelline New York Fit Me! = 5,94 USD (22,81 zł)
  • Pampers Baby dry, rozmiar 4, 92 sztuki = 24,27 USD (93,20 zł)

Alkohol:

  • wino Kendall-Jackson Avant Chardonnay 750 ml = 15,98 USD (61,36zł)
  • wino czerwone Winemaker French Syrah Pays d’Oc 750 ml = 9,96 USD (38,25 zł)
  • piwo 12 sztuk Leinenkugel’s Seasonal Shandy Beer około 700 ml 4,5% = 13,98 USD (53,68 zł)
  • piwo 24 sztuki, w puszce Bud Light około 700 ml = 16,47 USD (63,24 zł)
  • Whiskey Jack Daniel’s Old No. 7 Tennessee 1,75 l = 34,98 USD (134,32 zł)
  • Whiskey Jim Beam Bourbon 750 ml = 10,98 USD (42,16 zł)
  • wódka Smirnoff No. 21 80 Proof, 1,75 l (plastikowe opakowanie) = 15,98 USD (61,36 zł)

Papierosy:

  • Marlboro 72’s Blue 1 karton (10 paczek po 20 papierosów) = 25 USD (96 zł)
  • L&M Menthol 100′ 1 karton (10 paczek po 20 papierosów) = 28 USD (107,52 zł)

Ubrania:

  • spodnie jeansowe Signature by Levi Strauss & Co = 19,94 USD (76,57 zł)
  • sukienka letnia = 13,50 USD (51,84 zł)
  • szorty jeansowe = 16 USD (61,44 zł)
  • bluzka z odkrytymi ramionami, długi rękaw = 16,98 USD (65,20 zł)
  • zestaw dla dziecka podkoszulek + spodenki Carter’s = 9,44 USD (36,25 zł)
  • zestaw dla dziecka 3 sztuki body Carter’s = 7,24 USD (27,80 zł)
  • zestaw dla dziecka 2 pajace Carter’s = 14,88 USD (57,14 zł)
  • buty do chodzenia Dr. Scholl’s (typu adidasy) = 19,87 USD (76,30 zł)

Zabawki:

  • autobus Fisher Price Little People = 13 USD (49,92 zł)
  • Szczeniaczek Uczniaczek Fisher Price = 13,88 USD (53,30 zł)
  • Rockit Fisher Price Dance & Groove = 39,82 USD (152,91 zł)
  • LEGO DUPLO My First Number Train (23 sztuki) = 15,99 USD (61,40 zł)

Bilety, wejściówki:

  • Chicago GO card – karta umożliwiająca wejście do 29 atrakcji w mieście: ważna jeden dzień dorośli = 114 USD (437,76 zł), dzieci (3-12 lat) = 77 USD (295,68 zł)
  • Willis Tower – wieżowiec w Chicago: dorośli = 25 USD (96 zł), dzieci (3-11 lat) = 17 USD (65,28 zł)
  • Brookfield Zoo: dorośli = 30,95 USD (118,85 zł), dzieci (3-11 lat) = 22,50 USD (86,40 zł), seniorzy 65+ = 22,50 USD (86,40 zł)
  • Transport publiczny w Chicago, przejazd autobusem: dorośli = 2,25 USD (8,64 zł), metro lub pociąg: dorośli = 2,50 USD (9,60 zł)

Paliwo:

paliwo w USA liczone jest w galonach, 1 galon = 3,78 litra

  • benzyna zwykła 1,85 USD / 1 galon (7,10 zł/ 1 galon) = 1,88 zł / l
  • benzyna premium 2,67 USD / 1 galon (10,25 zł/ 1 galon) = 2,71 zł / l
  • diesel 2,50 USD / 1 galon (9,60 zł/ 1 galon) = 2,53 zł / l

Nocleg:

  • za jeden nocleg w Chicago, w pokoju dla dwóch osób, kilka km od centrum zapłacimy od 73 USD (280 zł)
  • za jeden nocleg w Las Vegas, w pokoju dla dwóch osób, kilka km od centrum zapłacimy od 57,30 USD (220 zł)
  • za jeden nocleg w Los Angeles, w pokoju dla dwóch osób, kilka km od centrum zapłacimy od 67,70 USD (260 zł)
  • za jeden nocleg w Honolulu (Hawaje), w pokoju dla dwóch osób, kilka km od centrum, ze śniadaniem zapłacimy od 96,35 USD (370 zł)

Ceny w restauracjach:

  • śniadanie farmera (jajecznica, pieczarki, ser cheddar, boczek + tosty) = 13,50 USD (51,84 zł)
  • omlet z 3 jaj z wybranymi dodatkami = 16 USD (61,44 zł)
  • cheeseburger z bekonem = 16 USD (61,44 zł)
  • klasyczny burger = 11 USD (42,24 zł)
  • kanapka (wołowina, kapusta, ser) = 13 USD (49,92 zł)
  • taco (trzy tacos, kurczak, stek, warzywa z sosem) = 11 USD (42,24 zł)
  • sałatka (mieszanka sałat, jajko, bekon, pomidory, rzodkiewka, makaron, dressing) = 13,50 USD (51,84 zł)
  • sałatka caesar (sałata, parmezan, grzanki, dressing) = 8 USD (30,72 zł)
  • stek z grilla, ziemniaki, jaja, chimichurri = 23 USD (88,32 zł)
  • dorsz z frytkami = 13 USD (49,92 zł)
  • pizza Margherita (pomidor, bazylia, mozarella) = 15 USD (57,60 zł)
  • zupa dnia = 6,50 USD (24,96 zł)
  • krążki cebulowe = 3 USD (11,52 zł)
  • frytki = 2 USD (7,68 zł)
  • sernik z jagodami = 5 USD (19,20 zł)
  • ciasto czekoladowe = 5 USD (19,20 zł)
  • lody z sorbetem = 4 USD (15,36 zł)
  • kawa/ herbata = 3,50 USD (13,44 zł)
  • piwo = 5 USD (19,20 zł)
  • wino kieliszek = 7 USD (26,88 zł)
  • wino cała butelka = 28 USD (107,5 zł)
  • drink (alkohol + sok) = 10 USD (38,40 zł)
  • Pepsi = 2 USD (7,68 zł)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.