Atrakcje turystyczne,  Okazje i promocje

Dni Otwarte w Uzdrowisku Kopalni Soli w Wieliczce 3-4 czerwca

W dniach 3 – 4 czerwca 2023 r., w Kopalni Soli „Wieliczka”, rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie – Dni Otwarte w Uzdrowisku Kopalnia Soli. Przez ten weekend, mieszkańcy Wieliczki i turyści będą mieli niezwykłą okazję do zwiedzania kompleksu uzdrowiskowego, znajdującego się aż 135 metrów pod powierzchnią ziemi.

Aby skorzystać ze zwiedzania Uzdrowiska, wystarczy udać się do recepcji znajdującej się przy Szybie Regis (Wieliczka, Pl. Kościuszki 9, wejście od strony fontanny) w godzinach od 10:00 do 17:00.

Co kwadrans grupa zwiedzających, pod opieką pracowników Uzdrowiska, zostanie zawieziona windą do podziemnych korytarzy kopalni. Tam będą mieli okazję przejść ponad 800 metrów solnych korytarzy i podziwiać komory, takie jak Stajnia Gór Wschodnich, Feliksa Boczkowskiego, Smok oraz komora Wessel z jeziorem solankowym. Te miejsca służą pacjentom cierpiącym na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, którzy korzystają z intensywnej rehabilitacji.

Podczas zwiedzania będzie również możliwość zapoznania się z miejscami przeznaczonymi do wypoczynku, edukacji i inhalacji. Pracownicy Uzdrowiska chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące subterraneoterapii, czyli unikatowej metody leczenia w komorach solnych pod ziemią. Dla dzieci przygotowane zostaną drobne upominki.

Oto informacje organizacyjne dotyczące zwiedzania Uzdrowiska:

  • Zwiedzanie potrwa około 45 minut.
  • Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.
  • Zalecane jest noszenie wygodnego obuwia oraz lekkiej kurtki lub bluzy.
  • Do Uzdrowiska można się dostać poprzez zjazd w Szybie Regis i wyjazd windą.
  • Nie są prowadzone zapisy na zwiedzanie Uzdrowiska. Aby skorzystać ze zwiedzania, wystarczy zgłosić się do recepcji w czasie Dni Otwartych, w godzinach od 10:00 do 17:00. Ostatnie wejście na zwiedzanie odbywa się o godzinie 17:15.
  • Dzieci mogą wziąć udział w zwiedzaniu, jednak tylko pod opieką dorosłych.

Źródło: https://www.kopalnia.pl/uzdrowisko/dni-otwarte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *